Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır?


57
554 Paylaşım, 57 points

Oyun devi olarak bilinen Valve, bir süre önce bilgisayar oyunlarının televizyon ekranına aktarılmasını sağlayan Steam Link uygulamasını duyurdu. Oyunculara daha fazla kullanım alanı sunmak için hazırlanmış bu uygulama sayesinde televizyonlar dev monitörler olarak kullanılabilecek. Bu yazımızda Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır? sorusuna cevap vereceğiz.

Steam link, oyun severlerin bu tutkusunu bir adım ileriye taşımak adına hazırlanmış bir uygulama. 60 FPS’ de 1080 p çözünürlüğe kadar destek sağlayan bu uygulama sayesinde bilgisayardan Steam üzerinden oynanan tüm oyunlar televizyona aktarılarak daha geniş alanda oynanabilecek.STEAM LİNK UYGULAMASI NEDİR?

Steam Link Uygulaması, oyun severlerin bu keyfi evdeki tüm teknolojik cihazlara taşıyabilmesi amacıyla hazırlanmış bir uygulamadır. Steam Link uygulaması sayesinde sadece bilgisayardan değil telefon ve televizyon ekranı üzerinden de oyunları oynamak mümkün hale gelmektedir.

Steam Link uygulamasını kullanmak için öncelikle Google Play Store üzerinden uygulamayı indirmek gerekir. İndirme işleminden sonra bilgisayarda oynanan oyunları telefon ve televizyon ekranından da oynamak mümkün olacaktır.

STEAM LİNK UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Steam Link Uygulaması Nasıl Kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Steam Link uygulaması, uygulama mağazasından indirilir. Aynı zamanda bilgisayar üzerinden de uygulamanın indirilmesi gerekir. İndirme işleminin ardından cihaz ya da bilgisayarın aynı ağda birbirinde balı olup olmadığı kontrol edilmelidir.

  • İkinci Adım

Cihazların eşleştirilmesi işleminin ardından uygulama içerisinde ilerleme sağlanır. Bu ilerleme sırasında Steam’ i açık yer alan bilgisayar işaretlenmelidir.

  • Üçüncü Adım

İşaretleme sırasında oyunların oynandığı bilgisayar belirlenmelidir. Belirleme işleminin ardından cihaza bir güvenlik kodu gönderilir.

  • Dördüncü Adım

Gönderilen kod kullanılarak diğer cihazdan giriş işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem sırasında Steam Link Uygulaması cihazın hızını test edecektir. Hız testi 15 MB – S alt sınırında olması gerekir. Hız ne kadar yüksek olursa oynanabilecek oyun sayısı da o kadar fazla olacaktır.

  • Beşinci Adım

Hız testinin ardından kullanıcının vereceği onay sonrası Steam ekranı bağlantı sağlanan cihazın ekranında görüntülenebilir.

HANGİ TELEFON MODELLERİ STEAM LİNK UYGULAMASINI DESTEKLEMEKTEDİR?

Steam Link Uygulaması, şu anda sadece Android işletim sistemli telefonlarda kullanılabilmektedir. İOS işletim sistemli telefonlar için hazırlıkların devam ettiği bilinmektedir. Hangi telefon modellerinde Steam Link Uygulaması destekleniyor sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

Steam Link Uygulaması, Android 5.0 ve üstü sürümleri kullanan cep telefonlarında açılabilir. Bunun yanı sıra İOS işletim sisteminde kullanıma başlandığı zaman iPhone iOS 11 ve üstü sürümleri destekleyen cihazlardan kullanılabilecek.

Steam Link Uygulaması kullanarak cep telefonları üzerinden yapılan bağlantılarda uygulamanın çok fazla kullanılmaması doğru olacaktır. Steam Link uygulaması bir süre sonra telefonun gereğinden fazla ısınmasına neden olabilir. Böyle bir durumda sıkıntı yaşamamak adına uzun süreli Steam Link Uygulaması kullanımlarından kaçınmak doğru olacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir