Telegram Kullanıcıları Dikkat! Telegram Yakında Ücretli Olacak


81
794 Paylaşım, 81 points

Son yılların en popüler platformlarından birisi olan Telegram kullanıcıları için oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Milyonlarca kişinin kullandığı uygulamanın yakında ücretli olarak hizmet vereceği açıklandı. Bu yazımızda Telegram Kullanıcıları Dikkat! Telegram Yakında Ücretli Olacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Whatsapp anlık mesajlaşma uygulamasının en yakın rakibi olan Telegram, aboneleri için farklı özellikler hazırlamaya devam ediyor. Özellikle son dönemde Whatsapp kullanımını bırakarak Telegram kullanmaya başlayan kişi sayısında ciddi artış olması, Telegram uygulamasının ücretli hale dönüştürülmesine zemin hazırlamaya başladı.TELEGRAM KULLANICILARI DİKKAT! TELEGRAM YAKINDA ÜCRETLİ OLACAK

Popüler uygulamalardan birisi olan Telegram için son dönemde ücretli olacağına dair haberler gelmeye başladı. Milyonlarca kişinin kullandığı bu platformun ücreti olup olmayacağı ise kullanıcılar tarafından çok merak ediliyor.

Telegram yakında ücretli olacak mı? Sorusuna şu şekilde cevap vermek gerekir; Telegram geliştiricileri, platformun beta uygulaması üzerinde bazı değişiklikler için çalışıyor. Bu değişikliklerden faydalanmak isteyen kullanıcılar ise belirli bir ücret karşılığında Telegram Premium üyesi olmak zorunda.

TELEGRAM PREMİUM NEDİR?

Telegram Premium, Telegram uygulamasının beta kullanıcıları için geliştirdiği yeni bir özellik. İOS işletim sistemli telefonlarda bulunan beta uygulaması 8.7.2 sürümü için hazırlanmış olan bu özellikten faydalanmak isteyen kullanıcılar, ücretli olarak abonelik gerçekleştirmek zorunda olacak.

Telegram Premium üyeleri, ödeyecekleri ücret karşılığında Telegram Premium için özel olarak hazırlanmış birbirinden ilgi çekici sticker ve özel tepkileri kullanma şansına sahip olacaklar. Bu özellikleri kullanmak isteyen diğer Telegram aboneleri ise Telegram Premium’ a geçmek için öncelikle ücretli üyelik işlemlerini gerçekleştirecek.

TELEGRAM PREMİUM ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Telegram Premium ücretli olarak sunulduğu için birçok özelliği de abonelerine sunacak. Telegram Premium özellikleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Farklı stickerlar kullanmak
  • Farklı ifadeler kullanmak
  • Grup araması yapmak
  • Büyük dosya paylaşımı yapmak
  • Yüksek kaliteli video yüklemek

Daha önceleri tüm Telegram abonelerine sunulan büyük dosya paylaşımı ve yüksek kaliteli video gibi özellikler Telegram Premium özelliğinin devreye sokulmasıyla birlikte sadece ücretli abonelik alan kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

TELEGRAM PREMİUM ÜYELİĞİ NE KADAR OLACAK?

Telegram Premium üyeliği ne kadar olacak? Sorusuna henüz net bir cevap vermek mümkün değil. Geliştiriciler şu anda üzerinde çalıştıkları Telegram Premium özelliği için henüz net bir üyelik ücreti belirlemiş değil.

Telegram Premium üyeliğinin ücreti belirlendikten sonra Telegram kullanıcıları istedikleri zaman ücret ödeyerek Premium aboneliğine geçiş yapabilecekler. Telegram Premium aboneliğine geçiş sonrasında ise aboneler kendilerine tanınmış özellikleri istedikleri gibi kullanabilecekler.

TELEGRAM NEDİR?

Telegram, kullanıcıların birbirleri ile kolay mesajlaşmasını sağlayan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Genel olarak ücretsiz olarak sunulan bu uygulama her türlü cihaz üzerinden kolaylıkla kullanılabilmektedir. Telegram kullanıcıları uygulama üzerinden her türlü video, fotoğraf ve dosya gönderimi yapabilmektedir.

Telegram kullanıcıları bireysel sohbet için kullanılabileceği gibi grup sohbetlerinde de kullanılmaktadır. Telegram uygulaması aynı zamanda sınırsız kitlelere yayın yapmak için de kullanılabilmektedir.

TELEGRAM’A NASIL ÜYE OLUNUR?

Telegram ’a üye olmak için izlenmesi gereken bazı adımlar bulunmaktadır. Telegram’ a nasıl üye olunur? Sorusuna şu adımlarla cevap vermek mümkündür;

  • Birinci Adım

Telegram uygulaması kullanılacak olan cihaza indirilir.

  • İkinci Adım

Uygulama indirildikten sonra açılır ve kayıt için gerekli olan tüm alanlara gerekli bilgiler doldurulur.

  • Üçüncü Adım

Bilgilerin girilmesinin ardından en altta yer alan “Kaydol” butonuna basılır.

  • Dördüncü Adım

Kaydol butonuna bastıktan sonra girilen cep telefonu numarasına gelen 5 haneli kod uygun alana yazılarak işlem tamamlanmalıdır.

  • Beşinci Adım

Uygulamanın yüklenmesinin ardından aynı Whatsapp uygulamasında olduğu gibi kullanıma başlanacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir