Tarçın Diyeti Nedir, Tarçın Diyeti ile 1 Haftada 3 Kilo Verin!


80
784 Paylaşım, 80 points

Kilo vermek için tercih edilen diyet yöntemlerinden birisi de tarçın diyetidir. Tarçın diyeti, 1 haftada 3 kilo verme garantisini sunar. Oldukça kolay ve sağlıklı bir diyet arayanlar için doğru seçenek olan tarçın diyeti, oldukça popüler diyetlerdendir. Bu yazımızda tarçın diyeti nedir, tarçın diyeti ile 1 haftada 3 kilo nasıl verilir sorularına cevap vereceğiz.

TARÇIN DİYETİ NEDİR?

Tarçın diyeti, ana malzeme olarak tarçının kullanıldığı bir diyet türüdür. Hiçbir sağlık sorunu olmayan kişilerin gönül rahatlığı ile yapabileceği bu diyet, bir haftada 3 kilo vermeyi sağlar. Tarçın diyeti, yapılışı ve uygulanışı itibari ile oldukça kolay bir diyettir.Tarçın diyeti, tip – 2 diyabet hastalarında kan şekerinin kontrolünü sağlar. Yapılan araştırmalarda tarçın diyeti ile kan şekerinin yanı sıra kolesterol ve trigliserit seviyelerinin de düşürüldüğü belirlenmiştir.

TARÇIN DİYETİ NASIL YAPILIR?

Tarçın, çok iştahlı olanların iştahını dengeleme konusunda oldukça faydalıdır. Tarçının tüketimi halinde kan şekeri dengelenir ve çabucak acıkma sorunu ortadan kalkar. Dünya Sağlık Örgütü, günde bir çay kaşığı tarçın tüketiminin sağlık için oldukça faydalı olduğunu söylemektedir.

Tarçın diyeti nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilir;

Kan şekerini dengelemek ve kilo vermek için yapılacak tarçın diyeti için bir ya da iki çubuk tarçın bir litre içme suyunda rengini hafif şekilde verecek şekilde bekletilir. Hazırlanan su, gün içerisinde tüketilir.

Tarçın diyeti çayı için çubuk tarçınlar ılık suda 15 dakika demlenerek tüketilir. Tarçını siyah çay ya da her türlü farklı çayın içerisine koyup tüketmek de mümkündür. Tarçın diyeti yaparken karbonhidrattan uzak durarak protein ve sebze ağırlıklı olarak beslenmek de oldukça önemlidir. Tarçın diyeti yapan kişi, diyetle birlikte egzersiz programına da dikkat ederek bir haftada 3 kilo verebilir.

TARÇININ FAYDALARI NELERDİR?

Tarçın sağlık için oldukça önemli bir baharat türüdür. Tarçının faydaları şu şekilde sıralanır;

 • Zayıflamaya yardımcı olur
 • Tansiyonu düşürür
 • Eklem ve kas ağrılarına iyi gelir
 • Kan şekerini dengeler
 • Düşük olan tansiyonu düzeltir
 • Kilo kontrolünü sağlar
 • Kilo verenlerin korumasını sağlar
 • Gaz giderici etkiye sahiptir
 • Kişiye gün boyu enerji verir
 • Sindirim sorunlarına karşı kalkan görevi görür
 • Karın bölgesinde biriken yağların erimesini sağlar
 • İştahı kapatır
 • Uzun süre tok hissetmeyi sağlar
 • Regl döneminde sancıları geçirir
 • Metabolizmayı çalıştırır

TARÇINLI SÜT DİYETİ NEDİR?

Tarçınlı süt diyeti, sütün ve tarçının kilo verdirici etkisini bir arada yakalamak isteyenler için en doğru diyet türüdür. Tarçınlı süt içen kişiler asla açlık hissetmeyecektir. Tarçınlı süt diyeti sayesinde yemek yedikten sonra yaşanan açlık sorunu tamamen ortadan kalkacaktır.

TARÇINLI SÜT DİYETİ NASIL YAPILIR?

Tarçınlı süt diyetinde öğün sayısını azaltarak doğru şekilde beslenme ile kilo vermek mümkündür. Tarçınlı süt diyetinde aşırı yağlı yememek ve şeker içeren tatlılardan uzak durmak gerekir. Özellikle akşam 20:00’den sonra yemek yemeyi bırakmak önemlidir. Tarçınlı süt diyetinde 1 tatlı kaşığı tarçın ve 1 bardak az yağlı süt karıştırılıp ikinci saatinde ara öğün olarak ve gece uyumadan önce tüketilmelidir. Bu sayede kişi 1 haftada 3 kilo verebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir