Teknoloji İle Bağlantılı Geleceğin En Gözde Meslekleri


74
724 Paylaşım, 74 points

Teknoloji devrinde yaşadığımız son yıllarda gençlerin meslek seçimleri de teknoloji ile bağlantılı olmaya başladı. İş bulmak için geçerli mesleklerden eğitim almak isteyenler teknoloji ile bağlantılı meslekleri araştırıyor. Bu yazımızda Teknoloji İle Bağlantılı Geleceğin En Gözde Meslekleri hakkında bilgi vereceğiz.

Teknoloji, yaşamın her alanını ele geçirmiş durumda. Yapay zeka teknolojisinin her geçen gün daha fazla kullanılıyor olması, insanların meslek seçimlerinde de bu yöne eğilmesine neden oluyor. Teknoloji ile bağlantılı meslekler, geleceğin en gözde meslekleri olarak dikkat çekmeyi başarıyor.TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN EN GÖZDE MESLEKLERİ NELERDİR?

Teknoloji İle Bağlantılı Geleceğin En Gözde Meslekleri şu şekilde sıralanıyor;

 • Aktüerya Uzmanı
 • Epidemiyolog
 • Mobil Uygulama Ve Oyun Geliştiricisi
 • Finansal Yönetici
 • Endüstriyel Veri Bilimci
 • Robot Koordinasyon Uzmanı
 • Lot Uzmanı
 • Veri Dedektifi
 • Veri Güvenliği Uzmanı
 • Akıllı Şehir Uzmanı
 • Yapay Zeka Uzmanı
 • İklim Mühendisi
 • Sentetik Biyoloji Uzmanı

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ AKTÜERYA UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Aktüerya Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler finansal riskleri değerlendirme ve risklere göre çözüm yolları geliştirme görevlerini üstlenirler. Bunun yanı sıra görev aldıkları şirkette yaşanan hırsızlık, kaza, deprem, sel, yangın, ölüm, yaralanma, hastalanma ve sakatlanma gibi durumlar ile ilgili de değerlendirmelerde bulunurlar.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ EPİDEMİYOLOG

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Epidemiyolog olarak gösterilebilir.  Bu meslek grubundaki kişiler toplumda ortaya çıkabilecek tüm sağlık sorunlarını, bu sağlık sorunlarının neden kaynaklandığını ve yaşanan kazaları araştırma görevini üstlenirler. Yaptıkları analiz sonuçlarını ise bir araya getirerek bir yol haritası oluşturma işlemini yaparlar.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ MOBİL UYGULAMA VE OYUN GELİŞTİRİCİSİ

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Mobil Uygulama ve Oyun Geliştiricisi olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler mobil uygulamaları ya da Oyunları geliştirme, alışverişten yeni oyunları hazırlama, güvenlikten bankacılık işlemlerine kadar birçok uygulamayı kullanıma sunma gibi işlemlerde görevlendirilirler.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ FİNANSAL YÖNETİCİ

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Finansal Yönetici olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler finansal işlemlerin hazırlanması ve yönetilmesi konusunda görevlendirilirler. Şirketler için oldukça önemli olan bu meslek, finans sektörünün çok gelişeceği gerçeği göz önünde bulundurularak oldukça önemli bir hale gelmektedir.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ ENDÜSTRİYEL VERİ BİLİMCİ

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Endüstriyel Veri Bilimci olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler endüstriyel anlamda verilerin toplanması ve analizlerin yapılması, üretim sürecinin doğru gerçekleştirilmesi, online alışverişlerin yüklenmesi gibi görevleri de üstlenmektedir.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ ROBOT KOORDİNASYON UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Robot Koordinasyon Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler gelecekte önemli bir role sahip olacak olan robotların üretimi, koordinasyonu, onarımı ve bakımı gibi görevleri üstlenirler.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ LOT UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği loT uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler internetle bağlantılı olan hemen her konuda görevlendirilirler. Akıllı binalarda bulunan klimalar, alarm sistemleri, güvenlik kameraları gibi internetle çalışan gereçlerin bağlantılarını kontrol eder ve devamlılığını sağlarlar.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ VERİ DEDEKTİFİ

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Veri Dedektifi olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler internet ağları üzerinden elde edilen bilgiler çözümleme ve kurumlara aktarma görevini üstlenirler. Şirketler ile çalışan kişiler, harcanan zaman ve paradan şirketlerin nasıl tasarruf edebileceğini planlarlar.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ VERİ GÜVENLİĞİ UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Veri Güvenliği Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler yaşanabilecek siber saldırılara karşı önlem almak görevini üstlenir. Şirketin önemli bilgilerini gizlemek, gerekli durumlarda bu bilgileri ortadan kaldırmak başlıca görevlerinden birisidir.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ AKILLI ŞEHİR UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Akıllı Şehir Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler, gelecekte şehirlerin alıcılar ile donatılması görevini üstlenirler. Bu alıcılar elektrik, internet, doğalgaz, atık gibi işlemler için kullanılmaktadır. Görsel zeka açısından da bu meslek sahiplerine büyük görev düşmektedir.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ YAPAY ZEKA UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Yapay Zeka Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler yakın gelecekte ağlık, teknoloji ve üretim başta olmak üzere birçok alanda zapay zekanın kullanılmasını sağlar.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ İKLİM MÜHENDİSİ

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği İklim Mühendisi olarak gösterilebilir. Bu meslek grubundaki kişiler küresel ısınmanın olumsuz yönlerini en aza indirmek ya da tamamen ortadan kaldırmak için çalışmalar gerçekleştirme görevini üstlenmektedir.

TEKNOLOJİ İLE BAĞLANTILI GELECEĞİN GÖZDE MESLEĞİ SENTETİK BİYOLOJİ UZMANI

Teknoloji ile bağlantılı geleceğin gözde mesleği Sentetik Biyoloji Uzmanı olarak gösterilebilir. Bu meslek gurubundaki kişiler dünyanın en önemli besin kaynaklarının tükenmesini engellemek için yapay üretim yapma konusunda görevlendirilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
121
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir