Telefon Camındaki Çiziklerden Kurtulmanın 5 Yolu


65
634 Paylaşım, 65 points

Akıllı telefonlar artık hemen her yaş grubu için vazgeçilmezler arasına girmeyi başardı. Sürekli elden düşmeyen telefonların camı, kullanıma bağlı olarak zamanla çizilebiliyor. Telefon camında oluşan çizikler rahatsızlık vermekle birlikte kurtulmak için de bazı yöntemler bulunuyor. Bu yazımızda Telefon Camındaki Çiziklerden Kurtulmanın 5 Yolu hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon camlarında meydana gelen çizikler bazı yöntemleri kullanarak düzeltilebilir. Ufak boyutlu çiziklerin kapatılması çok daha kolay olmaktadır. Bazı yöntemler derin ve büyük çizgilerde de işe yarayabilir. Geçici olmakla birlikte belirli aralıklarla tekrarlanan bu yöntemler sayesinde telefon ekranında oluşan çiziklerden kurtulmak mümkün olacaktır.TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN KURTULMANIN 5 YOLU NEDİR?

Telefon Camındaki Çiziklerden Kurtulmanın 5 Yolu şu şekilde sıralanır;

  • Telefon Camındaki Çiziklerden karbonat ile kurtulmak
  • Telefon Camındaki Çiziklerden bitkisel yağ ile kurtulmak
  • Telefon Camındaki Çiziklerden bebek pudrası ile kurtulmak
  • Telefon Camındaki Çiziklerden zımpara ile kurtulmak
  • Telefon Camındaki Çiziklerden diş macunu ile kurtulmak

TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN KARBONAT İLE NASIL KURTULURUZ?

Telefon Camındaki Çiziklerden karbonat ile kurtulmak mümkündür. Karbonat, çiziklerin giderilmesi konusunda oldukça başarılıdır. Bu yöntemde 2 ölçek karbonat e bir ölçek su karıştırılarak krem kıvamında bir karışım elde edilir. Bu karışım çiziklerin üzerine dairesel hareketler ile uygulanır. İşlemi yaparken yavaş ve dikkatli hareket etmek gerekmektedir. Karbonatın sürme işlemi bittikten sonra temiz bir bezle uygulanan alan temizlenmelidir.

TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN BİTKİSEL YAĞ İLE NASIL KURTULURUZ?

Telefon Camındaki Çiziklerden bitkisel yağ ile kurtulmak mümkündür. Bitkisel yağ, telefonda oluşan çiziklerin geçici olarak yok edilmesini sağlamaktadır. Bu yöntemde birkaç damla bitkisel yağ çiziğin olduğu yere damlatılmalıdır. Böylece kısa sürede çiziklerin yok olması sağlanabilir. Ancak bu yöntem sadece bir süreliğine etkili olmaktadır. Bir nevi makyaj olarak düşünülebilir.

TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN BEBEK PUDRASI İLE NASIL KURTULURUZ?

Telefon Camındaki Çiziklerden bebek pudrası ile kurtulmak mümkündür. Bebek pudrası, telefon ekranındaki çizikleri yok etme özelliğine sahiptir. Bu yöntemde bir miktar bebek pudrası su ile karıştırılarak bir pasta elde edilmelidir. Hazırlanan karışım aynı karbonat uygulamasında olduğu gibi çizik olan alana dairesel olarak sürülerek kısa sürede çizikleri yok etmek mümkün olacaktır.

TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN ZIMPARA İLE NASIL KURTULURUZ?

Telefon Camındaki Çiziklerden zımpara ile kurtulmak mümkündür. Zımpara, telefonun hem ekranındaki hem de arkasında oluşan çizikleri yok etmek için kullanılabilir. Ancak bu yöntem telefona zarar verme ihtimaline karşı çok da tavsiye edilmemektedir. Dikkatli uygulanmaması, telefona zarar verilmesine neden olacaktır. Bu yöntemde zımpara kağıdı çiziklerin olduğu bölümlerde yumuşak şekilde kullanılmalıdır. Böylece kısa sürede çizikler yok edilebilir.

TELEFON CAMINDAKİ ÇİZİKLERDEN DİŞ MACUNU İLE NASIL KURTULURUZ?

Telefon Camındaki Çiziklerden diş macunu ile kurtulmak mümkündür. Diş Macunu, telefondaki çizikleri kısa sürede yok etme özelliğine sahiptir. Bu yöntemde diş macunu temiz ve yumuşak bir bezin üzerine sürüldükten sonra telefon ekranındaki çizik olan kısımlara sürülmelidir. Burada önemli olan detay, jel halindeki diş macunlarını kullanmamak olacaktır. Böylece daha başarılı sonuç elde edilebilir. Diş macunu sürme işleminin ardından telefon ekranı temiz ve kuru bir bez ile silinerek çiziklerin yok edilmesi kısa sürede sağlanabilmektedir.

Telefon ekranında çizik oluşmasını engellemek için ekran koruyucu filmlerden kullanmak çok daha doğru olacaktır. Böylece ekrana gelebilecek bir hasarda hem ekran sıkıntı olmadan korunmuş olur, hem de ekran koruyucu film istenildiği zaman sökülerek yeni bir ekran koruyucu takılarak telefon yepyeni bir görünüme kavuşturulabilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir