Taksitle Altın Satın Alınabilecek Kredi Kartları Hangileridir?


80
784 Paylaşım, 80 points

Günümüz ekonomik şartları ne yazık ki insanların kolaylıkla altın satın almasına izin vermiyor. Özellikle düğün sezonu olarak bilinen yaz aylarında altın almak zorunda olan kişiler oldukça mağdur duruma düşebiliyor. Son zamanlarda altın alımlarında en tercih edilen yöntem taksitle altın almak. Kredi kartları ile taksitle altın almak mümkün oluyor. Bu yazımızda taksitle altın satın alınabilecek kredi kartları hakkında bilgi vereceğiz.

KREDİ KARTI İLE ALTIN ALMAK MÜMKÜN MÜ?

Kredi kartı ile alışveriş hemen her alanda yapılabiliyor. Ancak son dönemde özellikle altın alımlarında kredi kartı kullanımı artış göstermiş durumda. Altın fiyatlarının tüksek olması, birçok kişiyi kredi kartına taksitle altın alma yoluna sevk ediyor.TAKSİTLE ALTIN ALINABİLECEK KREDİ KARTLARI HANGİLERİDİR?

Ülkemizde faaliyet gösteren birçok banka, müşterilerine sunduğu kredi kartları ile taksitli altın alma fırsatını sunmaktadır. Taksitle altın alınabilecek kredi kartları şunlardır;

 • Bonus kredi kartı
 • World kart
 • Maximum kart
 • HSCB kredi kartı
 • Card Finans kredi kartı
 • Axess kredi kartı
 • Anlaşmalı bankalar
 • Ticari kartlar

BONUS KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Bonus kredi kartı sunan birçok banka bulunmaktadır. Bu bankalar üzerinden Bonus kredi kartı alan kişiler, taksitle altın alışverişini kolaylıkla yapmaktadır. Bonus kredi kartları ile taksitli altın alışverişlerinde 3 ay vade fırsatı sunulmaktadır. 4 taksitle altın almak isteyenler vade farkı ödemek zorunda kalacaktır. Taksitle altın alınan Bonus kart çeşitleri şunlardır;

 • Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı
 • Deniz Bonus Kredi Kartı
 • TEB Bonus Kredi Kartı
 • American Express Shot & Miles
 • Türkiye Finans Happy Card
 • ING Bank Bonus Kredi Kartı
 • Eurobank Tekfen Bonus Kredi Kartı

MAXİMUM KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Maximum kart ile de taksitli altın almak mümkündür. Türkiye İş Bankası ve Ziraat Bankası tarafından sunulan Maximum kart ile vade farksız 4 taksitle altın satın alınabilmektedir.

CARD FİNANS KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Finansbank kredi kartı olarak bilinen Card Finans, taksitli altın alışverişleri için kullanılabilen kartlardandır. Card Finans ile yapılan taksitli alışverişlerde 4 taksit fırsatı sunulmaktadır. 4 taksitle altın alışverişinde vade farkı uygulanmaktadır.

HSBC KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Birçok bankada olduğu gibi HSBC bankası da kredi kartına taksitle altın alma fırsatı sunmaktadır. Advantage kredi kartı ile yapılan altın alımlarında vade farkına 4 taksitlendirme yapmak mümkün olacaktır.

AXESS KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Akbank’ın kredi kartı olan Axess ile taksitli altın almak mümkündür. Axess kartının yanı sıra Bank’o Card Axess kredi kartı ile de 3 taksitli altın alınabilmektedir. Axess kredi kartı ile taksitli altın alımını 4 ay vadeli olarak yapma durumunda vade farkı talep edilecektir.

KUYUMCULARLA ANLAŞMALI OLARAK TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Bazı kuyumcular, bankalarla anlaşma sağlamaktadır. Banka anlaşmalı kuyumcular üzerinden kredi kartı ile taksitli altın almak mümkün olacaktır. Bankalar, anlaşma sağladıkları kuyumculara taksitli altın alışverişi için özel bir POS cihazı vermektedir. Bu POS cihazı üzerinden kolaylıkla taksitli altın alımı sağlanabilecektir.

TİCARİ KREDİ KARTI İLE TAKSİTLİ ALTIN NASIL ALINIR?

Kredi kartlarının birçoğu ticari amaç gütmeyen bireysel kullanıcılara özel olarak verilmektedir. Ancak birçok bankanın ticari kredi kartı da bulunmaktadır. Ticari kredi kartı üzerinden de taksitle altın almak mümkündür. Ancak ticari kart ile taksitli altın alımlarında çok dikkatli olmak gerekmektedir. Kurumsal kimliği olmayan kuyumculardan yapılan alışverişler güvenlik açısından tehlike oluşturabilecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

80
784 Paylaşım, 80 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
49
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhaba. Kredi kartıyla Altın alırken aldığımız iş yerinden değilde bankadan Sonradan Taksitlendirme yapılabiliyor mu ?