Sürpriz Finalleri ile İzleyenlere Ters Köşe Yaptıran En İyi Filmler


87
854 Paylaşım, 87 points

Sonu tahmin edilemeyen filmler, sinema severlerin en çok sevdiği film türlerinden birisidir. Çok daha merakla ve heyecanla izlenen bu tür filmlerin final sahneleri her zaman sürpriz ile biter. Bu yazımızda Sürpriz Finalleri ile İzleyenlere Ters Köşe Yaptıran En İyi Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Sinema sektöründeki hemen her film türü büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Ancak sürpriz sonlu filmlerin yer her zaman bir başka olur. Sinema tutkunları, sonunu bir türlü tahmin etmenin mümkün olmadığı bu tür filmleri çok daha büyük heyecan ile izlerler.SÜRPRİZ FİNALLERİ İLE İZLEYENLERE TERS KÖŞE YAPTIRAN EN İYİ FİLMLER HANGİLERİDİR?

Sürpriz Finalleri ile İzleyenlere Ters Köşe Yaptıran En İyi Filmler şu şekilde sıralanır;

 • The Platform (2019) – IMDB: 7,0
 • Countdown (2019) – IMDB: 6,0
 • Fractured (2019) – IMDB: 6,4
 • Parazit (2019) – IMDB: 8,6
 • Ex Machina (2014) – IMDB: 7,7
 • The Body (2012) – IMDB: 7,6
 • Who Am I (2014) – IMDB: 7,6
 • The Best Offer (2013) – IMDB: 7,8
 • The Illusionis (2006) – IMDB: 7,6
 • The Invisible Guest (2016) – IMDB: 8,1
 • Incendies (2010) – IMDB: 8,3
 • Chugyeogja (2008) – IMDB: 7,9
 • Inside Man (2006) – IMDB: 7,6
 • The Usual Suspects (1995) – IMDB: 8,5
 • Göne Girl (2014) – IMDB: 8,1
 • Truman Show (1998) – IMDB: 8,1
 • The Prestige (2005) – IMDB: 8,5
 • The Others (2001) – IMDB: 7,6
 • Law Abiding Citizen (2009) – IMDB: 7,4
 • The Butterfly Effect (2004) – IMDB: 7,6
 • Prisoners (2013) – IMDB: 8,1
 • The Game (1997) – IMDB: 7,8
 • Black Swan (2010) – IMDB: 8,0
 • Shutter Island (2010) – IMDB: 8,1
 • Fight Club (1999) – IMDB: 8,8
 • The Sixth Sense (1999) – IMDB: 8,1
 • Matchstick Men (2003) – IMDB: 7,3
 • The Departed (2006) – IMDB: 8,5
 • The Machinist (2004) – IMDB: 7,7

THE PLATFORM FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Platform filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde,  farklı seviyelerde yaşam standartları sunulan ve mahkumların suçlarına göre yaşam standardı en az ya da en düşük alanlarda tutulduğu ve sonsuz kabusun yaşatıldığı bir hapishanede yaşanan olaylar konu edilmektedir.

COUNTDOWN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Countdown filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, insanların ne zaman öleceğini tahmin eden bir uygulama indiren bir hemşirenin bir hastasına son 3 günü olduğunu söylemesi sonrasında hasta olan genç kızın hayatta kalmanın bir yolunu bulmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

FRACTURED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fractured filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir çiftin kızlarının kolunun kırılması sonrasında bir hastaneye gitmesinin ardından hastanede yaşanan paranormal olaylar sonucunda kadının ve küçük kızın ortadan kaybolmasıyla onları bulmak için mücadele veren babanın yaşadıkları konu edilmektedir.

PARAZİT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Parazit filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, oldukça zengin bir aile olarak bilinen Park ailesinin yanına hizmetçi olarak yoksul Kim ailesinin girmesi sonrasında iki aile üyeleri arasında yaşanmaya başlayan olaylar konu edilmektedir.

EX MACHİNA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ex Machina filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, henüz 24 yaşında olmasına karşılık dünyanın en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışan Caleb’ in gelişmiş bir insansı yapay zeka robotunu üst düzey bir deneye sokma kararı alması ve robotun bu deneyden habersiz olması sonrası yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE BODY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Body filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, öldürüldüğü günün gecesinde konulduğu morgdan kaybolan bir kadın cesedinin fark edilmesi sonrasında cesedin nerede olduğunu bulmak için verilen çaba konu ve yaşanan gizemli olaylar konu edilmektedir.

WHO AM I FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Who Am I filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, dünyanın en ünlü hackerı olmak isteyen Benjamin isimli bir gencin bir gün oldukça tehlikeli bir hacker gurubu tarafından kendilerine katılma daveti alması sonrasında başına gelen olaylar konu edilmektedir.

THE BEST OFFER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Best Offer filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, standart bir hayatı olan ve ellerinde eldiven olmadan hiçbir şeye dokunamayan Virgil isimli adamın bir gün duvarların arasında yaşayan ve insan içine çıkma fobisi olan Claire ile tanışması sonrasında ikilinin arasında başlayan aşk konu edilmektedir.

THE ILLUSİONİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Illusionist filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, marangoz bir ailenin fakir oğlu olan Eisenheim ‘in zengin aristokrat bir ailesinin kışı olan Sophia’ ya aşık olması ancak sınıf farkı nedeniyle bir türlü aşkına kavuşamaması sonrasında Avusturya’ yı terk etmesi ve 15 yıl sonra ünlü bir illüzyonist olarak geri dönmesiyle yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE INVİSİBLE GUEST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Invisible Guest filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, büyük bir iş adamı olan Adrian Dora’ nın bir sabah yasak aşk yaşadığı sevgilisinin cesedi ile bir otel odasında uyanması sonrasında tutuklanması ve kendisinin masum olduğunu kanıtlamak için çok ünlü bir avukat ile anlaşarak ona en baştan tüm hikayeyi anlatması konu edilmektedir.

INCENDİES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Incendies filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Fransa’ da vefat eden Nawal Narwan’ ın Jenne ve Sİmon’ a iki mektup bırakması sonrasında bu mektupları ulaştıracakları kişilerden birisinin ölmüş diğerinin ise hiç var olmamış olduğunu fark eden iki kardeşin Ortadoğu’ da yaşadıkları olaylar konu edilmektedir.

CHUGYEOGJA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Hugyeogja filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, eskiden polis memuru olarak çalışan ve yeni hayatında kadın satıcılığı yapan Joong Ho isimli adamın erkeklere gönderdiği tele kızlarının tek tek ortadan kaybolması sonrasında tüm ortadan kaybolan kızların aynı adama gittiğini fark etmesi ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

INSİDE MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Inside Man filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, kusursuz bir soygun planlayan bir adamın, bu muhteşem planı hayata geçirmek için içerdeki adam olması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE USUAL SUSPECTS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The usual suspects filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, san Pedro’ da patlayan bir tekneyi araştıran ekiplerin 27 ceset ve 90 milyon dolar para bulması sonucunda tekneden yaralı olarak kurtulan iki kişinin ifadesi üzerine olayı çözmek için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

GONE GİRL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Göne Girl filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, Amerika’ nın Missouri eyaletinde yaşayan ve beşinci evlilik yıl dönümlerini kutlamaya hazırlanan Nick ve Amy çiftinin bu özel gününde Amy’ nin bir anda ortadan kaybolması sonrasında polisin koca Nick’ ten şüphelenmesi ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

TRUMAN SHOW FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Truman Show filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hayallerini süsleyen bir adada yaşayan Truman isimli genç bir adamın tüm hayatının mükemmel gitmesinin mutluluğunu yaşarken bir anda uzun yıllar önce kaybettiği babasını görmesi sonrasında fark etmeye başladığı anormal olaylar konu edilmektedir.

THE PRESTİGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Prestige filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, yaşamları boyunca birbirleri ile ölümüne rekabet eden iki sihirbazdan birisinin çok esrarengiz bir gösteri yapması ve diğerinin bu gösterinin açığını bulmaya çalışması sırasında hem kendilerinin hem çevrelerinin hayatlarını tehlikeye atmaya başlamasıyla yaşanan olaylar konu edilmektedir.

THE OTHERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Others filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, savaşta eşini kaybettikten sonra güneşe hassas olan iki çocuğu ile bir konakta yaşayan Grace isimli genç kadının bir dün kapısına gelen ihtiyaç bir kadın, bir adam ve genç bir kızı hizmetçi olarak işe alması sonrasında kızı Annie’ nin evde var olmayan bir çocuğu gördüğünü söylemesiyle başlayan esrarengiz olaylar konu edilmektedir.

LAW ABİDİNG CİTİZEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Law Abiding Citizen filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, evine yapılan bir soygun sırasında eşi ve çocuğunu kaybeden Cleyde Shelton isimli adamın, davaya bakan ünlü bir savcının katilin hafif bir ceza ile kurtulmasını sağlaması sonrasında cinayette kusurlu olan tüm kilit isimlerin tek tek ölmeye başlaması ile başlayan olaylar konu edilmektedir.

 THE BUTTERFLY EFFECT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Butterfly Effect filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, geçirdiği hastalık nedeniyle sürekli baygınlık geçiren ve bu bayılmalar sırasında geçmişe yolculuk yapan Evan isimli gencin bu yolculuklarda hatalarını düzeltme çabası ve sonuçlarında ortaya çıkan yeni olaylar konu edilmektedir.

PRİSONERS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prisoners filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, komşusu olan bir kızın bir anda ortadan kaybolması sonrasında elindeki tek ipucu üzerinden ilerlemeye çalışan polis memuru Keller Dover’ in bu ipucu ile ilerleyememesi sonrasında kendi adaletini sağlamak için başlattığı olaylar konu edilmektedir.

THE GAME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Game filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, hem çok zeki hem de çok başarılı bir iş adamı olan Van Orton’ un bir gün doğum gününde kardeşinin kendisine gönderdiği hediyeyi alması ile hayatının bir anda değişmesi ve verdiği ölüm kalım savaşı konu edilmektedir.

SHUTTER ISLAND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Shutter Island filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, yaşanan olaylar sadece finali ile değil filmin içerisindeki sahneleri ile de izleyiciye şok etkisi yaratan türdendir. Mükemmel bir psikolojik film olan bu filmde izleyici finale büyük tepki vermektedir.

FİGHT CLUB FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Fight Club filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir dövüş kulübünde mücadele veren dövüşçülerin yaşadıkları olaylar konu edilmektedir. Sürpriz sonlu olan bu film oldukça ilgi gören filmler arasındadır.

THE SİXTH SENSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Sixth Sense filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, geçmişte yaşadığı korkunç bir tecrübe sonrasında mesleğini yapmayı bırakmış olan Crowe’ un uzun yıllar sora küçük bir çocuğa yardım etmek için tekrar mesleğini yapması ve küçük çocuğun kimseye anlatmadığı sırlarını öğrenmesiyle birlikte yaşananlar konu edilmektedir.

MATCHSTİCK MEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Matchstick Men filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, arkadaşı Frank ile birlikte insanlara her türlü ürünü satan ve karşılığında yalandan vaatlerde bulunan Roy isimli adamın tüm işleri yolunda giderken bir adan 14 yaşında bir kızı olduğunu öğrenmesiyle başlayan olaylar konu edilmektedir.

THE DEPARTED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Departed filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, mafya ve polis departmanı arasında yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Mafya, küçük yaşlardan alıp yetiştirdiği köstebekleri polislerin içerisine sokarken aynı işlemi polislerde mafya için yapmaktadır.

THE MACHİNİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Machinist filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, bir fabrikada işçi olarak çalışan Trevo isimli adamın uzun bir süre uyumaması sonrası yaşam fonksiyonlarının zarar görmeye başlaması ve paranoyaya yakalanması sonrasında yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

A BEAUTİFUL MİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Beautiful Mind filmi, sürpriz finalleri ile izleyenlere ters köşe yaptıran en iyi filmlerden birisidir. Filmde, muhteşem bir zekaya sahip olan ve üniversite de ders vermeye başlayan John isimli adamın şizofreni hastalığını kabul etmemesi sonrasında çevresine ve ailesine zarar verir duruma gelmesi ve verdiği mücadele konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
854 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir