Taksitle Nakit Avans Veren Bankalar!


49
484 Paylaşım, 49 points

Bankalar, kredi ya da kredi kartı başvuruları kadar nakit avans çekimleri için de çok fazla tercih edilmektedir. Acil para ihtiyaçları için kullanılan nakit avans, taksitli olarak geri ödenebilmektedir. Bu yazımızda taksitle nakit avans veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Nakit Avans Nedir?

Kredi kartı kullananlar, acil para ihtiyacı duydukları zamanda kredi kartlarında bulunan paranın %50’si oranda nakit çekim hakkına sahiptir. Mesela bir kartın toplam limiti 10 bin TL ise nakit avans çekimi 5 bin TL kadar yapılabilmektedir.Nakit Avans Taksitle Ödenebilir mi?

Kredi kartı üzerinden nakit avans çekimlerinde taksitle geri ödeme seçeneği mevcuttur. Bu işlem için çekilen para üzerinden faiz uygulanmaktadır. Faiz ödemeyi göze alanlar, taksitle nakit avans ödemesi yapabileceklerdir.Taksitli Nakit Avans Özellikleri nedir?

Taksitli nakit avans, tüm bankalar tarafından kullanıcılarına sunulan ilk hizmetlerden birisidir. Çünkü taksitle alınan nakit avanslardan faiz elde etme şansına sahip olacaklardır. Taksitli nakit avansın en büyük özelliği kredi çekmiş gibi nakit para elde ederken bu para için dosya masrafı ya da işlem ücreti ödemeyecek olmaktır. Tek çekim şeklinde yapılan nakit avans çekimlerinde belirli bir işlem ücreti yansıtılacaktır.

Taksitli Nakit Avans Faizi Nasıl Belirlenir?

Kredi kartından yapılan alışverişlerde belirlenmiş olan faiz tutarı, nakit avans çekimlerinde de geçerli olacaktır. Bu faiz oranı her yıl Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından belirlenmektedir ve her banka için aynı faiz oranı geçerli olacaktır. Merkez Bankası tarafından son yıl için geçerli olan faiz oranı %2,25 olarak belirlenmiştir. Buna göre 1000 TL nakit avans çekimi yapan bir kişi 5 ay taksitli ödemesi karşılığında aylık 216 TL ödeme yapacaktır.Taksitli Nakit Avans Veren Bankalar Hangileridir?

Günümüzde birçok banka taksitli nakit avans vermektedir. Nakit avans için bankaların belirlediği en az çekilebilecek tutarlar mevcuttur. Bu tutarın altında nakit avans çekimine izin verilmemektedir. Bu bankalar şu şekilde sıralanabilir;

  • ING Bank
  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Akbank
  • Vakıfbank

1-) ING Bankası Nakit Avans

ING bank üzerinden çekilebilecek nakit avans limiti en az 50 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı 2 – 12 ay arasında değişmektedir.

2-) Ziraat Bankası Nakit Avans

Ziraat Bankası üzerinden çekilebilecek nakit avans limiti en az 100 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı 2 – 12 ay arasında değişmektedir.

3-) Halkbank Nakit Avans

Ziraat Bankası Paraf kredi kartı ile çekilebilecek nakit avans limiti en az 200 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı 3 – 12 ay arasında değişmektedir.

4-) Akbank Nakit Avans

Akbank Axess kredi kartı ile çekilebilecek nakit avans limiti en az 200 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı 2 – 12 ay arasında değişmektedir.

5-) Vakıfbank Nakit Avans

Vakıfbank World kar ile çekilebilecek nakit avans limiti en az 250 TL olarak belirlenmiştir. Taksit sayısı 4 – 12 ay arasında değişmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
484 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir