Tablete Format Atma Nasıl Yapılır? (Resimli)


61
594 Paylaşım, 61 points

Tablet kullanıcıları farklı nedenlerden dolayı sahip oldukları tablete format atmak zorunda kalabilir. Tablete format atmak sanıldığı kadar zor bir işlem değildir. Bu yazımızda tabletine format atmak isteyenlerin izlemesi gereken yolları ayrıntılı olarak anlatacağız.

TABLETE FORMAT NASIL ATILIR?

Tablete format atmak için öncelikle tabletin markasını bilmek gerekmektedir. Piyasada çok sayıda farklı tablet markası bulunmaktadır. Her tabletin farklı bir format atma yöntemi bulunmaktadır. Android tabletler göz önünde bulundurulduğu zaman, hemen her markada aynı işlemleri takip etmek mümkün olacaktır.

TABLETE EN BASİT FORMAT ATMA NASIL YAPILIR?

Tablete format atmak için izlenmesi gereken bazı yollar bulunmaktadır. Tablet e en basit format atma yöntemi için kişinin sadece tabletini eline alması yeterli olmaktadır. Bunun dışında herhangi bir araç ya da programa gerek olmayacaktır.TABLETE FORMAT ATMA YÖNTEMİ NASILDIR?

Tablete format atmak için belirlenmiş adımları takip etmek gerekmektedir. Tablete basit format atma yöntemi şu şekilde sıralanabilir;

Birinci Adım

Tabletin üzerinde yer alan ses açma düğmesine basılı tutulur ve tablet açılana kadar biraz beklenir.

İkinci Adım

Tabletin açılması ile ekrana bağırsakları parçalanmış bir Android logosu ve yazı gelecektir. Yazıların gelmesinin ardından ses kısma tuşu ile istenilen yazılar seçilecektir.

Üçüncü Adım

Ses kısma tuşu kullanılarak ‘Wipe Data / factory’ yazan kısmın üzerine gelinir. Ve Power tuşu ile seçim onaylanır.

Dördüncü Adım

İşlemin ardından ekrana yine bir sürü yazı gelecektir. Bu yazılar üzerinde yine ses kısma tuşu ile ilerlemek mümkündür. İlerleme sağlayarak ‘Yes, Delete’ yazan kısma kadar gelinir ve bir kez daha Power tuşu ile onaylanır.

Beşinci Adım

Bu onaylama işleminden sonra tablet kapanacak ve tekrar açılacaktır. Bu işlem biraz uzun sürmektedir. Bu nedenle kullanıcıların panik yapmaması gerekir. Bu süre içerisinde tablet format atmaya başlayacaktır. Tabletin açılmasıyla birlikte, format atma işlemi de tamamlanmış olacaktır.

TABLET FORMATI ARKASINDAN HANGİ İŞLEMLER YAPILMALIDIR?

Tablete format işleminin tamamlanmasının ardından tablet yeniden açılacaktır. Ancak format atılmış olan tablet içerisinde birçok uygulama yer almayacaktır. Kullanıcının tabletini kullanılabilir bir hale getirmesi için, birçok uygulamayı yeniden yüklemesi gerekmektedir. İşe ilk olarak saat – tarih ayarı yapmakla başlanmalıdır. Ayarın ardından lisans sözleşmesini kabul ederek hesap açma işlemleri kısmına gelinecektir. Hesap açma ayarları ile tablet kullanılabilir bir hale gelecektir.

Tabletin ayarlarının ardından bir ağa bağlama işlemi ile tüm uygulama güncellemelerini almak mümkün olacaktır. Tablete atılan format işlemi eğer hata veriyorsa ve tablette düzelme olmuyorsa, tableti bir servise götürmek daha doğru olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
37
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir