Tarihe Damga Vurmuş Tüm Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi


75
734 Paylaşım, 75 points

Savaş filmleri her dönemde en çok izlenen ve ilgi gören film türlerinden birisidir. Özellikle gerçekten uyarlanmış savaş filmlerine ilgi oldukça fazladır. Bu yazımızda Tarihe Damga Vurmuş Tüm Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Savaş filmleri eski çaplardan günümüze hatta gelecek yılları bile içerisine katacak kadar geniş bir alandan oluşmaktadır. Orta çağ savaşlarından uzay çağı savaşlarına kadar tüm savaş filmleri sinema severlerin ilgisini çekmektedir.TARİHE DAMGA VURMUŞ TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 10 SAVAŞ FİLMİ HANGİLERİDİR?

Tarihe Damga Vurmuş Tüm Zamanların En İyi 10 Savaş Filmi şu şekilde sıralanır;

  • Schindler’in Listesi (1993) – IMDB: 8,9
  • Ayla (2017) – IMDB: 8,9
  • Hayat Güzeldir (1999) – IMDB: 8,6
  • Er Ryan’ ı Kurtarmak (1998) – IMDB: 8,6
  • Gladyatör (2000) – IMDB: 8,5
  • Piyanist (2002) – IMDB: 8,5
  • Cesur Yürek (1995) – IMDB: 8,4
  • Nefes: Vatan Sağolsun (2009) – IMDB: 8,2
  • Çöküş (2004) – IMDB: 8,2
  • Dağ (2012) – IMDB: 7,9

SCHİNLER’İN LİSTESİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Schindler’ in Listesi filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, Nazi askerlerine metal sefer tası üretimi yapan bir fabrikanın sahibi olan Oskar Schindler isimli adamın Polonya’ da Nazi askerlerinin Yahudilere uyguladığı baskılara karşı Yahudileri kurtarmak istemesi üzerine hazırladığı bir insan listesi ve bu listedekileri kurtarma hikayesi konu edilmektedir.

AYLA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ayla filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, Kore savaşında görevli olan bir Türk askeri olan Süleyman’ ın cephede bulduğu bir kız çocuğuna gözü gibi bakması ve ona Ayla adını koyması sonrasında savaş sonrası kaybettiği Ayla’ yı 60 yıl sonra bulmasının gerçek ve hüzünlü hikayesi konu edilmektedir.

HAYAT GÜZELDİR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hayat Güzeldir filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, Guido ve Dora’ nın önlerine çıkan birçok engeli aşarak evlenmeleri sonrasında çıkan savaşta Yahudi kampına gönderilmeleri sonrasında Guido’ nun oğluna esir kampını ve yaşananları bir oyunmuş gibi göstererek bu zorlu günlerde mücadele etmesi konu edilmektedir.

ER RYAN’ I KURTARMAK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Er Ryan’ ı Kurtarmak filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı sırasında 4 oğlunu savaşa gönderen ve 3 oğlunun öldüğü haberini alan bir annenin dördüncü çocuğu olan Er James Ryan’ ın hayatta olup olmadığını öğrenmek istemesi üzerine tüm Amerikan ordusunun bu askeri bulmak için seferber olması konu edilmektedir.

GLADYATÖR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gladyatör filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, Romalı bir gladyatörün hükümdarın oğlu tarafından ihanete uğraması ve ailesinin katledilmesi sonrasında intikamını almak için gladyatör olarak Roma’ ya geri gelmesi ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

PİYANİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Piyanist filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, Polonya’ nın Nazi işgali altında olduğu dönemde oldukça başarılı bir piyanistin savaşın ortasında kalması ve savaşın devam ettiği sokaklarda hayatta kalmak için verdiği zorlu mücadele konu edilmektedir.

CESUR YÜREK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Cesur Yürek filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, 13. Yüzyılda İngilizler tarafından işgal edilen İskoçya’ da karısı İngiliz askerleri tarafından öldürülmüş olan bir İskoçyalının bu duruma karşı durması ve eşinin intikamını almak için başlattığı özgürlük savaşı konu edilmektedir.

NEFES: VATAN SAĞOLSUN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Nefes: Vatan Sağolsun filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, 2365 metre yükseklikte bulunan Karabal Jandarma Karakolu’nda görevlendirilmiş bir yüzbaşı ve emrinde bulunan kırk askerin büyük çaplı bir sınır ötesi operasyona katılması ve bu operasyon sırasında yaşadıkları zorlu mücadele konu edilmektedir.

ÇÖKÜŞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Çöküş filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı döneminde Avrupa’ yı kontrol altına alan Adolf Hitler’ e karşı tüm devletlerin birleşmesi ile hitler’ in yavaş yavaş geriye çekilmeye başlaması ve işgal edilen Berlin’ i terk etmek istememesine karşı kaçacak yeri kalmadığı için karısı Führer ile birlikte intihar etmesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

DAĞ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Dağ filmi, tarihe damga vurmuş tüm zamanların en iyi 10 savaş filminden birisidir. Filmde, biri kısa dönem biri uzun dönem askerlik yapan ve birbirleri ile hiç anlaşamayan Oğuz ve Bekir isimli iki askerin bir dağda teröristlerin pususuna düşmesi sonrasında bu pusudan kurtulmak için birlikte verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir