Time Dergisi 2020’nin En İyi 10 Dizisini Seçti


62
604 Paylaşım, 62 points

Corona virüs ile mücadele döneminde evde kalmak zorunda kalan insanlar televizyon dizilerine ilgi göstermeye başladı. Dizilerin ilgi odağı olmasıyla birlikte Time Dergisi tarafından bir araştırma gerçekleştirildi. Araştırmaya göre televizyonların en iyi 10 dizisi belirlenmiş oldu. Bu yazımızda Time Dergisi 2020′ nin En İyi 10 Dizisini Seçti başlığının detaylarını anlatacağız.

Time Dergisi, 2020 yılı içerisinde izleyicileri en fazla ilgi gösterdiği dizileri belirledi. Corona virüs sürecinde izleyicinin televizyon karşısında ayrılmadığını ve dizileri izleyerek vakit geçirdiğini belirten dergi, bu süreçte en çok ilgi gören dizileri açıkladı.TİME DERGİSİ 2020′ NİN EN İYİ 10 DİZİSİNİ SEÇTİ

Time Dergisi, 2020 yılının en iyi 10 dizisini seçti. Söz konusu 10 dizi içerisinde yeni dizilerle birlikte eski diziler de yer alıyor. Bu diziler, Corona virüs sürecinde izleyicilerden en fazla reyting alan diziler olarak belirlendi.

Time Dergisi 2020′ nin En İyi 10 Dizisi şu şekilde sıralanıyor;

  • Better Call Saul
  • Better Things
  • Betty
  • Bojack Horseman
  • Dare Me
  • The Great
  • America
  • The New Pope
  • The Plot Against America

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ BETTER CALL SAUL DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği Better Call Saul dizisi, Amerika’ nın ünlü drama dizilerinden biriisidir. Vince Gilligan ve Peter Gould tarafından hazırlanan bu dizide Breaking Bad dizisinin uyarlaması izlenmektedir. Dizinin genel konusu Breaking Bad dizisinin öncesi ve devamı niteliğindedir.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ BETTER THİNGS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği Better Things dizisi, FX kanalında yayınlanan Amerika komedi – drama kategorisinde bir dizidir. Dizide bir yandan üç kız çocuğu yetilştirirken bir yandan da oyunculuk kariyerinde başarılı olmaya çalışan Sam isimli annenin hikayesi anlatılmaktadır.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ BETTY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği Betty dizisi, Amerika’nın gençlik komedi dizilerinden birisidir. Dizide New York City’ de erkek kaykaycıların hakim olduğu bir ortamda yaşam için mücadele veren genç kadınların yaşadıkları konu edilmektedir.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ BOJACK HORSEMAN DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği BoJack Horseman dizisi, Amerika’ nın animasyon dizilerinden birisidir. 90’ ların favori komedi yıldızı olan atın 20 yıl sonraki hali anlatılmaktadır. Huysuz bir atın kendisini pırlanta görmesi ancak gerçekte o kadar da kıymetli olmamasını konu edinmektedir.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ DARE ME DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği Dare Me dizisi, Megan Aboott’ un aynı adlı romanından uyarlanan Amerikan gençlik dizisidir. Dizide küçük bir kasabada yaşayan ve lisenin ponpon kız takımı ile yeni gelen koçlarının hikayeleri anlatılmaktadır.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ THE GREAT DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği The Great dizisi, Büyük Rusya İmparatoriçesi Büyük Catherine’ nin yükselişine dayanan bir Amerikan komedi – dram dizisidir. Dizide genç imparatoriçenin kendi mutluluğu ve Rusya’ nın geleceği arasında seçim yapması konu edilmektedir.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ MRS. AMERİCA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği Mrs. America dizisi, drama dizisi olarak bilinmektedir. Dizide feminizmin yükselişi ve ABD’ deki eşit hak yasasının hazırlanışı süreci, ünlü aktivist olan Phyllis Schlafy’ ın gözünden anlatılmaktadır.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ THE NEW POPE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği The New Pope dizisi, birçok farklı kanalda yayınlanan bir drama dizisidir. Dizide, dinde devrime inanan 47 yaşındaki yetim bir Amerikalının yeni papa seçilmesi ve sonrasında yaşananlar anlatılmaktadır.

TİME DERGİSİNİN SEÇTİĞİ THE PLOT AGAİNST AMERİCA DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Time Dergisinin seçtiği The Plot Against America dizisi, Philip Roth’ un romanından esinlenerek hazırlanmıştır. Tarihi bir drama dizisi olarak bilinen bu dizide faşizmin yükselişi ve bu atmosferde yaşayan Yahudi bir ailenin başından geçenler konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir