Taşerona Tediye Ödemesi Mayıs Ayında Yapılacak


66
635 Paylaşım, 66 points

Taşeron işçilere verilecek olan tediye ödemesi ile ilgili müjdeli bir haber geldi. 4 – D çalışanı taşeron işçilere verilecek olan tediyenin 13 günlük ikinci taksitinin Mayıs ayında ödeneceği açıklandı. Bu yazımızda Taşerona Tediye Ödemesi Mayıs Ayında Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Ülkemiz genelinde 4 – D’ li olarak çalışan çok sayıda vatandaş bulunuyor. Taşeron işçi olarak bilinen bu çalışanlara zorlu virüs sürecinde devletten müjdeli bir haber geldi. Corona virüs ile mücadele kapsamında taşeron işçilerin de sıkıntı yaşamaması adına tediye ödemelerinin ikinci taksitinin Mayıs ayı içerisinde verileceği açıklandı.TAŞERONA TEDİYE ÖDEMESİ MAYIS AYINDA YAPILACAK

Corona virüsle mücadele için tüm çalışanlara birbirinden farklı devlet destekleri sunuluyor. Bu destekler arasında taşeron işçiler de unutulmadı. 4 – D’ li taşeron işçiler için de destek sunan devlet, taşeron işçilere Mayıs ayı içerisinde ödeme yapılacağını duyurdu.

Taşeron işçileri, Mayıs ayı içerisinde ikinci taksit kapsamında 13 günlük tediye ödemesi alacaklar. Taşeron işçilere toplamda 52 gün olan tediye ödemelerinin 4 eşit taksitle ödenmesi konusunda geçtiğimiz aylarda bir karara varılmış ve ilk taksit ödemesi gerçekleştirilmişti.

TAŞERON İŞÇİLERE TEDİYE ÖDEMESİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Taşeron işçilerine yönelik tediye ödemesi ile ilgili alınan karar kapsamında ilk taksit ödemesi geçtiğimiz aylarda gerçekleştirildi. Taşeron işçilere 13 günlük tediye ödemesinin ikinci taksiti ise Mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Yapılan düzenlemeye göre ilk taksit ödemesini 31 Ocak günü alan taşeron işçiler, ikinci tediye taksitini 22 Mayıs tarihinde alacak. Yetkililer tarafından bayram öncesinde tediye ödemesinin daha erken bir tarihe alınması mümkün mü henüz bu konuda bir açıklama gelmedi.

TARERON İŞÇİLERE TEDİYE ÖDEMESİ NE KADAR YAPILACAK?

4 taksit şeklinde gerçekleştirilecek tediye ödemesi kapsamında Mayıs ayı içerisinde ikinci 13 günlük taksit ödemesi gerçekleştirilecek. Taşeron işçilere tediye ödemesi ne kadar yapılacak sorusuna ise net bir cevap vermek mümkün değil. Tediye ödemeleri, taşeron işçilerin aldıkları maaş göz önünde bulundurularak belirlenecek.

Taşeron işçilere yönelik Mayıs ayında gerçekleştirilecek olan tediye ödemesi şu şekilde olacak;

  • 2,943 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar: 913 TL
  • 3,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar:929 TL
  • 3,500 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar:1,084 TL
  • 4,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar:1,239 TL
  • 4,500 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar:1,394 TL
  • 5,000 TL maaş alan taşeron işçilere ödenecek tutar:1,548 TL
  • Yer altında çalışan asgari ücretli taşeron işçilere en az 4297 TL ödeme yapılacak

TAŞERON İŞÇİLERE TEDİYE ÖDEMESİNİN DİĞER TAKSİTLERİ NE ZAMAN?

Taşeron işçilere tediye ödemesinin Mayıs ayı sonrasında yapılacak 2 taksit ödemesi daha bulunuyor. Taşeron işçilere tediye ödemesinin diğer taksitleri ne zaman sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; taşeron işçileri Ocak ve Mayıs aylarının ardından Ağustos ve Aralık aylarında da 13 günlük tediye ödeme taksitini alma hakkına sahip olacaklar.

Taşeron işçilere Mayıs ayı içerisinde verilmesi planlanan tediye ödemesinin tarihi 22 Mayıs olarak belirlenmişti. Ancak Ramazan Bayramı da göz önünde bulundurularak bu sürenin daha erkene çekilip çekilemeyeceği ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

66
635 Paylaşım, 66 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir