Suçun Ve Şiddetin Zirve Yaptığı En İyi 12 Mafya Dizisi


75
724 Paylaşım, 75 points

Şiddet, suç ve çatışmanın en bol bulunduğu dizi türü kuşkusuz mafya dizileridir. Mafya dizilerinde suç dünyasının içine girmek mümkün olurken şiddet de sonuna kadar yaşanmaktadır. Bu yazımızda sevenleri için Suçun Ve Şiddetin Zirve Yaptığı En İyi 12 Mafya Dizisi hakkında bilgi vereceğiz.

Mafya dizileri, bazı izleyiciler için ayrı bir yere sahiptir. Bu zorlu ve karanlık dünyanın içerisinde yer almak ve nasıl bir yaşantıları olduğunu görmek isteyenler, mafya dizilerini asla kaçırmazlar. Suçun ve şiddetin zirve yaptığı çok sayıda mafya dizisi bulunmaktadır.SUÇUN VE ŞİDDETİN ZİRVE YAPTIĞI EN İYİ 12 MAFYA DİZİSİ HANGİLERİDİR?

Suçun Ve Şiddetin Zirve Yaptığı En İyi 12 Mafya Dizisi şu şekilde sıralanır;

 • Narcos (2015 – 2017) – IMDB: 8,8
 • Godfather of Harlem (2019 – Devam) – IMDB: 8,0
 • The Sopranos (1999 – 2007) – IMDB: 8,2
 • Peaky Blinders (2013 – Devam) – IMDB: 8,8
 • The Wire (2002 – 2008) – IMDB: 9,3
 • Sons Of Anarchy (2008 – 2014) – IMDB: 8,6
 • Boardwalk Empire (2010 – 2014) – IMDB: 8,5
 • Sneaky Pete (2015 – 2019) – IMDB: 8,2
 • Gamorrah: La Serie (2014 – Devam) – IMDB: 8,7
 • Lilyhammer (2012 – 2014) – IMDB: 8,0
 • Ozark (2017 – Devam) – IMDB: 8,3
 • Justified (2010 – 2015) – IMDB: 8,6

NARCOS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Narcos dizisi, dünyanın en ünlü mafyası Pablo Escobar’ ın hayatının konu edildiği bir dizidir. İlk bölümünden finaline kadar en çok konuşulan dizilerden birisidir. Suç, grilim, biyografi ve drama türünde olan bu dizide Pablo Escobar’ ın uyuşturucu karteli olmasından sonra yaşadıkları konu edilmektedir.

GODFATHER OF HARLEM DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Godfather Of Harlem dizisi, Türkiye’ de en çok izlenen mafya dizilerinden birisidir. 70’ li yıllarda Harlem’ de geçen bu dizide güçlü mafya lideri Bumpy Johnson’ ın hapse girmesi ve 10 yıl sonra özgürlüğüne kavuştuktan sonra karşılaştığı bambaşka bir mahallede tekrar güç sahibi olma çabaları konu edilmektedir.

THE SOPRANOS DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Sopranos dizisi, mutlaka izlenmesi gereken mafya dizilerinden birisidir. uzun bir süre yayın hayatına devam eden dizide New Jersey’ deki Amerikan – İtalyan mafya ailesinin lideri olan Tony Soprano ve ailesinin yaşamı konu edilmektedir. 6 sezon süren bu dizi, gelmiş geçmiş en iyi mafya dizilerinin başında gelmektedir.

PEAKY BLİNDERS DİZİSİNİNİ KONUSU NEDİR?

Peaky Blinders dizisi, son yılların en iyi mafya dizilerinden birisidir. oyuncu kadrosu ile de dikkat çeken dizide Birinci Dünya Savaşı sonrasında İngiltere’ de ortaya çıkan suç çetelerinden birisinin lideri olan Tom Shelby’ nin son işinde yaşadığı sorunlar ve bu işin altından kalkma çabaları anlatılmaktadır.

THE WİRE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

The Wire dizisi, 2000’ li yıllara damga vuran dizilerden birisidir. Dizide ABD’ nin Baltimore şehrinde yaşanan mafya suçları işlenmektedir. 5 sezon boyunca ekranlarda kalan dizi, mafya dizi seçeneği arayanlar için tercih edilebilecek en önemli dizilerden birisidir.

SONS OF ANARCHY DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sons Of Anarchy dizisi, California’ daki çetelerin yaşantılarını ve karşılıklı çatışmalarını gözler önüne seren bir dizidir. Düzeni olmayan ve sadece kendi kurallarını kabul eden anarşistlerin karşılıklı mücadelesinin anlatıldığı dizide, çete liderlerinin kendi yöntemleri ile meseleleri nasıl çözdükleri gözler önüne serilmektedir.

BOARDWALK EMPİRE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Boardwalk Empire dizisi, tüm zamanların en çok izlenen mafya dizilerinden birisidir. ABD’ de 2010 – 2014 yılları arasında içki yasağının yürürlüğe girmesinin ardından halk tarafından çok sevilen ve oldukça bencil olan Nucky Thompson’ ın yasak içki alım satım işine girmesi ve popülerliğini artırmak için işlediği suçlar konu edilmektedir.

SNEAKY PETE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Sneaky Pete dizisi, çok fazla kişi tarafından bilinmeyen ancak IMDB puanı oldukça yüksek olan dizilerden birisidir. dizide hapisten yeni çıkmış Marius isimli suçlunu eski hücre arkadaşı Pete’ nin kimliğini alarak yeni bir hayata başlaması ve Pete’ in ailesi ve çevresine kendisinin Pete olduğuna ikna etmesi konu edilmektedir.

GAMORRAH: LA SERİE DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Gamorrah: La Serie dizisi, aynı adı taşıyan kitaptan uyarlanmış bir mafya dizisidir. Tüm zamanların en çok izlenen dizilerinden birisidir. dizide Savastone ailesinin sağ kolu olan Cirp, Pietro ve Genny’ nin arasında yaşanan büyük çatışmalar ve aileyi bir arada tutmak için verdikleri çabalar konu edilmektedir.

LİLYHAMMER DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Lilyhammer dizisi, yayınlandığı tarihler arasında fırtına gibi esmiş dizilerden birisidir. dizide uzun yıllar New York’ un ünlü mafyası olarak bilinen Tagliano’ nun polisle işbirliği yapmaya başlaması ve tanık koruma programına girdikten sonra yeni bir yaşama başlamasına karşılık geçmiş mafya hayatının peşini bırakmaması konu edilmektedir.

OZARK DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Ozark dizisi, suç, çete ve mafya kavramlarının sonuna kadar işlendiği dizilerden birisidir. Dizide, Finans ve Danışmanlık Şirketi’nde çalışan Marty Byrde’ ın Meksika’ nın en büyük uyuşturucu karteli ile çalışmak zorunda kalması ve tehlikeden ailesini korumak için verdiği çabayı konu edinmektedir.

JUSTİFİED DİZİSİNİN KONUSU NEDİR?

Justified dizisi, en güzel mafya dizilerinden birisi olarak gösterilmektedir. Dizide Miami’ de görev yapan ve kendisini savunmak isterken bir suçluyu öldüren Federal Şerif Raylan Givens’ in yaşadığı olaylar ve bu olaylardan kurtulma çabası konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
724 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
73
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
73
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir