Telefon Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?


58
564 Paylaşım, 58 points

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefon fiyatları da son yıllarda oldukça artış gösterdi. Bu durum birçok kişinin telefon almasını oldukça zor bir hale getirdi. Hal böyle olunca bankalar da akıllı telefon almak isteyenler için kredi paketleri hazırladı. Bu yazımızda telefon kredisi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon Kredisi Nedir?

Telefon kredisi, telefon alabilmek amacıyla bankalardan alınan kredili ödemedir. Telefon kredileri, aynı ihtiyaç kredisinde olduğu gibi aynı mantıkla verilmektedir. Telefon kredileri de ihtiyaç kredisi kapsamında tutularak müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenmektedir.Telefonların yüksek fiyatlarla satılmasından dolayı birçok kişi telefon alırken taksit seçeneklerini değerlendirmektedir. Ancak son zamanlarda telefon taksitlerinde gidilen kısıtlama, telefon alacaklara bu oylun da kapanmasına neden olmaktadır. Bu aşamada devreye telefon kredileri girer. Bankalar, müşterilerinin daha rahat şekilde ve daha fazla taksit sayısı ile telefon alabilmeleri için banka kredisi seçeneği sunmaktadır.

Telefon Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Müşterilerine rahat bir şekilde telefon alabilmesi için kredi seçeneği sunan bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • Fibabanka
  • Denizbank
  • Türkiye İş Bankası

Fibabanka

Vatan Bilgisayar ile anlaşma sağlayan Fibabanka, müşterilerine telefon almaları için kredi fırsatı sunan bankalardan birisidir. Sıfır faiz oranı ile telefon kredisi sunan banka, 12 ay taksitle telefon alma fırsatı vermektedir. Bankadan telefon kredisi alanların hayat sigortası yaptırması zorunludur. Vatan bilgisayar üzerinden Fibabanka kredisi ile taksitli telefon almak için VATAN – T.C. kimlik numarası yazarak 3422’ye SMS atmak yeterlidir.

Denizbank

Denizbank üzerinden telefon kredisi almak mümkündür. Media Markt ile anlaşmalı olarak çalışan Denizbank, tüm müşterilerine 36 aya kadar taksitle telefon kredisi sunmaktadır. Media Markt mağazalarına giden Denizbank müşterileri, ‘Denizbank Kredi Köşesi’ni ziyaret ederek istedikleri telefonu bir kuruş bile vermek zorunda kalmadan alabilecektir. 5 – 36 ay arası vadeli olarak sunulan telefon kredisi vade seçeneklerine göre farklı faiz oranı sunmaktadır.

Türkiye İş Bankası

Müşterilerine telefon kredisi sunan bankalardan birisi de Türkiye İş Bankası’dır. Herhangi bir mağaza ile anlaşması bulunmayan banka, müşterilerine istediği yerden telefon alışverişi yapma fırsatını sunmaktadır. 36 aya kadar telefon taksit vadesi sunan Türkiye İş Bankası, aylık %1,22 faiz oranı uygulamaktadır.

Bankaların Dışında Telefon Kredisi Veren Yer Var mıdır?

Bankaların dışında da telefon kredisi veren yerler vardır. Bu seçeneklerden ilki, kişinin telefon operatöründen taksitle telefon almasıdır. Faturalı hat kullanıcılarına özel sunulan bu fırsat sayesinde telefon kullanıcıları faturalarına ekletecekleri taksit tutarları ile 36 aya varan taksitlerle istedikleri telefonu alabilmektedir.

Bunun dışında da taksitle telefon alınabilecek birçok yer bulunabilir. Ancak bu yerler konusunda çok dikkatli davranılmalıdır. Günümüzde telefon taksiti konusunda çok fazla dolandırıcıya rastlamak mümkündür. Ön ödeme talep eden bu yerler, telefon alacakları kişilerden topladıkları parayla ortadan kaybolabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir