Suç ve Aksiyon Dolu En İyi İntikam Filmleri 2022


65
634 Paylaşım, 65 points

Sinema severlerin en çok ilgi gösterdiği film türlerinden birisi olan intikam filmleri, aksiyon dolu sahneleri ile ilgi odağı olmaktadır. Oyuncu kadroları ve hiç bitmeyen adrenalini ile dikkat intikam filmleri, izleyicileri adeta ekrana kilitlemektedir. Bu yazımızda Suç ve Aksiyon Dolu En İyi İntikam Filmleri 2022 hakkında bilgi vereceğiz.

İntikam filmleri hem konuları hem de oyuncuları ile ilgi çekmeye devam ediyor. Sinema sektörünün en popüler film türlerinden olan intikam filmleri, içerdiği suç ve aksiyon sahneleri ile izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarıyor.SUÇ VE AKSİYON DOLU EN İYİ İNTİKAM FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Suç ve Aksiyon Dolu En İyi İntikam Filmleri şu şekilde sıralanıyor;

 • The Northman (2022) – IMDB: 7,9
 • Wrath Of Man (2021) – IMDB: 7,1
 • Bloodshot: Durdurulamaz Güç (2020) – IMDB: 5,7
 • Kaçış Planı 3 (2019) – IMDB: 4,4
 • Ma (2019) – IMDB: 5,6
 • Halloween (2018) – IMDB: 6,5
 • Aquaman (2018) – IMDB: 6,9
 • 12 Strong (2018) – IMDB: 6,6
 • Terminal (2018) – IMDB: 5,4
 • Mortal Engines (2018) – IMDB: 6,1
 • Mission: Impossible – Fallout (2018) – IMDB: 7,7
 • The Perfection (2018) – IMDB: 6,1
 • The Foreigner (2017) – IMDB: 7,0
 • Desperado (19+95) – IMDB: 7,2
 • Ghajini (2008) – IMDB: 7,3
 • John Wick (2014) – IMDB: 7,4
 • Law Abiding Citizen (2009) – IMDB: 7,4
 • Irreversible (2002) – IMDB: 7,4
 • The Skin I Live In (2011) – IMDB: 7,6
 • I Saw The Devil (2010) – IMDB: 7,8
 • Ajeossi (2010) – IMDB: 7,8
 • The Outlaw Josey Wales (1976) – IMDB: 7,9
 • Revenant (2015) – IMDB: 8,0
 • Kill Bill: Vol.1 (2003) – IMDB: 8,1
 • Braveheart (1995) – IMDB: 8,3
 • Inglourious Basterds (2009) – IMDB: 8,3
 • Oldboy (2003) – IMDB: 8,4
 • Django Unchained (2012) – IMDB: 8,4
 • Memento (2000) – IMDB: 8,4
 • Gladiator (2000) – IMDB: 8,5
 • The Professional (1994) – IMDB: 8,5
 • Joker (2019) – IMDB: 8,6

THE NORTHMAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Northman filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, henüz çocuk yaşta babasından kalan tahta çıkan Viking prensi Amleth’ in amcasının ihanetini öğrenmesi sonrasında prensi olduğu topraklardan kaçmak zorunda kalması ve amcasının elinde esir olan annesini ve prensliğini geri almak için intikam yemini etmesi sonrası yaşananlar anlatılmaktadır.

WRATH OF MAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wrath of Man filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, oğlunun bir hırsızlık çetesi tarafından öldürülmesinden sonra oğlunun intikamını almak için para kamyonlarında işe başlayan ve bu şekilde oğlunu öldürenlere ulaşmaya çalışan bay H’ nin yaşadıkları konu edilmektedir.

BLOODSHOT: DURDURULAMAZ GÜÇ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bloodshot: Durdurulamaz Güç filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, öldürülen bir askerin kimliklerini gizleyen bir grup bilim insanı tarafından hayata geri döndürülmesi sonrasında geçmişini yavaş yavaş hatırlamaya başlayan askerin intikam alması konu edilmektedir.

KAÇIŞ PLANI 3 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kaçış Planı 3 filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, bir güvenlik şirketinin sahibinin kaçırılan kızını kurtarma görevini alan Breslin ve ekibinin zorlu Letonya hapishanesinde tutulan genç kızı kurtarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

MA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ma filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, tek başına yaşayan orta yaşlardaki Sue Ann isimli kadının kasabaya yeni gelen Maggie ve arkadaşlarını evinde verdiği büyük partiye davet etmesi ve sonrasında yaşanan garip olaylar konu edilmektedir.

HALLOWEEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Halloween filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, 1978 yılında Cadılar Bayramı’nda 4 genci öldüren Michael Myers’in elinden son anda kurtulan Laurie Strode’ un 40 yıl sonra bu katil ile yüzleşmek için hapishaneden kaçmasını beklemesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

AQUAMAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aquaman filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, babasıyla normal bir hayat süren ancak gerçekte okyanus altında bulunan Atlantis krallığının gerçek varisi olan Arthur’ un krallığı kardeşinin elinden almaya karar vermesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

12 STRONG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

12 Strong filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, tehlikeli bir görev için Afganistan’ a giden Mitch Nelson ve ekibinin burada Afganistan Birleşik İslamİ Kurtuluş Cephesi Generali Dostum’ un birliği ile ortak çalışmak zorunda olması ancak bir türkü uyum sağlayamaması anlatılmaktadır.

TERMİNAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Terminal filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, esrarengiz bir suçlu tarafından hayatları mahvolan iki suikastçı, gizemli bir hademe, garson ve ölümcül bir hastalığı olan öğretmenin intikam için bir araya gelmesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

MORTAL ENGİNES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mortal Engines filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, büyük bir yıkım sonrasında insanların zorlu bir yaşam şekli oluşturması sırasında tehlikeli bir kaçak olan Hester Shaw ve Tom Natsworthy’ in hayatta kalmak için kurdukları ortaklık ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

MİSSİON: IMPOSSİBLE – FALLOUT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mission: Impossible – Fallout filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, Solomon Line’ ın yakalanması sonrasında Ethan Hunt’ in IMF görevine ters gitmesi ve CIA tarafından arananlar listesine alınması sonrasında hem CIA’ den kaşçmak hem de insanlığı tehdit eden terör örgütü Havariler’ i yok etmek için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE PERFECTİON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Perfection filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, bir çello dâhisi olan ancak annesinin rahatsızlığı nedeniyle bu hayalinden uzaklaşmak zorunda kalan Charlotte’ un eski eğitmenlerinin yeni bir öğrenci bulduklarını duyması sonrasında Lizzie isimli bu öğrenciye dost görünerek yaklaşması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

THE FOREİGNER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Poreigner filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, küçük bir restoranın sahibi olan ve mutlu bir hayat sürerken bir terör saldırısında kızını kaybeden Quan isimli adamın devletten beklediği adaleti bulamayınca intikam yemini etmesi ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

DESPERADO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Desperado filmi, Bucho isimli bir adam tarafından gitar çalan parmakları kırılan ve vahşi şekilde öldürülen sevgilisinin intikamını almak için yola çıkan Desperado’ nun bu zorlu yolculukta tanıştığı Carolina’ ya aşık olması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

GHAJİNİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ghajini filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, sevgilisi Ghajini isimli bir mafya babası tarafından gözlerinin önünde öldürülen ve olay sırasında başına aldığı darbe nedeniyle her 15 saniyede bir hafıza kaybı yaşayan zengin iş adamı Sanjay Singhania’ nın sevgilisinin intikamını almak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

JOHN WİCK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

John Wick filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, eski bir tetikçi olan John Wick’ in 3 gangster tarafından köpeğinin öldürülmesi sonrasında intikam almak için çıktığı yolculuk ve yaşadıkları konu edilmektedir.

LAW ABİDİNG CİTİZEN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Law Abiding Citizen filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, evine giren hırsızlar tarafından karısı ve çocuğu öldürülen Clyde shelton isimli genç adamın hırsızlardan birisinin iş birliği yaptığı için hafif bir ceza aldığını öğrenmesi sonrasında kendi intikamını almak için çıktığı zorlu yolculuk konu edilmektedir.

IRREVERSİBLE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Irreversible filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, arkadaşları ile eğlendiği bardan çıkarak tek başına eve giderken bir adamın tecavüzüne uğrayan genç bir kadının yaşadığı olayın intikamını almak için yaptıkları konu edilmektedir.

THE SKİN I LİVE IN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Skin I Live In filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, bir kaza sonucu son anda yanmaktan kurtardığı karısının yüzünü tekrar eski haline getirmek için çareler arayan estetik cerrahı Robert Ledgard’ ın karısının intiharından yıllar sonra kü.ük kızının tecavüze uğraması ile bir kere daha sarsılması ve Dr. Frankenstein’ e dönmesi ile yaşananlar konu edilmektedir.

I SAW THE DEVİL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

I Saw the Devil filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, eski bir polis memurunun kızının bir katil tarafından kaçırılması ve hunharca katledilmesi sonrasında genç kızın nişanlısı aynı zamanda gizli ajan olan Dae – hoon’ un intikam için bu katilin peşine düşmesi konu edilmektedir.

AJEOSSİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Ajeossi filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, özel ajanlığı bir kenara bırakarak sakin bir hayat yaşamaya başlayan Cha Tae – sik’ in kendi çocuğu gibi gördüğü komşusunun küçük kızının kaçırıldığını öğrenmesi ile birlikte çocuğu eline düştüğü uyuşturucu çetesinden kurtarmak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

THE OUTLAW JOSEY WALES FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Outlaw Josey Wales filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, ailesini vahşi bir şekilde öldüren katillerden intikam almak için yola çıkan Kanunsuz Wales’ in bir grup katil tarafından takip edilmeye başlanması ve sonrasında yaşananlar konu edilmektedir.

REVENANT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Revenant filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, Fransız askerleri ve Kızılderililer arasında yaşanan savaş döneminde arkadaşları ile ava çıkan ve bu av sırasında ayı saldırısına uğrayınca arkadaşları tarafından ölüme terk edilen Hugh Glass isimli genç adamın bir hainin çocuğunu öldürmesini izlemek zorunda kalmasıyla tüm zorluklara rağmen iyileşmesi ve sonrasında intikam alması konu edilmektedir.

KİLL BİLL: VOL.1 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kill Bill: Vol.1 filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, eskiden birlikte çalıştığı takım arkadaşları tarafından nikah gününde saldırıya uğrayan ve ölümden dönen genç bir kadının iyileştikten sonra kendisine yapılanların intikamını almak için çıktığı zorlu yolculuk konu edilmektedir.

BRAVEHEART FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Braveheart filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, yıllar sonra İskoçya2 ya dönen ve burada çiftçilik ile uğraşırken çocukluk aşkı Murron ile karşılaşan William’ ın genç kadına İngiliz askerlerinin tecavüz ederek öldürmesi sonrasında intikam yemini etmesi ve bir ayaklanma başlatması konu edilmektedir.

INGLOURİOUS BASTERDS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Inglourious Basterds filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında ailesini kaybeden Shosanna isimli Alman aktristin hayatını kurtarmak için Paris’ e kaçarken Almanlara karşı örgütlenen bir grubun lideri ile tanışması ve ailesinin intikamını almak için bu grubun lideri Yahudi Teğmen Raine ile iş birliği yapması konu edilmektedir.

OLDBOY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

 Oldboy filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, bir gece ortada hiçbir şey yokken kaçırılan ve sebepsiz yere 15 yıl hapis yattıktan sonra yine bir anda serbest bırakılan Oh Dear – Soo isimli adamın bu yaşadıklarının nedenini bulmak ve intikam almak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

DJANGO UNCHAİNED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Django Unchained filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, köle Django ve ödül avcısı olan Dr. King Schultz’un yollarının Django’ nun karısının köle olarak kaçırılması sonrasında intikam almak için verecekleri ortak mücadele konu edilmektedir.

MEMENTO FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Memento filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, kısa süreli hafıza kayıpları yaşayan ve bu sorunun arasında öldürülen karısının intikamını almak için uğraşan genç bir adamın bu hafıza kaybı ile intikamını almakta zorlanması ve yaşadıkları konu edilmektedir.

GLADİATOR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

 Gladiator filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, babası Marcus Aurelius’ u tahtından ettikten sonra tahta geçen Commodus’ un general Maximus ve ailesinin ölüm emrini vermesi sonrasında Maximus’ un saldırıdan kurtulması ve gladyatör olması ile birlikte intikam almak için verdiği mücadele konu edilmektedir.

LEON: THE PROFESSİONAL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Leon: The Professional filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, üvey ailesinin uyuşturucu şebekesi tarafından katledilmesi sonrasında komşusuna sığınan Matilda isimli küçük bir kızın öldürülen küçük kardeşinin intikamını almak için tetikçi olan komşusu ile işbirliği yapması konu edilmektedir.

JOKER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Joker filmi, suç ve aksiyon dolu en iyi intikam filmlerinden birisidir. Filmde, palyaçoluk yaptığı dönemde uğradığı zorbalık nedeniyle git gide gaddar ve psikopat bir karaktere dönüşen Arthur Gotham isimli adamın yaşadıkları konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
634 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir