Sitenize Ücretsiz Trafik Almak İçin 10 Güzel Taktik


69
674 Paylaşım, 69 points

İnternet sitesi sahipleri için en önemli detaylardan birisi, siteye trafik çekmektir. Bir site ne kadar çok kişi tarafından ziyaret edilirse o kadar popüler hale gelecektir. Bu yazımızda Sitenize Ücretsiz Trafik Almak İçin 10 Güzel Taktik hakkında bilgi vereceğiz.

İnternet siteleri, günümüzde birçok kişi için gelir kaynağı durumundadır. İnternet sitesi açarak içerik paylaşan kişiler, bu içerikleri okuyan ve sitesini ziyaret eden kişiler sayesinde kazanç elde etmeye başlar. Bu nedenle site trafiğinin yoğun olması çok önemlidir.SİTENİZE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN 10 GÜZEL TAKTİK NELERDİR?

Site trafiğini artırmak için kullanılabilecek birçok taktik bulunmaktadır. Ücretli olarak kullanılabilen yöntemlerin yanı sıra ücretsiz de birçok taktik uygulanabilir. Sitenize Ücretsiz Trafik Almak İçin 10 Güzel Taktik şu şekilde sıralanır;

  • Google reklamları
  • Sosyal medya reklamları
  • Sosyal profili siteye yönlendirme linki
  • Site içeriklerini sosyal medyada paylaşmak
  • Sosyal medya ve e – posta üzerinden indirim sunmak
  • SEO çalışmaları yapmak
  • Site performansını artırmak
  • İçerik pazarlama çalışmaları yapmak
  • Anahtar kelimeleri iyi seçmek
  • Sosyal medyada topluluk oluşturmak

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN GOOGLE REKLAMLARINI KULLANMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için Google reklamlarını kullanmak en iyi taktiklerden birisidir. İnternet sitesi sahibi, Adwords reklamlarından yararlanarak çok sayıda ziyaretçiyi sitesine çekebilir. Bunun için öncelikle Adsense üyeliği oluşturmak ve farklı alanlarda banner reklamlar oluşturmak gerekmektedir.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SOSYAL MEDYA REKLAMLARINI KULLANMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için sosyal medya reklamlarını kullanmak en iyi taktiklerden birisidir. Sosyal medyanın popüler platformları olan Facebook, Twitter, Instagram, Youtube ve Linkedin gibi alanlar üzerinden reklam seçeneği ile kampanyalar oluşturulmalıdır. Sitenin içeriğine uygun olarak hedef kitleye hitap edecek sosyal medya platformlarını kullanmak daha etkili sonuç almayı sağlayacaktır.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SOSYAL PROFİLİ SİTEYE YÖNLENDİRME LİNKİ KULLANMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için sosyal profili siteye yönlendirme linki kullanmak en iyi taktiklerden birisidir. İnternet sitesi sahibi, kullandığı sosyal medya hesapları üzerinden hesabın hakkımızda bölümüne internet sitesinin linkini koyarak daha fazla kişinin siteye giriş yapmasını sağlayabilecektir.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SİTE İÇERİKLERİNİ SOSYAL MEDYADA PAYLAŞMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için site içeriklerini sosyal medyada paylaşmak en iyi taktiklerden birisidir. Site içeriğinde pazarlama çalışması yapan site sahipleri, ürünlerinin paylaşımlarını sosyal medya hesapları üzerinden yaparak sitesine daha fazla kişinin girmesini sağlayabilir. Paylaşılan ürünlerin üzerine internet sitesinin linkini ekleyerek yönlendirme yapmak mümkün olacaktır.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SOSYAL MEDYA VE E – POSTA ÜZERİNDEN İNDİRİMLER SUNMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için sosyal medya ve e – posta üzerinden indirimler sunmak en iyi taktiklerden birisidir. Site içeriğinde ürün pazarlama çalışması yapan site sahipleri, ürünleri ile ilgili indirimler hakkında sosyal medya hesapları ya da e – posta üzerinden sunumlar hazırlayabilir. Yayınlanan indirim paylaşımlarına sitenin linkini ekleyerek site trafiğini artırmak mümkün olacaktır.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SEO ÇALIŞMALARI YAPMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için SEO çalışmaları yapmak en iyi taktiklerden birisidir. Google üzerinden organik trafik sağlamak isteyen site sahipleri, SEO çalışmalarına özen göstermek zorundadır. İnterneti sitesinin SEO kısmını güçlendirerek Google arama sonuçlarında en üstlere çıkmak mümkün olacaktır.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SİTENİN PERFORMANSINI ARTIRMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için sitenin performansını artırmak en iyi taktiklerden birisidir. Site sahibi SEO çalışmalarının yanı sıra sitesinin performansını da artırmak zorundadır. Sitenin hızlı açılması, içeriklere kolay ulaşım, sitenin kodlarının optimize olması, performansının etkili olmasını sağlayacaktır. Sitenin performansını artırdıktan sonra Google ’ a optimize eden site sahibi, içeriklerinin üst sıralarda yayınlanmasını sağlayacaktır.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN İÇERİK PAZARLAMA ÇALIŞMALARI YAPMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için içerik pazarlama çalışmaları yapmak en iyi taktiklerden birisidir. Site sahibi, SEO çalışmalarının yanı sıra içerik pazarlama çalışmaları için de yatırım yapmalıdır. Sitedeki içerik oranının çok olması, sitenin Google tarafından değerli görülmesini sağlayacaktır. Özellikle anahtar kelime sorgulama konusunda dikkatli davranan siteler, daha yoğun bir site trafiği sağlayabilir.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN ANAHTAR KELİMELERİ İYİ SEÇMEK

Siteye ücretsiz trafik almak için anahtar kelimeleri iyi seçmek en iyi taktiklerden birisidir. Site içeriklerinde markayı, ürünleri ve hizmeti en iyi şekilde tanıtacak anahtar kelimeleri kullanarak SEO’ yu daha da güçlendirmek mümkün olacaktır. Doğru anahtar kelimeler, daha fazla site trafiği için önemlidir.

SİTEYE ÜCRETSİZ TRAFİK ALMAK İÇİN SOSYAL MEDYADA TOPLULUK OLUŞTURMAK

Siteye ücretsiz trafik almak için sosyal medyada topluluk oluşturmak en iyi taktiklerden birisidir. Site sahibi, sosyal medya platformları üzerinden bir topluluk oluşturarak sürekli etkileşim halinde olursa, yapacağı site paylaşımları çok daha fazla kişiye ulaşacaktır. Hedef kitleye hitap eden topluluklar site trafiğini artırmak için oldukça önemlidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
674 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir