Taşıt Kredisi Alabilmek İçin Kredi Notu Ne Kadar Olmalı?


75
734 Paylaşım, 75 points

Araba almak isteyen birçok kimse, genellikle almak istediği nitelikteki araç için yeterli bütçeye sahip olmaması durumunda, taşıt kredisi çekerek istemiş olduğu nitelikte aracı alma imkânına sahip olmaktadır. Tüm kredilerde olduğu gibi, taşıt kredilerinde de kredi notu önemli bir yer tutmaktadır. Peki taşıt kredisi alabilmek için kredi notu ne kadar olmalı? Bu sorunun cevabı ve daha fazlasını, yazımızın devamında geniş kapsamlı bir şekilde sizler için işledik.

Kredi notu, araç kredisi için önemli unsurlardan birisidir. Taşıt kredisi çekmek için gereken en önemli şartlardan birisi, kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notu puanıdır. Taşıt kredisi çekmek için yeterli kredi notuna sahip olmayan kimseler, normal şartlarda bu kredi imkanından yararlanamazlar. Kredi notunun yeterli olmaması halinde, bankalar taşıt kredisi başvurusunu kısa bir süre içinde reddederler.

Taşıt Kredisi Almak İçin Kredi Notu Kaç Olmalı?

Taşıt kredisi almak için, kredi notunuzu 1200 puan ve üzeri olması gerekmektedir. Bu puanın altında kalan kredi notlarına zemin seviyesine yaklaştıkça taşıt kredisi verme imkanı da azalmaktadır. Kredi notu 1200 puana yakın olan kimselere ise, banka kendi inisiyatifini kullanarak ek teminatlar istemek koşuluyla, taşıt kredisi verebilir.Aracın Maliyet Analizi İyi Yapılmalıdır

Satın almak istediğiniz araç için detaylı bir şekilde maliyet analizi yapmak, ihtiyacınız olan kredi miktarını belirleme konusunda size yardımcı olacaktır. Bu sayede aracın değerini daha net bir şekilde öğrenebilir, varsa elinizdeki peşinatı da değerlendirerek kredi başvurusu bu bilgilere göre yapıp hem ihtiyacınız olandan daha fazla kredi çekerek faiz yükü altına girmez, hem de kredi tutarının daha düşük olma ihtimali ile onaylanma şansını artırabilirsiniz.

Peşinatla Taşıt Kredisi Almanın Avantajları

Taşıt kredisi ile araç almak istiyorsanız, bir miktar peşinatınızın olması size çeşitli faydalar sağlayabilir. Almak istediğiniz araç için kredi başvurusu yaptığınızda bir kısmını peşin olarak ödemeniz, bankaların kredi onaylama ihtimalini artırmaktadır. Bu sayede ayrıca kredi notunuzun belirtilen puanın biraz altında olması halinde, peşinat olduğu için bankalar bu konuda biraz daha ılımlı yaklaşmaktadır. İmkanınız varsa almak istediğiniz aracın toplam maliyetinin %30 ve daha fazlasını peşin olarak ödemek, kredi başvurunuzun onaylanması için size büyük kolaylık sağlayacaktır.

Bunun yanı sıra peşinatı ne kadar fazla ederseniz daha az tutarlar için faiz ödersiniz.

Taşıt kredisi alabilmek için kredi notu ne olmalı? Sorusuna cevap verdik. Konu hakkında sormak istediklerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşarak, daha fazla bilgi alabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir