Sosyal Medyada Fenomen, Popüler Nasıl Olunur?


61
594 Paylaşım, 61 points

Teknolojinin ilerlemesi en fazla sosyal medya fenomenlerine yaradı. Sosyal medya fenomeni olan kişiler hem kısa yoldan şöhret kapılarını aralamayı başardı hem de bu işten eğlenerek gelir elde etmeyi başardı. Bu yazımızda Sosyal Medyada Fenomen, Popüler Nasıl Olunur sorusuna cevap vereceğiz.

Eski zamanlarda popüler olmak oldukça zor bir işti. İnsanlar göz önünde olmak, ünlü olmak ve bir de bundan para kazanmak için çok büyük çaba sarf etmek zorunda kalıyorlardı. Ancak günümüz teknolojisiyle ve sosyal medya platformlarının artmasıyla birlikte ünlü olmak birkaç günde bile mümkün hale gelebiliyor.SOSYAL MEDYADA FENOMEN, POPÜLER NASIL OLUNUR?

Sosyal Medyada Fenomen, Popüler Nasıl Olunur sorusuna verilebilecek birçok cevap var. Ülkemizde 30 milyondan fazla kişi sosyal medya hesaplarını kullanıyor. Bu hesapları doğru şekilde kullanmak ise sosyal medya fenomeni olmanın kapılarını sonuna kadar açıyor. Sosyal medya fenomeni olmak için sadece sosyal medya hesabını doğru şekilde kullanmak yeterli olacaktır. Eskiden olduğu gibi bir ajansa kayıt olmak ya da yarışmalara katılmak artık gereksiz bir durum. Sosyal medya kullanıcıları sadece hesaplarını etkili ve dikkat çekici şekilde kullanarak popüler olabiliyorlar.

Sosyal Medyada Fenomen, Popüler Nasıl Olunur sorusuna verilecek cevaplar şu şekilde sıralanıyor;

  • Bir hesap açmak
  • Takipçi sayısını artırmak
  • Sahte takipçiye ihtiyaç duymamak
  • Güncel ve hızlı olmak
  • Özgün ve benzersiz içerikler paylaşmak

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMAK İÇİN BİR HESAP AÇMAK

Sosyal medya fenomeni olmak için öncelikle bir sosyal medya hesabı açmak gerekir. Facebook, Instagram ya da Twitter üzerinden bir sosyal medya hesabı açan kişiler, bu hesap üzerinden fenomen olmanın ilk adımlarını atabilirler. Sosyal medya fenomeni olmak için ilk dikkat edilmesi gereken konu, hakim olunan bir alana yönelik olarak sosyal medya hesabı açmaktır. Kişi hiç bilgi sahibi olmadığı bir alanda sosyal medya hesabı açarsa bu hesap üzerinden popüler olması imkansızdır.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMAK İÇİN TAKİPÇİ SAYISINI ARTIRMAK

Sosyal medya fenomeni olmak için takipçi sayısını artırmak akıllıca bir hareket olacaktır. Bir sayfanın takipçisi ne kadar çok ise popülerliği o kadar artacaktır. Açılan sosyal medya hesabında takipçi sayısını artırmanın ilk yolu dikkat çekici paylaşımlarda bulunmaktır. Bir konu üzerine yoğunlaşan hesap sahipleri, o konu ile ilgili sık aralıklarla ve dikkat çekici paylaşımlar yaptıkça takipçilerin daha fazla dikkatini çekecektir.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMAK İÇİN SAHTE TAKİPÇİYE İHTİYAÇ DUYMAMAK

Sosyal medyada fenomen olmak için sahte takipçiye ihtiyaç duymamak gerekir. Sahte takipçi, sadece sayfanın abone sayısını fazla gösterir. İçeriği olmayan bir sayfaya gelen takipçiler, içeriyi boş gördükleri için takipten kısa sürede çıkacaktır. İnsanların sahte takipçi alması çok kolaydır. Para karşılığında 200 – 10000 arası takipçi almak mümkündür. ancak bu takipçi sayısı sadece çok üye gösterir, kişiyi fenomen yapmaz.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMAK İÇİN GÜNCEL VE HIZLI OLMAK

Sosyal medyada fenomen olmak için güncel ve hızlı olmak gerekir. Sosyal medya hesabı ne kadar güncel tutulursa o kadar dikkat çekici olacaktır. İyi bir okuyucu ve takipçi, hangi sayfaların daha hızlı bilgi vereceğini çok iyi bilir ve direkt o hesaplara bakar. Bunu göz önünde bulundurarak hızlı ve güncel bilgi vermeye özen göstermek gerekir.

SOSYAL MEDYADA FENOMEN OLMAK İÇİN ÖZGÜN VE BENZERSİZ OLMAK

Sosyal medyada fenomen olmak için özgün ve benzersiz olmak gerekir. Sosyal medyada popüler olmak isteyen kişiler öncelikle diğer sayfalardan farklı paylaşımlar yapmaya özen göstermelidir.  Sosyal medya hesabından ne kadar değişik paylaşımlar yapılırsa o kadar dikkat çekici olacaktır. Sosyal medya fenomeni olmak için farklı, özgün ve benzersiz paylaşımlar yapmaya özen göstermek gerekir.

Tüm bu ipuçlarını doğru değerlendiren ve özen gösteren sosyal medya kullanıcılarının kısa sürede popüler olması ve sosyal medya fenomeni haline gelmesi kaçınılmazdır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
73
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
49
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
13
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir