Telefon Batarya Ömrü Uzatma Yolları Nelerdir?


62
604 Paylaşım, 62 points

Telefon kullanıcıları, bataryalarının daha uzun süre gitmesi için birçok yol denerler. Bir telefonun bataryası ne kadar uzun süre dayanırsa, kullanımı da o kadar kolay olacaktır. Bu yazımızda Telefon Batarya Ömrü Uzatma Yolları Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Telefonunun şarjı bir günden daha az sürede bitmeye başlayanlar, şarj sıkıntısı yaşamakla karşı karşıya kalırlar. Bataryanın ömrünü uzatmak isteyenler bunun için hangi yöntemleri kullanmaları gerektiğini merak ederler.TELEFON BATARYA ÖMRÜ UZATMA YOLLARI NELERDİR?

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için kullanılabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Telefon Batarya Ömrü Uzatma Yolları Nelerdir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Telefon şarjdayken kullanmamak
  • Telefonun şarjını tamamen bitirmek
  • Şarj istasyonlarından uzak durmak
  • Ekran parlaklığını kısmak
  • RAM’ i fazla yormamak
  • Hareketli duvar kağıdı kullanmamak
  • Güncelleştirmeleri düzenli olarak yapmak
  • GPS’ i kapalı tutmak
  • Telefonun fazla ısınmasına engel olmak
  • Kablosuz bağlantıları kapatmak

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN TELEFON ŞARJDAYKEN KULLANMAMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için telefon şarjdayken kullanmamak gerekir. Telefonun şarjdayken kullanımı, telefon ömrü için oldukça riskli bir durumdur. Telefon şarj olurken bir yandan da kullanıma bağlı olarak şarj yediği için kısa sürede bataryanın ömrü dolacaktır. Bu nedenle şarj sırasında asla telefonu kullanmamak gerekir.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN TELEFONUN ŞARJINI TAMAMEN BİTİRMEK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için telefonun şarjını tamamen bitirmek gerekir. Telefon sahipleri genel olarak telefonlarının şarjını tam bitirmeden tekrar şarj etmeye başlarlar. Bu durum telefon için asla sağlıklı bir durum değildir. Telefonun batarya ömrünü uzatmak için tamamen şarjını bitirdikten sonra tekrar şarj etmek doğru olacaktır.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN ŞARJ İSTASYONLARINDAN UZAK DURMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için şarj istasyonlarından uzak durmak gerekir. Dışarıda telefonları şarj edebilecek çok sayıda şarj istasyonu bulunur. Bu istasyonlarda hızlı şarj etmek adına telefonlara yüksek volt verilir ve bu telefon bataryasının ömrünün tükenmesine neden olacaktır. Telefon bataryasını korumak için sadece orijinal şarj aletini kullanmak gerekir.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN EKRAN PARLAKLIĞINI KISMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için ekran parlaklığını kısmak gerekir. Ekranın ışığı ne kadar yüksek olursa batarya yeme oranı o kadar artış gösterecektir. Bu nedenle en üst seviye yerine ortalama bir seviyede kullanmak çok daha doğru olacaktır.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN RAM’ İ FAZLA YORMAMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için RAM’ i fazla yormamak gerekir. İşlemcinin fazladan çalışması, telefonun bataryasını yoracaktır. Bataryayı yormamak için altta çalışan uygulamaları kapatmak gerekir. Arka planda çalışan uygulamalar her zaman şarjın daha çabuk bitmesine neden olacaktır.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN HAREKETLİ DUVAR KAĞIDI KULLANMAMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için hareketli duvar kağıdı kullanmamak gerekir. Hareketli duvar kağıtları her ne kadar güzel bir görüntü sağlasa da telefonun bataryasını çok çabuk bitirecektir. Buna engel olmak için hareketli duvar kağıtlarını tercih etmemek doğru olacaktır.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN GÜNCELLEŞTİRMELERİ DÜZENLİ OLARAK YAPMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için güncelleştirmeleri düzenli olarak yapmak gerekir. Güncelleştirmelerin düzenli olarak yapılmaması, telefonda sorun yaşanmasına neden olabilir. Güncelleştirme yaparak telefonun batarya ömrünü uzatmak mümkündür.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN GPS’ İ KAPALI TUTMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için GPS’ i kapalı tutmak gerekir. GPS, telefonun her zaman kullanılmaması gereken özelliğidir. Telefonun konum özelliğinin kullanılması istendiği zamanlarda açılması doğru olacaktır. Aksi takdirde GPS telefonun bataryasının bitmesine neden olacaktır.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN TELEFONUN FAZLA ISINMASINA ENGEL OLMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için telefonun fazla ısınmasına engel olmak gerekir. Telefon ne kadar ısınırsa bataryası o kadar zarar görecektir. Bu nedenle telefonun mümkün olduğu kadar gölge bir yerde tutulması gerekmektedir.

TELEFONUN BATARYA ÖMRÜNÜ UZATMAK İÇİN KABLOSUZ BAĞLANTILARI KAPATMAK

Telefonun batarya ömrünü uzatmak için kablosuz bağlantıları kapatmak gerekir. Kablosuz bağlantılar, akıllı telefonlarda en fazla güç tüketimine neden olmaktadır. Şarj düşmanı olan bu özellik, bataryayı korumak için sadece gerekli olduğu zamanlarda kullanılmalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir