Sperm Sayısını Artıran Yiyecekler Hangileridir?


65
635 Paylaşım, 65 points

Erkeklerin üreyebilmesi için sperm üretimine ihtiyaçları vardır. Erkek spermlerinin kadın rahmine yerleşmesi ile gebelik oluşur. Bir gebeliğin oluşabilmesi için belirli oranda sperm sayısına sahip olmak gerekir. Bu yazımızda sperm sayısını artıran yiyecekler hangileridir sorusuna cevap vereceğiz.

Erkeklerin üreme sağlığı, sperm sayısı ile doğru orantılıdır. Sperm sayısı az olan erkekler kısırlık sorunu ile mücadele eder. Sperm sayısı üreme için yeterli olmayan erkeklerin üremesi için tıbbi tedavi yöntemleri uygulanır. Ancak tedavi öncesinde birçok erkek sadece belli besinleri tüketerek sperm sayısını doğal olarak artırabilir.SPERM SAYISINI ARTIRAN YİYECEKLER NELERDİR?

Sperm sayısını artırmak için bazı besinlerin tüketimine ağırlık vermek gerekir. Bununla birlikte düzenli egzersiz yapma, stresten uzak durma, alkol ve sigara kullanmama gibi seçenekler de sperm sayısını artıracaktır.

Sperm sayısını artıran yiyecekler şu şekilde sıralanır;

  • Bitter çikolata
  • Muz
  • Keçiboynuzu
  • Ispanak
  • Ceviz
  • Balık
  • Sarımsak
  • Nar
  • Yumurta
  • Kırmızı et

BİTTER ÇİKOLATA İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Bitter çikolata, spermlerin sayısını ve kalitesini artırır. Bitter çikolata ile sperm sayısını artırmak için içerdiği antioksidanlardan yararlanılır. Bitter çikolata içerisinde L-Arginin HCL isimli amino asit bulunur. Bu amino asit, spermlerin hacmini ve sayısını önemli ölçüde artıracaktır.

MUZ İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Muz ile sperm sayısını artırmak oldukça kolaydır. Muz içerisinde bulunan A – C – B1 vitaminleri ve Bromelin isimli enzim sayesinde sperm sayısı doğal yollardan artırılacaktır. Erkeklerde muz tüketimi, serm sayısı ile birlikte sperm hareketliliğini de artırmaktadır. Bu sayede erkeklerin çocuk sahibi olma ihtimali artar.

KEÇİBOYNUZU İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Keçiboynuzu ile sperm sayısını artırma yönteminde keçiboynuzunda bulunan çinkodan yararlanılır. Çinko, antioksidan özelliği sayesinde sperm üretiminin artmasını sağlar. Keçiboynuzu içerisinde bulunan enzimler sayesinde sperm ve yumurtanın etkileşimi de artacaktır.

ISPANAK İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Ispanak ile sperm sayısını artırma yönteminde ıspanak sayesinde vücuda alınan folik asitten kaynaklı sperm artışı görülür. Folik ait, yeşil yapraklı sebzelerde bolca bulunmaktadır. En önemli kaynağı ise ıspanak olarak bilinir. Folik asit seviyesi düşük olan erkeklerde sperm sayısında da düşüş yaşanır. Ispanak tüketen erkeklerde folik asit miktarı artacağı için sperm sayısında da artış görülecektir.

CEVİZ İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Ceviz ile sperm sayısını artırma yönteminde omega 3 yağ asitlerinden yararlanılır. Ceviz, en zengin bitkisel besinlerden birisidir. Yağ asitleri, erkeklerde testis kan akışını hızlandırır. Bu sayede sperm üretimi artar, sperm seviyesi üremeye yeterli düzeye çıkar. Sperm sayısını artırmak isteyen erkeklerin günde en az 2 ceviz tüketmesi gerekir.

BALIK İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Balık ile sperm sayısını artırma yönteminde cevizde olduğu gibi Omega 3 yağ asitlerinden yararlanılır. Sperm sayısını artırmak isteyen erkekler, haftada 2 – 3 gün balık tüketmelidir. Balık aynı zamanda çinko içeriği sayesinde de sperm sayısında artışa neden olacaktır.

SARIMSAK İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Sarımsak ile sperm sayısını artırma yönteminde Selenyum ve B6 vitaminlerinden yararlanılır. Selenyum ve B2 vitaminleri bileşen haline geldiği zaman vücutta sağlıklı sperm oluşumunu sağlar. Sarımsağın kanı temizleme özelliği sayesinde testislere giden kan miktarı artacağı için sperm sayısında da artış yaşanır. Baba olmak isteyen erkeklerin bolca sarımsak tüketmesi gerekir.

NAR İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Nar ile sperm sayısını artırma yönteminde antioksidan bileşenlerden yararlanılır. Antioksidan bileşenleri serbest radikallerle savaşacağı için sperm oluşumu daha fazla ve kaliteli olacaktır. Nar aynı zamanda sperm ve yumurta etkileşimini de artırır.

YUMURTA İLE SPERM NASIL ARTIRILIR?

Yumurta ile sperm sayısını artırma yönteminde aminoasit ve protein özelliklerinden yararlanılır. Her gün 1 adet yumurta tüketen erkeklerde sperm sayısının artması oldukça kolaydır. Yumurta, sperm sayısı ile birlikte sperm kalitesini de artıracaktır.

KIRMIZI ET İLE SPERM SAYISI NASIL ARTIRILIR?

Kırmızı et ile sperm sayısını artırma yönteminde aminoasitlerden ve L – karnitinden yararlanılır. Bu iki bileşen, sperm kalitesinin artmasını sağlar. Kırmızı et tüketiminde dikkatli olmak gerekir. Çünkü kırmızı etin fazla tüketimi sperm sayısının azalmasına neden olacaktır. Bu nedenle kırmızı et tüketiminin haftada 2 gün ile sınırlandırılması gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
635 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir