Steam’de Oyun Oynayarak Para Nasıl Kazanılır?


62
605 Paylaşım, 62 points

Dijital oyun platformu dendiği zaman akla ilk gelen site kuşkusuz Steam oluyor. Valve Corporation tarafından geliştirilen bu oyun platformu üzerinden milyonlarca oyunu oynamanın yanı sıra oyun oynayarak para kazanmak da mümkün. Bu yazımızda Steam’de Oyun Oynayarak Para Nasıl Kazanılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Son dönemin en popüler sitelerinden birisi olan Steam üzerinden her gün milyonlarca kullanıcı oyun satın alıyor, indiriyor, oynuyor. Oyun oynayarak eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra birçok kullanıcı da Steam üzerinden oynadıkları oyunlar sayesinde para kazanabiliyor.STEAM’DE OYUN OYNAYARAK PARA NASIL KAZANILIR?

Steam, sadece oyun oynamak için değil oyunlardan para kazanmak için de son dönemde tercih edilen oyun platformlarından birisi haline geldi. Steam kullanıcıları, site içerisinde oynadıkları oyunlardan kazanç da elde etme şansına sahip oluyorlar.

Steam’ de Oyun Oynayarak Para Nasıl Kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkün;

  • Oyun içi öğe toplayarak para kazanmak
  • Öğeleri doğru zamanda satarak para kazanmak
  • Trading kartları üzerinden para kazanmak
  • Ön siparişleri takip ederek para kazanmak
  • En çok eşya düşen oyunları takip ederek para kazanmak
  • Oyun geliştirip Steam üzerinden satarak para kazanmak

STEAM ‘DE OYUN İÇİ ÖĞE TOPLAYARAK PARA KAZANMAK

Steam ‘de oyun içi öğe toplayarak para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, site içerisinden indirdikleri oyunları oynarken oyun içi öğeleri de toplama hakkına sahiptir. Oyun içinden toplanan öğeler, oyun seviyeleri yükseldikçe daha değerli olmaya başlar. Oyuncu, oyun içi öğeleri diğer oyunculara satarak para kazanabilir.

STEAM’ DE ÖĞELERİ DOĞRU ZAMANDA SATARAK PARA KAZANMAK

Steam’ de öğeleri doğru zamanda satarak para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, oyun içi öğeleri topladıktan sonra satarak para kazanabilirler. Ancak burada dikkat edilmesi gereken detay, öğelerin doğru zamanda satılmasıdır. Oyun içerisinden kazanılan öğeler hemen elden çıkartılmamalı ve bir süre saklanmalıdır. Özellikle nadir bulunan özel öğeler, koleksiyoncular tarafından yüksek paralar karşılığında satın alınacaktır.

STEAM’ DE TRADİNG KARTLARI ÜZERİNDEN PARA KAZANMAK

Steam’ de Trading kartları üzerinden para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, oyun oynadıkça Trading kartları kazanma şansına sahip olurlar. Kazanılan bu kartlar, diğer oyuncular ile takas edilerek ya da satılarak kazanca çevrilebilir. Oyun içerisinde belirli sürelerde oyunculara Trading kart verilmektedir.

STEAM’ DE ÖN SİPARİŞLERİ TAKİP EDEREK PARA KAZANMAK

Steam’ de ön siparişleri takip ederek para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, yeni geliştirilmiş ve satışa çıkartılacak olan bazı oyunları öncelikle ön siparişe sunmaktadır. Ön sipariş sürecinde oldukça uygun fiyata alınmış olan bir Steam oyunu, daha sonra yüksek kar oranı ile başka oyunculara satılarak kazanç elde edilebilir.

STEAM’ DE EN ÇOK EŞYA DÜŞEN OYUNLARI TAKİP EDEREK PARA KAZANMAK

Steam’ de en çok eşya düşen oyunları takip ederek para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, en çok eşya düşen oyunları takip ederek birbirinden şaşırtıcı eşyalar ile karşılaşabilir. Bulunan bu eşyalar ihtiyacı olan diğer oyunculara satılarak kazanç elde etmek mümkün olmaktadır.

STEAM’ DE OYUN GELİŞTİRİP SATARAK PARA KAZANMAK

Steam’ de oyun geliştirip satarak para kazanmak, oyun oynayarak para kazanma yöntemlerinden birisidir. Steam kullanıcıları, geliştirecekleri bir oyunu Steam üzerinden satışa çıkartabilirler. Oyunun diğer kullanıcıların dikkatini çekmesi ve satın alımların başlaması durumunda oyunu geliştiren Steam kullanıcısı kısa sürede para kazanmaya başlayacaktır. Bu şekilde para kazanmak için öncelikle Steam ‘in belirlediği kriterlere uygun bir oyun geliştirmek gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
605 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir