Tik Tok’ tan Para Kazanma Yolları, Nasıl Para Kazanılır?


77
773 Paylaşım, 77 points

Tik Tok, eğlenceli bir sosyal medya uygulaması olmanın yanında kullanıcılara para kazandırma özelliğine de sahiptir. Tik Tok üzerinden video paylaşan kullanıcılar, bu platformu istedikleri zaman para kazanma aracı olarak da kullanabilirler. Bu yazımızda Tik Tok’tan para kazanma yolları hakkında bilgi vereceğiz.

İnsanlar sosyal medya platformlarını hemen her amaçla kullanmaya başladı. Önceleri sadece paylaşım yapılan bu alanlarda artık para kazanmak da mümkün hale geldi. Para kazanılabilecek sosyal paylaşım platformlarından birisi de Tik Tok olmaya başladı.TİK TOK ÜZERİNDEN NASIL PARA KAZANILIR?

Tik Tok kullanıcıları, uygulama içerisine yükledikleri videolarla eğlenceli zaman geçirebildikleri gibi bu videolar üzerinden para da kazanabiliyor. Kullanılmaya başladığı günden beri genç yaşlı herkesin favorilerinden birisi olan Tik Tok, uygulama mağazalarının da en fazla indirilen uygulamaları arasında yer alıyor.

Çin merkezli bir uygulama olarak karşımıza çıkan Tik Tok üzerinden birçok farklı yolla para kazanmak mümkün. Tik Tok üzerinden çekilen videolar ile takipçi sayısını artırabilen kullanıcılar, bir süre sonra bu platform üzerinden kolaylıkla para kazanmaya başlayabiliyor.

TİK TOK’TAN PARA KAZANMA YOLLARI NELERDİR?

Tik Tok kullanıcıları, birçok farklı yöntemle para kazanabilir. Tik Tok üzerinden para kazanma yolları şu şekilde sıralanır;

TİK TOK SPONSOR BULARAK PARA KAZANMAK

Tik Tok üzerinden para kazanmanın ilk yolu, sponsor bulmaktır. Tik Tok sponsor bularak para kazanma yönteminde başarılı olabilmek için en az 100 bin takipçiye sahip olmak gerekir. Takipçi sayısı çok yüksek olan Tik Tok kullanıcıları, bir süre sonra markaların dikkatini çekmeye başlar. Birçok farklı marka, takipçisi çok olan kullanıcılara reklam teklifi götürür. Reklam teklifini kabul eden kullanıcılar ise Tik tok üzerinden para kazanmaya başlar.

Örnek vermek gerekirse; Tik Tok üzerinden sürekli video paylayan ve oldukça fazla takipçisi bulunan bir genç kız, yaş gurubuna hitap edecek parfüm, ayakkabı, kıyafet, makyaj malzemesi gibi birçok ürünün tanıtımını yapabilir. Bu tür ürünleri satan markalar, yaş grubuna ve hedef kitlesine oldukça önem vermektedir.

DİĞER HESAPLARI BÜYÜTEREK PARA KAZANMAK

Tik Tok kullanıcıları, sahip oldukları diğer sosyal medya hesapları üzerinden de kolaylıkla para kazanabilir. Tik Tok üzerinden çok fazla takipçisi bulunan bir kullanıcı, videolarında diğer hesaplarından da sık sık söz ederek takipçilerinin oraya da abone olmasını talep edebilir. Facebook, Instagram gibi reklamın bolca yapıldığı hesaplar ya da Youtube gibi takipçi üzerinden para kazanılan hesaplar da işin içine katılarak para kazanma alanı daha da genişletilebilir.

E – TİCARET MAĞAZASI AÇIP REKLAM YAPMAK

Tik Tok uygulamasında takip edilen popüler kullanıcılar, ürünlerini satarak para kazanmak için bir e – ticaret mağazası kurabilir. Tik Tok üzerinden yayınladığı videolarda e – ticaret sayfasından bolca söz eden ve takipçilerini oraya yönlendiren kullanıcılar, bu sayede ellerinde bulunan ürünleri kolaylıkla satarak para kazanabilir.

TİK TOK ÜZERİNDEN SÜREKLİ CANLI OLMAK

Tik tok kullanıcılarının para kazanabileceği bir başka yöntem, Live.ly kullanmaktır. Bu yöntemle tik tok üzerinden canlı yayınla para kazanılabilir. Twitch benzeri bir özelliğe sahip olan bu uygulama, insanların dikkatini çekecek canlı yayınlar yapmaktan geçer. Bu canlı yayınlar sırasında Emoji satın alarak onları kullandırmak da para kazanmanın yollarındandır.

TİK TOK PROFİLİNE İLETİŞİM BİLGİLERİ EKLEME

Tik Tok kullanıcıları, bu platform üzerinden para kazanabilmek için mutlaka profillerine iletişim bilgilerini ve sahip oldukları diğer sosyal medya hesaplarını eklemelidir. Markalar, beğendikleri ve reklam vermek istedikleri kullanıcılara her yoldan ulaşmak ister. Profilde iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde olması, markaların kullanıcıya daha rahat ulaşmasını sağlayacaktır.

TİK TOK VİDEOLARINDA POPÜLER ETİKETLER KULLANMAK

Tik tok videosu çeken kullanıcılar, o anda en popüler olan etiketleri tespit ederek çektikleri videolarda kullanmalıdır. Popüler etiketler, daha fazla kullanıcıya ulaşmak anlamına gelir. Takipçilerin dikkatini çekerek sayısını artırmak, para kazanmak için oldukça önemli adımlardan birisidir.

TİK TOK VİDEOLARININ KALİTESİ OLMASI

Tik Tok üzerinden para kazanmak için öncelikle kaliteli videolar çekmek gerekir. Video çekerken aydınlatmanın iyi olmasına ve kamera açısına çok dikkat edilmelidir. Videolar ne kadar kaliteli ve canlı görüntüye sahip olursa o kadar çok kişi tarafından izlenecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

77
773 Paylaşım, 77 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
100
Şaşkın
Başarısız Başarısız
53
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
118
Helal Olsun!
lol lol
127
lol
Aşk Aşk
119
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
87
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
54
Kazandım!
Pinar

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Sosyal medya’nın iki yüzlü olduğunu unutmadan kararlılıkla,süreğelen yayınlar sonrası zararlı ve faydalı yönetimi.. Teşekkürler