Sosyal Medya Hesapları Yöneterek Para Kazanmak


64
612 Paylaşım, 64 points

İnternetten para kazanma yöntemleri arasında, aslında fazla bilinmese de profesyoneller tarafından uzun zamandır verilen hizmetlerden birisi olan sosyal medya hesap yönetimi, iyi bir gelir elde edebilmenizi sağlayacak yöntemlerden birisidir. Sosyal medya hesapları yöneterek para kazanmak oldukça basit olup, doğru taktikler uygulandığında günümüz asgari ücretinin üzerinde size internetten para kazandıracak seçeneklerden birisidir.

Sosyal medya hesabı yöneterek internetten para kazanma yolları hakkındaki detayları, aşağıda vereceğimiz bilgiler ışığında yaparak, kısa sürede para kazanmaya başlayabilirsiniz. Hem de hiçbir sermayeye gerek olmadan, bilgisayar ve cep telefonlarınızı kullanarak yapabileceğiniz bu iş oldukça zahmetsizdir.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?Sosyal medya yönetimi; kişi ya da firmaların sosyal medya hesaplarını güncel tutmak ve bu hesaplardan müşterinizin talebi doğrultusunda anlaşma kapsamında yapmanız gereken işlerin tamamını kapsamaktadır.

Yani başka birisinin sosyal medya hesabını ya da sayfasını kendinizinmiş gibi yöneterek, bunun karşılığında gelir elde etmeniz mümkündür. Yapılacak iş basit ve zevkli olup, neler yapmanız gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

Sosyal Medya Hesapları Yönetimi Nasıl yapılır?

Sosyal medya hesapları yöneterek para kazanmak isteyenlerin yapması gerekenler, aşağıdaki gibidir. Ancak burada yapacağınız her şey, anlaşmanıza bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

 • Profil ya da sayfaları güncel tutmak, burada yapmanız gereken en önemli husustur. Anlaşmanıza göre belirli aralıklarda, günlük yapmanız gereken paylaşım sayısı kadar paylaşım yapmanız gerekir.
 • Anlaşmanıza dahilse, yayınlayacağınız görsellerin tasarımını da sizin yapmanız istenebilmektedir.
 • Gelen yorumlara ve mesajlara cevap vermek gibi işlerde, yine anlaşmaya bağlı olarak yapacağınız işlerden birisidir.
 • Şayet reklam anlaşması yapmışsanız, sosyal medya hesabı için sponsor reklam ayarlarını, en uygun bütçelerle en iyi verimi alabilmek için yapmalısınız. Ayrıca doğru hedef kitleye ulaşmak içinde, detaylı bir reklam çalışması yapmanız istenilebilir.
 • Gönderi beğenisi yapan kişilerden sayfayı beğenmemiş olanlara “Sayfayı beğen” daveti göndermekte, yine sosyal medya yöneticilerinin anlaşması dahilinde yapabilecekleri şeylerden birisidir.

Kısacası müşterinizin isteği üzerine, profil ya da sayfalarından yapılması gerekenleri yapmak sosyal medya danışmanlarının yapacakları işler arasındadır. Yapılacak işlemler oldukça basit olup, sadece görsellerin tasarımı kısmı basit fotoğraf düzenleme programları hakkında biraz bilgi sahibi olmayı gerektirecek şeylerden birisidir.

Ne Kadar Kazanırım?

Sosyal medya hesapları yöneterek para kazanmak isteyenler, ne kadar kazanacakları yönünde sorular sormaktadırlar. Burada net bir şey söylemek yine mümkün olmamakla birlikte, tamamen anlaşmanızın detaylarına ve sizin vereceğiniz fiyatları müşterinizin kabul etmesine bağlıdır.

Örneğin günlük 5-6 paylaşım üzerine görselleri sizin tasarlamanız halinde yapılacak bir çalışma için, aylık 500 TL gibi bir rakam talep edebilirsiniz. Elbette ki bunun üzerinde ve altında fiyat vermek, yine size kalmıştır. Bu tutara paylaşımların yanı sıra, gelen yorumlara ve özel mesajlara cevap vermekte dahil olacaktır. Böyle bir anlaşma yaparak iş aldığınız 5 kişi ya da firma olması halinde, aylık kazanacağınız tutar 2500 TL’dir. Ki aylık 5 hesap yönetmekte, zor sayılabilecek bir iş değildir. Yani aylık 5-10 kişiye sosyal medya hesabı yönetim hizmeti vermek mümkündür.

Kimlerin Sosyal Medya Hesaplarını Yönetebilirim?

Sosyal medya hesapları yöneterek para kazanmak için, aşağıdaki profile sahip kişilere hizmet verebilirsiniz.

 • Sesini duyurmak isteyen STK ve siyasi partilere
 • Marka olmak isteyen firmalara
 • Marka gücünü artırmak isteyen kişi ya da firmalara
 • İsminin markalaşmasını ve tanınmak isteyen kişilere
 • Web sitelerine ziyaretçi çekmek isteyenlere
 • Sosyal medya takipçi sayılarını artırmak isteyen kişilere
 • Sanatçılara

Gibi, pek çok farklı profile sahip kişi ya da firmalara sosyal medya yöneticiliği hizmeti vermeniz mümkündür. Kısacası sosyal medya üzerinden farklı çıkarlar sağlamak için profil ve sayfalarını güncel tutmak isteyen herkes, bu hizmeti alabilmektedir. Sizde sosyal medya yöneticiliği ile para kazanmak isteyenler arasındaysanız, yazdıklarımız dışında aklınıza takılanları yorum bölümünden bizlere sorarak daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
612 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
86
Şaşkın
Başarısız Başarısız
49
Başarısız
Komik Komik
40
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
109
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
49
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir