Sperm Sayısını Artıran 10 Yiyecek


51
494 Paylaşım, 51 points

Çocuk sahibi olabilmek için erkeklerde sağlıklı sperm bulunması gerekir. Erkeklerde normalde bulunması gereken sperm sayısı en az 20 milyon / ml olarak belirlenmiştir. Bunun altındaki sperm sayısı hamilelik için yeterli olmayacaktır. Sperm sayısını artırmak için bazı besinlerden faydalanmak mümkündür. Bu yazımızda Sperm Sayısını Artıran 10 Yiyecek hakkında bilgi vereceğiz.

Çiftlerin çocuk sahibi olabilmesi için sağlıklı sperm sayısına sahip olması gerekir. Sperm sayısı, yumurtanın döllenmesi için oldukça önemlidir. Sperm sayısı az olan erkeklerin bu sayıyı artırmak için bazı besinleri tüketmesi gerekir.SPERM SAYISINI ARTIRAN 10 YİYECEK HANGİLERİDİR?

Sperm Sayısını Artıran 10 Yiyecek şu şekilde sıralanır;

  • Sarımsak
  • Yemiş
  • Bitter çikolata
  • Ceviz
  • Muz
  • Ispanak
  • Havuç
  • Kırmızı meyve ve sebzeler
  • İstiridye
  • Mantar

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN SARIMSAK YEMEK

Sperm sayısını artırmak için sarımsak yemek gerekir. Sarımsağın içinde bulunan allicin maddesi sayesinde cinsel organlara kan akışının hızlanması sağlanır. Bu da sperm sayısının artmasını sağlamaktadır. Sperm sayısı az olan erkeklerin sıklıkla sarımsak tüketmesi faydalı olacaktır.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN YEMİŞ YEMEK

Sperm sayısını artırmak için yemiş yemek gerekir. Yemişler içerdiği antioksidanlar sayesinde sperm sayılarını artırma konusunda oldukça başarılıdır. Kan dolaşımını hızlandıran yemişler, bu sayede sperm sayısının da gerekli seviyeye çıkmasına yardımcı olacaktır.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN BİTTER ÇİKOLATA YEMEK

Sperm sayısını artırmak için bitter çikolata yemek gerekir. Çikolata, sperm sayısını artırmayı sağlayan birçok enzim içermektedir. Bu enzimler sayesinde erkeklerde sperm sayısı hamilelik için yeterli seviyeye kolaylıkla yükselecektir.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN CEVİZ YEMEK

Sperm sayısını artırmak için ceviz yemek gerekir. Ceviz içeriğindeki Omega 3 sayesinde sperm sayısının kısa sürede artmasını sağlar. Erkekler düşük sperm sayılarını artırabilmek için düzenli olarak ceviz tüketmelidir.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN MUZ YEMEK

Sperm sayısını artırmak için muz yemek gerekir. Muzun içerisinde sperm artırma özelliğine sahip olan çok sayıda enzim bulunur. Spermini artırmak isteyen erkekler sıkça muz tüketirlerse kısa sürede sperm sayıları hamilelik için yeterli seviyeye yükselecektir.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN ISPANAK YEMEK

Sperm sayısını artırmak için ıspanak yemek gerekir. Ispanak, folik asit yönünden en zengin yeşil yapraklı sebzelerden birisidir. Folik asitin en önemli özelliklerinden birisi, erkeklerde sperm sayısını artırmaktır. Bu nedenle sıkça ıspanak tüketen erkeklerde sperm sayısı kısa sürede artacaktır.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN HAVUÇ YEMEK

Sperm sayısını artırmak için havuç yemek gerekir. Havuç bol miktarda A vitamini içermektedir. Havuçta bulunan A vitamininin bir özelliği de sperm sayısını artırmaktır. Sperm sayısı az olan erkekler sıklıkla havuç tüketerek kısa sürede sperm sayılarını artırabilirler.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN KIRMIZI MEYVE VE SEBZELER YEMEK

Sperm sayısını artırmak için kırmızı meyve ve sebzeler yemek gerekir. Erkek üretkenliğini artırmak için kullanılabilecek en etkili grup kırmızı meyve ve sebzelerden oluşan gruptur. Bu grupta yer alan domates, greyfurt, karpuz, kırmızı biber ve papaya içerdiği lycopene sayesinde kısa sürede sperm sayısının artmasını sağlar. Yapılan araştırmalar, kırmızı meyve ve sebzeleri tüketenlerin sperm sayılarında %70 oranda artış olduğunu ortaya koymaktadır.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN İSTİRİDYE YEMEK

Sperm sayısını artırmak için istiridye yemek gerekir. İstiridyenin içeriğinde yoğun şekilde zink bulunmaktadır. Zink, spermin temel taşlarından birisi olarak gösterilebilir. Romalılar döneminde cinsel hayatın sağlıklı olması için sıklıkla tüketilen istiridye, sperm sayısını artırma konusunda da oldukça etkilidir.

SPERM SAYISINI ARTIRMAK İÇİN MANTAR YEMEK

Sperm sayısını artırmak için mantar yemek gerekir. Mantar içerdiği D vitamini sayesinde sperm sayısının oldukça artmasını sağlar. Cinsel hayatı geliştirme ve iyileştirmede her yönden faydalı olan mantar, ereksiyon sorununu da çözülmesi konusunda oldukça faydalıdır. Erkekler, sperm sayılarını artırmak için düzenli olarak mantar tüketmeli ya da D vitaminini mümkün olduğunca doğal yollardan almalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
85
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
25
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir