Snapchat Nedir, Nasıl Kullanılır, Nasıl Üye Olunur?


69
684 Paylaşım, 69 points

Son zamanların en popüler uygulamalarından birisi olarak bilinen Snapchat, her geçen gün daha fazla kullanıcı sayısına ulaşmayı başarıyor. Birbirinden eğlenceli filtrelerin kullanıldığı bu uygulama, görenlerin dikkatini hemen çekiyor. Bu yazımızda Snapchat uygulamasını merak edenler için nasıl üye olunduğunu ve nasıl kullanıldığını anlatacağız.

SNAPCHAT NEDİR?

Snapchat, kullanıcıların fotoğraf ve video çektikleri, bu çekimlerin üzerine not ekleyebildikleri ve bunları belirlenen süre kadar paylaşabildikleri bir sosyal mesajlaşma platformu olarak bilinmektedir. Bu uygulamanın en büyük özelliği, belirlenmiş sürenin sonunda kaybolmasıdır. Snapchat uygulaması ile çekilecek olan fotoğraf ya da videonun ne kadar görüntüleneceği kullanıcı tarafından belirlenmektedir.Snapchat uygulaması da diğer uygulamalar gibi arkadaşlık listesine sahiptir. Bu listede yer alan arkadaşlar ile eğlenceli gönderimler yapmak mümkündür. Snapchat uygulaması üzerinden resim, video, metin ya da ses göndermek mümkündür.

SNAPCHAT UYGULAMASINA NASIL ÜYE OLURUM?

Snapchat uygulamasına üye olmak için öncelikle uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Snapchat uygulaması, işletim sistemlerine ait uygulama mağazaları üzerinden kolaylıkla indirilebilir. Uygulamanın indirilmesinin ardından üye olmak için izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Uygulama mağazasından indirilen Snapchat açılır ve açılış ekranında yer alan ‘Kaydol’ butonuna basılır.

  • İkinci Adım

Kaydol bölümünden e – posta adresi ve şifresi ile birlikte doğum tarihi girilir.

  • Üçüncü Adım

Açılan yeni sayfada Snapchat için kullanılacak bir isim belirlenir ve Devam Et butonuna basılır. Bu aşamada ülke olarak Türkiye’yi seçmek gerekmektedir.

  • Dördüncü Bölüm

Son aşamada telefon numarası yazılarak doğrulama işlemi yapılır. Telefon numara doğrulaması isteğe bağlı yapılmaktadır. Bu adımı isteyen kullanıcılar geçebilir. Bu işlemlerin sonucunda kullanıcının bir Snapchat hesabı açılmış olur.

SNAPCHAT ARKADAŞ EKLEME NASIL YAPILIR?

Snapchat üyesi olan bir kullanıcı, hesabını istediği şekilde düzenleme hakkına sahiptir. Hesap düzenlemeye öncelikle arkadaş listesi ekleyerek başlanabilir. Arkadaş listesi eklemek için uygulama telefon rehberini kontrol edecektir. Telefon üzerinden Snapchat uygulaması kullanan tüm kişiler, uygulama arkadaşları olarak eklenecektir. Uygulamayı kullanmayan kişilerin davet edilmesi için adının yanında yer alan zarf işaretine dokunmak yeterli olacaktır.

SNAPCHAT İLE NASIL VİDEO ÇEKİLİR?

Snapchat üzerinden video çekmek için oturum açıldıktan sonra hemen kamera ekranına gelinir. Bu ekranın alt kısmında yuvarlak bir buton bulunacaktır. Bu butona basıldığı anda video çekimi başlar. Butona hızlıca basıp çekilirse fotoğraf çekimi gerçekleştirilecektir. Sayfa üzerinden flaş tercihi, ön ve arka kamera tercihi gibi seçenekler yer almaktadır.

SNAP DÜZENLEME NASIL YAPILIR?

Snapchat üzerinden çekilen Snap’leri düzenlemek için çekilen fotoğraf üzerinden işlem yapılabilmektedir. Bunun için çekilen fotoğrafın üzerine dokunulur ve ekranın üst kısmında bulunan düzenleme seçenekleri kullanılarak istenilen düzenleme gerçekleştirilir.

SNAPCHAT STORY NASIL KULLANILIR?

Snapchat kullanıcıları istedikleri zaman çektikleri video ve görüntüleri Story olarak kullanabilmektedir. 24 saat yayınlanan ve ardından kaybolan Snapchat Story kullanımı için gönderilecek olan fotoğrafın alt tarafında yer alan simgeye dokunulur ve Story olarak gönderme seçeneğine basılır. Bu şekilde seçilmiş görüntü ya da video Story kısmında yayınlanacaktır.

ARKADAŞLARIMIN SNAP’LERİNİ NASIL İZLEYEBİLİRİM?

Snapchat uygulaması üzerinden arkadaşlara ait Snap’lerin izlenmesi için arkadaş listesine bakmak gerekir. Listenin olduğu alanda arkadaşların paylaştıkları Story’ ler yer alacaktır. Üzerine tıklanarak izlemek mümkündür. Ancak Story görüntüsünü almak konusunda dikkatli olmak gerekmektedir. Snapchat, bir kişinin paylaşım görüntüsü alındığı zaman, görüntü sahibine bu konuda bilgi vermektedir.

Snapchat arkadaş sayısı az olan kişiler için Canlı ve Discover adı verilen iki bölüm bulunmaktadır. Bu bölümler üzerinden dünya genelinde yayınlanmış olan videoları izlemek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
684 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir