Şok İş Başvurusu Personel Alımı Ve Çalışma Şartları


70
790 Paylaşım, 70 points

Türkiye’de büyük bir istihdam kaynağı olan Şok, bünyesinde on binlerce çalışan barındırmakta ve bu sayıyı her yıl daha da arttırmaktadır. Sürekli olarak belirli aralıklarda personel alımı gerçekleştiren Şok, iş başvurusu personel alımı yapan kişilerde bazı ince detaylara dikkat etmektedir. Müşterilerin memnuniyetini maksimum seviyede tutmak isteyen Şok, çalışanlarını da bu doğrultuda seçmektedir. Müşterilerine gülen yüzle ve ilgiyle yaklaşan çalışanlar her markanın olduğu gibi Şok’un da ilk tercihi.

Aktif olarak 4500 şubesi bulunan Şok, her ilde ve hemen hemen her ilçede farklı noktalarda büyüklü küçüklü şubelere sahip. Büyük şubelerinde ürün çeşitliliği de arttığı için farklı pozisyonlarda çalışan ihtiyacı oluyor. Marketlerde daha çok lise mezunları çalışmakta ancak Şok marketlerinde üniversite mezunu oranı diğerlerine göre daha fazla diyebiliriz. Daha çok üniversite mezunlarının tercih eden Şok, başvuru formlarını da büyük bir titizlikle incelemektedir.

Şok Market Başvuru Şartları Nelerdir?

  • En az lise mezunu olmak.
  • 18 yaşını doldurmuş olmak.
  • Girmiş olduğunuz pozisyon dışında da ihtiyaca göre çalışabilmek.
  • Müşterilere güler yüz ve ilgi sunabilmek.

İş başvurusunda bulunan kişilerde aranan başlıca şartlar bunlar olsa da sizlere büyük artılar katacak bazı özellikler bulunuyor. Bunların başında da yabancı dil bilmek gelmekte. Her ne kadar küçük il ve ilçelerde yabancı dil bilmek çok fark yaratmasa da daha çok turistik şubelerde çalışan kişilerin birçoğu İngilizce ve buna ek olarak farklı yabancı diller biliyor. Müşterilerine eksiksiz hizmet vermek isteyen Şok bünyesinde çalışan ve yabancı dil bilen personellerin maaşları da diğerlerine göre daha fazla.Şok İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Uygun fiyat politikasıyla her yıl milyonlarca lira kâr eden Şok şirketi bünyesinde çalışmak için başvuru yollarından en çok tercih edileni Şok’un internet adresi üzerinden online bir şekilde başvuru yapmak. Online başvuru formunda yer alan önemli bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurup gönderdikten sonra tek yapmanız gereken bir süre beklemek. Genelde başvuruların incelenip onaylanma süreci 3-4 iş günü sürmektedir. Burada dikkat etmeniz gereken şey ise başvuru formunda boş alan bırakmamak ve doğru bir şekilde kendinizi tanımlayabilmek. Başvurular bizzat yetkililer tarafından incelendiği için kendi başvurunuzu daha ön plana çıkarmak için açıklamayı etkili kullanmanız gerek. Müşteriler ile olumlu iletişimler kurabileceğinizden bahsetmek şansınızı daha da arttıracaktır.

Şok marketlerde çalışmak amacıyla iş başvurusunda bulunmak için direkt olarak Şok müdürlüklerinin veya şubeleri de kullanabilirsiniz. Şok şubesinin müdüründen görüşme talep edebilir yada direkt olarak orada başvuru formu doldurup teslim edebilirsiniz. Daha sonrasında tek yapmanız gereken bir müddet beklemek. Daha sonrasında sizlere olumlu yada olumsuz dönüş sağlanacaktır.

Şok Marketlerinde Çalışanların Maaşları Ne Kadar?

Şok şubesinde yeni çalışmaya başlayan kişilerin maaşları asgari ücretten, yani 2020 liradan başlatılmaktadır. Daha sonrasında çalışmış olduğunuz süre ve başarınız hesaba katılarak bir süre sonra şube müdürlüğü veya şube müdür yardımcılığına terfi etme şansınız bulunuyor. Şube müdürü olmanız durumunda 3.000 liraya kadar kazanabilirsiniz. Şube müdür yardımcıları da 2.500 TL civarlarında maaşa sahipler.

Şok Çalışma Koşulları Nasıldır?

Diğer marketlere göre daha sakin bir çalışma ortamına sahip olan Şok şubelerinde çalışanlar diğer firmalarda olduğu gibi haftada 6 gün çalıştıktan sonra 1 gün izin yapma hakkına sahip olurlar. Şok bünyesinde çalışan kişiler günde en az 8.5 saat burada durmaktadır. Vardiya sisteminin geçerli olduğu Şok marketlerde çalışanlar 2 farklı saat dilimde çalışmakta. Özel günlerde tatil hakları bulunan Şok çalışanları, bayramlarda çalışırlarsa firmanın belirlemiş olduğu seviyede bir ek ücret alabilirler. Ancak bu tamamen çalışanın kararına bırakılmıştır. Yasal olarak bayramlarda çalışmama hakkınız bulunuyor.

Şok Market İş Başvurusu, İş Başvuru Formu, Şok Market Personel Alımı detayları ve şok market ile ilgili bilmek istediğiniz diğer detayları yazımızdan öğrenebilirsiniz.

ŞOK MARKET İŞ BAŞVURUSU YAPMAK İÇİN TIKLA

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

70
790 Paylaşım, 70 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
114
Şaşkın
Başarısız Başarısız
83
Başarısız
Komik Komik
80
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
111
Helal Olsun!
lol lol
27
lol
Aşk Aşk
19
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
110
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
74
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

3 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir