Tavuk Pilav Tezgahı Açarak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır?


74
724 Paylaşım, 74 points

Seyyar satıcılık ülkemizde sıklıkla yapılan ce oldukça da rağbet gören mesleklerden birisidir. Seyyar tezgah üzerinden satılan en karlı ürünlerin başında tavuk pilav gelmektedir. Bu yazımızda Tavuk Pilav Tezgahı Açarak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Seyyar tezgahlarda satılan tavuklu pilav, her zaman lezzeti ile ön plana çıkmayı başarır. Bu mükemmel lezzetin çok sayıda tutkunu vardır. Tezgahta pilav tavuk yemek birçok kişi için vazgeçilmezler arasındadır. Bu nedenle tavuk pilav tezgahı açmak birçok girişimcinin düşünceleri arasında yer alır.TAVUK PİLAV TEZGAHI AÇARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Tavuk pilav tezgahı açma kararı vermiş olan bir girişimci, öncelikle belirli konularda dikkatli olmalıdır. Tavuk pilav tezgahı açarken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Tavuk pilav tezgahı açacakların öncelikle dikkat edilmesi gereken pilavın kalitesi ve lezzetidir. Tezgahtan yemek alan tüketicilerin öncelikli fiyattan çok lezzetidir.

Gece de dahil olmak üzere hemen her saat rahatlıkla tüketilen tavuk pilav, kaliteli ve lezzetli yapıldığı zaman oldukça yüksek kazanç sağlayacaktır. Tavuk pilav tezgahı açan kişilerin daha çok öğleden sonra ya da akşam üstü başlayarak satışa çıkması gerekir.

Tavuklu pilav tezgahı açmak için özellikle insanların yürüyüş için sıklıkla tercih ettikleri, araçların rahatlıkla durabileceği alanlar tercih edilmelidir. İzin alınması şartı ile tezgah etrafına birkaç sandalye ve masa koyarak müşteri sayısını artırmak da mümkündür. tavuk pilavın yanına nohut ve içecek eklemek de satış miktarını artıracak etkenler arasındadır.

TAVUK PİLAV TEZGAHI AÇMANIN MALİYETİ NEDİR?

Tavuk pilav tezgahı açma niyetinde olan girişimcilerin öncelikle bu işin maliyetini öğrenmesi gerekir. Tavuk pilav tezgahının tam belirlenmiş bir maliyeti yoktur. Satış yapmak isteyenlerin öncelikle bir araba satın alması ya da yaptırması gerekir. Tavuk pilav tezgahı için ortalama bir fiyat vermek gerekirse 2 bin TL – 4 bin TL arasında bir maliyet yeterli olacaktır.

Masraf sadece tezgah ücreti ile elbette sınırlı kalmaz. Tavuk ve pilav yapımı için gerekli malzemeler. Tavuk pilavın servis edileceği ürünler gibi ihtiyaçlar da göz önünde bulundurulduğunda ortalama 5 bin TL gibi bir maliyetten söz etmek doğru olacaktır.

TAVUK PİLAV TEZGAHI AÇARAK AYDA NE KADAR PARA KAZANILIR?

Tavuk Pilav Tezgahı Açarak Ayda Ne Kadar Para Kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; tavuk pilav tezgahı açan kişilerin günlük satış miktarı, kazançlarını belirleyen en önemli unsur olacaktır. Tavuk pilav satış ücreti tabak başına içecek ile birlikte 5 TL – 10 TL arasında bir fiyata alıcı bulmaktadır.

Günlük ortalama 50 – 60 tabak tavuk pilav satan bir seyyar satıcı, aylık ortalama 5 bin TL gibi bir kazanç elde etmektedir. Bu rakam satılan tavuk pilav tabak sayısına, bir tabak tavuk pilav ücretine göre de değişiklik gösterecektir.

Tavuk pilav tezgahı açan bir kişinin öncelikle hijyene de çok dikkat etmesi gerekir. Hazırlanmış tavuk pilav dış ortamdan mümkün olduğunda izole edilmelidir. Kullanılan tezgahın ve servis ürünlerinin temizliği, satıcının kılık kıyafetinin düzgünlüğü ve tavuk pilavın lezzeti her zaman müşteri sayısını etkileyen faktörler olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir