Son Yılların En İyi 15 Yolculuk Filmi


54
524 Paylaşım, 54 points

Yol filmleri genel olarak macera dolu hikayeleri ile her zaman film tutkunlarının favorileri arasında girmeyi başarmıştır. İnsanlara ilham vermesinin yanı sıra yeni yollar keşfetmesini de sağlayan yol filmleri, büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Bu yazımızda Son Yılların En İyi 15 Yolculuk Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

Yol filmleri, izleyiciye en farklı duyguları yaşatan filmlerden birisidir. Macera, gerilim, aşk ve korku yolu yol filmlerini izlemek, film tutkunları için ayrı bir keyif olarak gösterilebilir. Yol filmleri hemen her tür film tarzından hoşlananların ortak zevkidir.SON YILLARIN EN İYİ 15 YOLCULUK FİLMİ HANGİLERİDİR?

Son Yılların En İyi 15 Yolculuk Filmi şu şekilde sıralanır;

 • Into The Wild – IMDB: 8,1
 • Knockin On Heavens2s Door – IMDB: 8,0
 • Diarios De Motocicleta – IMDB: 7,8
 • Im Juli / In July – IMDB: 7,8
 • Encounters At The End Of The World – IMDB: 7,8
 • Ananı Da… – IMDB: 7,7
 • The Bucket List – IMDB: 7,4
 • The Way – IMDB: 7,4
 • The Secret Life Of Wlater Mitty – IMDB: 7,3
 • Wild – IMDB: 7,2
 • Tracks – IMDB: 7,2
 • The Darjeeling Limited – IMDB: 7,2
 • Out Of Africa – IMDB: 7,2
 • One Week – IMDB: 7,1
 • The Beach – IMDB: 6,6

INTO THE WİLD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Into the Wild filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. Elinin altındaki tüm imkanları reddederek rahat yaşamını bir kenara bırakan Cristopher isimli karakterin Alaska’ ya bir yolculuk planlaması ve bu yolculuk sırasında yaşadığı sayısız macera konu edilmektedir.

KNOCKİN ON HEAVEN’S DOOR FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Knockin On Heaven’s Door filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, Martin ve Rudi adındaki iki gencin ileri derece kanser hastası olduklarını öğrenmelerinin ardından dünyaya bambaşka bir gözle bakmaya başlamaları ve son zamanlarını macera dolu geçirmek amacıyla çıktıkları yolda çaldıkları aracın bir gangster çetesine ait olduğunu öğrenmelerinin ardından yaşadıkları macera dolu olaylar konu edilmektedir.

DİARİOS DE MOTOCİCLETA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Diarios de Motocicleta filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, varlıklı bir ailenin tıp öğrencisi oğlu olan 23 yaşındaki Che’ nin arkadaşı Alberto ile bir motosiklet yolculuğuna çıkma kararı alması ve yolda motosikletlerinin bozulması sonrası otostoğ çekerek Latin Amerika’ ya geldikten sonra buradaki yaşam koşullarını görmesi ve şehri bulunduğu kötü durumdan kurtarmak için verdikleri zorlu çaba konu edilmektedir.

IM JULİ / IN JULY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Im Juli / In July filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, çevresinden beklediği saygı ve sevgiyi bir türlü elde edemeyen Daniel isimli genç bir öğretmenin kendisini insanlardan soyutlamak için çıktığı yolculukta bir Türk kızına aşık olması ve onun peşinden İstanbul’ a gelmeye karar verdiği zamanda Juli isimli genç bir kızla arkadaşlık etmesi ve yol boyunca yaşadıkları maceralar konu edilmektedir.

ENCOUNTERS AT THE END OF THE WORLD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Encounters at the End of the World filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, iki kaşifin Antartika’ yı keşfetmenin ve elde ettikleri bilgileri açıklamanın ardından yepyeni bir keşif macerasına çıkmaları ve burada yaşadıkları farklı olaylar konu edilmektedir.

ANANI DA… FİLMİNİN KONUDU NEDİR?

Ananı Da… filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, çocukluk arkadaşı olan Tenoch ve Julio isimli iki arkadaşın kendilerinden yaşça çok büyük bir kadınla bir yolculuğa çıkmaları ve bu yolculuk boyunca üçlünün başına gelen olaylar konu edilmektedir.

THE BUCKET LİST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Bucket List filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, bir hastane odasında kanser ile mücadele eden iki adamın yaşadıkları umutsuzluk sürecinde hayatlarındaki pişmanlıklardan kurtulmak ve yapmak istedikleri her şeyi yapmak için yola çıkmaları ve bu yolda yaşadıkları eğlenceli olaylar konu edilmektedir.

THE WAY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Way filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, Amerikalı bir doktor olan TOm’ un fırtına yüzünden oğlunun hayatını kaybettiğini öğrenmesi sonrasında yaşadığı büyük acı sonrasında bu acıdan kurtulmak için oğlunun planladığı geziyi tamamlamak için oğlunun arkadaşları ile birlikte yola çıkması konu edilmektedir.

THE SECRET LİFE OF WALTER MİTTY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Secret Life of Walter Mitty filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, kendi halinde sakin bir yaşama sahip olan Walter isimli kahramanın iş arkadaşı Cheryl ile sevgili olması ve ardından işten çıkma durumu ile karşı karşıya kalmasının ardından derginin çok önemli bir fotoğrafının bir anda yok olmasıyla birlikte bu fotoğrafı bulmak için çıktığı macera dolu yol konu edilmektedir.

WİLD FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wild filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, Cheryl isimli genç bir kadının hayatının anlamsızlaşması sonrasında iç dünyasına dönebilmek için yeni bir yolculuk kararı alması ve bunu başarmak için 1,100 millik bir yürüyüşe çıkması konu edilmektedir.

TRACKS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Tracks filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde,  Robyn Davidson isimli genç bir kadının Batı Avustralya’ da bulunan Alice Springs’ e gitmeyi planlaması ve 1 köpek 4 deve ile gittiği bu yolda National Geographic fotoğrafçısı Rick Smolan ile yaşadığı macera dolu olaylar konu edilmektedir.

THE DARJELİNG LİMİTED FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Darjeling Limited filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, birbirine yabancı olan üç kardeşin babalarının ölümünden sonra Hindistan’ a gitmek için aynı trene binmeleri ve bu tren yolculuğu boyunca yaşadıkları olaylar ile birbirlerini tanımaya çalışma hikayeleri konu edilmektedir.

 OUT OF AFRİCA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Out of Africa filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, Danimarka’ da yaşayan ve oldukça varlıklı bir ailenin kızı olan Karen Dinesen’ in arkadaşından aldığı evlilik teklifini kabul etmesi ve yeni hayatları için Afrika’ ya taşıma kararı alan bu yeni evli çiftin yaşadıkları maceralar konu edilmektedir.

ONE WEEK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

One Week filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, öğretmen olarak görev yapan Benjamin Gerald’ ın bu meslekte memnun olmaması sonrasında kendi hayallerini gerçekleştirmek uğruna öğretmenlik mesleğini bırakması ve macera dolu bir yola girmesi konu edilmektedir.

THE BEACH FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Beach filmi, son yılların en iyi yol filmlerinden birisidir. Filmde, yaşadığı hayattan hiç zevk almayan ve her şeyi yapmacık bulan Amerikalı bir genç olan Richard’ ın farklı bir hayat yaşamak için Tayland’a gitmesi ve bu karar sonrası yaşadığı macera dolu olaylar konu edilmektedir.

The Beach (2000)
Directed by Danny Boyle
Shown: Leonardo DiCaprio (as Richard)

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir