Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır, Canlı Yayın Şartları Nelerdir?


87
854 Paylaşım, 87 points

Son yıllarda sosyal medya kullanıcıları için en çok tercih edilen platformlardan birisi olan Tik tok üzerinden canlı yayın sıklıkla açılmaktadır. Tik tok kullanıcılarının birçoğu nasıl canlı yayın açabilecekler hakkında bilgi sahibi değildir. Bu yazımızda Tiktok Canlı Yayın Nasıl Açılır, Canlı Yayın Şartları Nelerdir? Sorularına cevap vereceğiz.

Popüler sosyal paylaşım platformlarından birisi olan Tik tok, milyarlarca kişinin anlık videolar paylaştığı ve canlı yayın açtığı platformlardan birisidir. Tik tok üzerinden canlı yayın açmanın en büyük nedenlerinin başında para kazanmak gelmektedir.TİKTOK CANLI YAYIN NEDİR?

Tiktok canlı yayın, uygulama üzerinden kullanıcıların canlı olarak takipçileri ile bir araya geldikleri bir özellik olarak bilinmektedir. Tik tok uygulamasının ana özelliği anlık videolar çekmek ve bu ilginç videolar sayesinde takipçi sayısını artırarak popüler olmaktır. Ancak bu platformu para kazanmak amacıyla kullanan birçok kişi, tik tok canlı yayın açarak kazanç elde etmeyi tercih etmektedir.

Tik tok canlı yayın açmak için Tik tok Live uygulamasını kullanmak gerekmektedir. Tik tok Live üzerinden sınırsız süreli canlı yayın açmak mümkündür. Açılan canlı yayınlar üzerinden takipçiler ile iletişime geçmek ve para kazanmak oldukça kolay olacaktır.

TİKTOK CANLI YAYIN NASIL AÇILIR?

Tiktok canlı yayın nasıl açılır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek gerekir;

  • Birinci Adım

Tik tok uygulaması indirildikten sonra uygulamaya kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılmalıdır.

  • İkinci Adım

Uygulamaya girişin ardından profil kısmına girilmeli ve profilin hemen altında yer alan “+” işaretine tıklanmalıdır.

  • Üçüncü Adım

Açılan sayfada standart video kaydetme tuşu olarak bilinen kırmızı büyük noktanın yanında yer alan “canlı yayın” butonuna basılır.

  • Dördüncü Adım

Canlı yayın butonuna bastıktan sonra açılacak olan yayının ne ile alakalı olduğunun yazılacağı bir kutucuk açılacaktır. Bu kutucuğa canlı yayının içeriği ile ilgili bilgi girilmelidir.

  • Beşinci Adım

Canlı yayın bilgisinin girilmesinin ardından ekranda yer alan “Canlı yayına geç” butonuna basarak canlı yayın kolaylıkla başlatılacaktır.

TİKTOK CANLI YAYIN ŞARTLARI NELERDİR?

Tik tok üzerinden canlı yayın açmak için öncelikle platform tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olmak gerekmektedir. Şartlara uygun olan kullanıcıların video kaydetme ekranında canlı yayın tuşu aktif hale gelecektir.

Tiktok Canlı Yayın Şartları Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Canlı yayın açmak isteyen tik tok kullanıcısının en az 1000 takipçisi olması gerekmektedir.
  • Canlı yayın açmak isteyen tik tok kullanıcısının 1000 takipçisi olsa dahi 16 yaşından büyük olması gerekmektedir.
  • Canlı yayın açmak isteyen tik tok kullanıcısının canlı yayın üzerinden para kazanacağı hediyeler alabilmesi için takipçilerin yaşının 18’ den büyük olması gerekmektedir.

Bu şartlara sahip olan kullanıcıların video kaydetme ekranı üzerinden canlı yayın butonu aktif hale gelecektir. Canlı yayın açma hakkına sahip olan tik tok kullanıcıları, istedikleri içeriklerde canlı yayın açma şansına sahip olacaklardır.

TİKTOK CANLI YAYIN AÇMAK ÜCRETLİ MİDİR?

Tik tok kullanıcılarının en merak ettiği konulardan birisi de canlı yayın açmaları durumunda ücret ile karşılaşıp karşılaşmayacaklarıdır. Tik tok canlı yayın açmak ücretli midir? Sorusuna elbette ki hayır şeklinde cevap verilebilir.

Tik tok kullanıcıları herhangi bir ücret ödemeden istedikleri zaman sınırsız sürede canlı yayın açabileceklerdir. Tamamen ücretsiz olarak sunulan bu uygulama üzerinden canlı yayın açma hakkı bulunan kullanıcılar istedikleri zaman canlı yayın üzerinden takipçilerine ulaşabilir ve canlı yayın yaparak para kazanabilirler.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir