Tik Tok’ta Keşfet’e Nasıl Düşülür?


56
572 Paylaşım, 56 points

Tik Tok son dönemlerin en çok kullanılan video paylaşım platformlarından birisi. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulamanın en önemli alanlarından birisi kuşkusuz keşfet bölümü oluyor. Bu yazımızda Tik Tok’ta Keşfet ’e Nasıl Düşülür sorusuna cevap vereceğiz.

Tik Tok kullanan işletmelerin ve kişilerin en büyük hayallerinden birisi keşfet sekmesinde yer almaktır. Kişinin görünürlüğünü artırması ve daha fazla takipçi kazanması için keşfet bölümünde yer alması gerekir. Başarılı bir Tik Tok kullanıcısı mutlaka keşfet’ e düşecektir.TİK TOK’TA KEŞFET NEDİR?

Tik Tok kullanıcılarının daha dikkat çekici olması ve daha çok kişiye ulaşmasının en kolay yollarından birisi keşfet bölümüne düşmesidir. Keşfet, Tik Tok videolarının kullanıcılara önerildiği önemli kısımlardan birisidir. Bir Tik Tok kullanıcısının çektiği videoların Keşfet bölümünde yayınlanması, daha fazla kişi tarafından izlenmesini sağlayacaktır.

Keşfet bölümü, tüm sosyal paylaşım platformlarında olduğu gibi Tik Tok uygulamasında da yer almaktadır. Kullanıcılar, bu bölümde yayınlanan videoları sayesinde hiç ulaşamayacakları kullanıcıların bile dikkatini çekmeyi başarır.

TİK TOK KEŞFET NE İŞE YARAR?

Tik Tok keşfet ne işe yarar sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür; Tik Tok keşfet, en popüler Tik Tok kullanıcılarına ait videoların yayınlandığı bölümdür. Bu bölümde yayınlanan videolara tüm Tik Tok kullanıcıları yoğun ilgi göstermektedir.

Tik Tok keşfet bölümüne girmek sanıldığı kadar kolay bir olay değildir. Her video çeken Tik Tok kullanıcısının videosu keşfet bölümünde elbette yayınlanmaz. Bu bölüme girebilmek için farklı ve ilgi çekici videolar çekmek oldukça önemlidir.

TİK TOK’TA KEŞFET ’E NASIL DÜŞÜLÜR?

Tik Tok’ta Keşfet ’e Nasıl Düşülür sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bir Tik Tok kullanıcısı, çektiği videoların keşfet bölümüne düşmesi için öncelikle sık sık video çekmeli ve bu videoları ile çok kişinin ilgisini çekmelidir.

Tik Tok video içeriği geniş olan bir hesap, uygulamanın dikkatini çekecek ve başka kullanıcılara öneri amacıyla keşfet bölümüne alınacaktır. Bunun yanı sıra takipçi sayısı yüksek olan hesapların da keşfet bölümünde yayınlanma ihtimali yüksektir. Keşfet bölümüne girmiş olan videolar sayesinde birçok hesap kısa sürede daha popüler hale gelmektedir. Tik Tok keşfet bölümüne girmek isteyen kullanıcıların oldukça ilgi çekici videolar hazırlaması ve bu videolarla yüksek izleyici sayısına ulaşması da gerekir.

Tik Tok’ta Keşfet ’e Nasıl Düşülür sorusunun cevabı şöyledir;

  • Takipçilerden videolara çok fazla yorum ve beğeni yapmasını istemek
  • Görüntü kalitesi net ve görseli kalitesi yüksek videolar çekmek
  • Tik Tok üzerinden daha çok izlenen videoları tespit ederek bu tür içeriklere sahip videolar çekmek
  • Düzenli olarak Tik Tok videosu çekerek paylaşmak
  • Tik Tok üzerinden aktif kullanıcı olmak
  • Videolarda rahatsızlık verici görüntüler ve görselleri asla kullanmamak

Tüm bu yöntemleri kullanarak Tik Tok keşfet bölümüne çok daha kolay düşmek mümkün olacaktır. Bu yöntemleri kullandığı halde keşfet bölümüne çıkamayan kullanıcıların bunun nedenini öğrenmek için Tik Tok yetkililerinden bilgi istemesi doğru olacaktır.

TİK TOK KEŞFET’ E NEDEN DÜŞMÜYORUM?

Bazı kullanıcılar Keşfet bölümüne girmesine karşılık bir süre sonra videolarının bu sekmede yayınlanmamaya başladığını fark ederler. Bu durum rahatsızlık verecektir. Tik Tok keşfet bölümüne neden düşmüyorum sorusunun temel cevabı, yayınlanan videoların diğer kullanıcılar tarafından şikayet ediliyor ya da ilgilenmiyorum seçeneğinin işaretleniyor olmasıdır.

Bir kullanıcının çektiği video ne kadar çok şikayet alırsa, keşfet bölümüne girmesi o kadar zorlu olacaktır. Tik Tok kullanıcıları tarafından şikayet almamak için doğru içerikler ve rahatsızlık vermeyen görseller kullanmak oldukça önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
572 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
121
Şaşkın
Başarısız Başarısız
90
Başarısız
Komik Komik
75
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
124
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
28
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
134
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
86
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir