Sihir ve Büyü Konulu En İyi Fantastik Filmler


62
604 Paylaşım, 62 points

1Sihir ve büyü konulu filmler, içerdikleri gizem nedeniyle birçok sinema sever tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Farklı konuları ve senaryoları ile ilgi çeken bu filmler, izleyiciden her zaman yüksek not almayı başarmaktadır. Bu yazımızda Sihir ve Büyü Konulu En İyi Fantastik Filmler hakkında bilgi vereceğiz.

Sihir ve büyü konulu filmleri, insanların hayal güçlerini geliştiren ve farklı dünyalara gitmelerini sağlayan oldukça ilgi çekici film türlerinden birisidir. Farklılıkları nedeniyle dikkat çeken bu tür filmler, sıklıkla ödüllerin de sahibi olmayı başarmaktadır.SİHİR VE BÜYÜ KONULU EN İYİ FANTASTİK FİLMLER HANGİLERİDİR?

Sihir ve Büyü Konulu En İyi Fantastik Filmler şu şekilde sıralanır;

 • Wonder Woman 1984 (2020) – IMDB: 6,3
 • Soul (2020) – IMDB: 8,3
 • The Croods; A New Age (2020) – IMDB: 7,0
 • Star Wars; Skywalker’ In Yükselişi (2019) – IMDB: 6,6
 • Noel Günlükleri (2018) – IMDB: 7,1
 • The Lighthouse (2019) – IMDB: 7,6
 • Jumanji; The Next Level (2019) – IMDB: 6,8
 • Avergers; Sonsuzluk Savaşı (2018) – IMDB: 8,5
 • Solo; A Star Wars Story (2018) – IMDB: 7,0
 • The Shape Of Water (2017) – IMDB: 7,3
 • Güzel Ve Çirkin (2017) – IMDB: 7,2
 • A Monster Calls (2016) – IMDB: 7,5
 • Doctor Strange (2016) – IMDB: 7,5
 • Nobody (2009) – IMDB: 7,8
 • Maleficent (2014) – IMDB: 7,0
 • Constantibe (2005) – IMDB: 7,0
 • Harry Potter And The Chamber Of Secrets (2002) – IMDB: 7,4
 • Stardust (2007) – IMDB: 7,6
 • 300 Sparta (2006) – IMDB: 7,7
 • Midnight İn Paris (2011) – IMDB: 7,7
 • The Curious Cade Of Benjamin Button (2008) – IMDB: 7,8
 • The Hobbit; An Unexpected Journey (2012) – IMDB: 7,8
 • The Lord Of The Rings; The Fellowship Of The Ring (2001) – IMDB: 8,8

WONDER WOMAN 1984 FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Wonder Woman 1984 filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Wonder Woman lakabı ile ünlene Diana Prince isimli kadının 1980’ li yılların ortasında çocukluk yıllarından başlayan ve müttefikleri ile karşı karşıya gelmesine neden olan fantastik hikayesi anlatılmaktadır.

SOUL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Soul filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, orta okulda müzik öğretmenliği yapan ve tüm hayali bir Jazz grubuyla çalışmak olan Joe Gardner’ ın bu hayalini gerçekleştirmek için yazıldığı müzik kursuna giderken kanalizasyona düşmesi ve sonrasında yaşadığı olaylar konu edilmektedir.

THE CROODS; A NEW AGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Croods; A New Age filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Crood ve Betterman aileleri arasında tarih öncesi dönemlerde geçen büyük bir mücadele anlatılmaktadır. Her iki aile de birbirinden daha iyi olduğunu kanıtlamanın komik ve eğlenceli mücadelesini vermektedir.

STAR WARS; SKYWALKER’ IN YÜKSELİŞİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Star Wars; Skywalker’ ın Yükselişi filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, büyük lider Snoke’ un öldürdükten sonra lider olan Kylo Ren’ in acımasız şekilde galaksiyi yönetmesi sırasında bu yönetime karşı gelen ve Kylo’ yu yok etmek için mücadele veren REY’ in yaşadıkları konu edilmektedir.

NOEL GÜNLÜKLERİ FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Noel Günlükleri filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, tüm çocukların heyecanla bekledikleri noele sayılı günler kala Noel babayı gizlice görüntülemek isteyen ve kızağına gizlice binen iki kardeşin noel babanın kaza yapması sonrasında Noel’ i geri getirmek için verdikleri mücadele konu edilmektedir.

THE LİGHTHOUSE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Lighthouse filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, gizemli bir adada tek başına yaşayan ve deniz feneri bekçiliği yapan Thomas Walke’ nin bir gün yanına gönderilen yardımcısı Ephraim Winslow ile giriştiği iktidar mücadelesi sonrasında her ikisinin de yavaş yavaş akıl sağlığını kaybetmeye başlaması konu edilmektedir.

JUMANJİ; THE NEXT LEVEL FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Jumanji; The Next Level filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, her biri özel güçlere sahip olan avatarlara dönüşen dört arkadaşın Jumanji adasında mahsur kalması sonrasında buradan kurtulmak için zorlu görevleri yerine getirme mücadeleleri konu edilmektedir.

AVENGERS; SONSUZLUK SAVAŞI FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Avengers; Sonsuzluk Savaşı filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Avengers ekibinin baş düşmanları olan Thanos’ un tüm dünyayı yok etmek için tüm gücünü kullanması karşısında dünyayı kurtarmak için verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

SOLO; A STAR WARS STORY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Solo; A Star Wars Story filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Millennium Falcon uçağının güvertesinde ve diğer insanlardan oldukça uzakta bir galakside yaşayan ve herkesin alçak olarak tanıdığı kahramanın maceraları konu edilmektedir.

THE SHAPE OF WATER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The shape of Water filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, hayatını çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli laboratuvarda tek başına geçirmek zorunda olan Elisa isimli genç kadının iş arkadaşı Zelda ile birlikte keşfettikleri bir deney sonrasında hayatının değişmesi konu edilmektedir.

GÜZEL VE ÇİRKİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Güzel ve Çirkin filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, ormanda kaybolan babasını bulmak için yola çıkan ve bir canavar tarafından tutsak edilen babasını kurtarmak için kendi hayatı ile takas yapan Belle’ nin bir süre sonra bu canavara aşık olması ve ikili arasında yaşanan büyük aşk hikayesi konu edilmektedir.

A MONSTER CALLS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

A Monster Calls filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, henüz 13 yaşında olan annesinin kanser olması nedeniyle arkadaşlarınca dışlanan ve babası ile uzak bir ilişkisi olan Conor O’Malley’ in bir gün evlerinin camından giren ağaç insan ile tanışması ve sonrasında yaşanan olaylar konu edilmektedir.

DOCTOR STRANGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Doctor Strange filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, mesleğinde oldukça başarılı olan Stephen Strange’ ın bir gün kötü bir kaza geçirerek mesleğini yapamayacak duruma gelmesi sonrasında felçli bir hastanın Himalayalarda iyileştiğini öğrenmesi ile birlikte Hİmalayalara doğru çıktığı yolculuk konu edilmektedir.

Mr. NOBODY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Mr. Nobody filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, 117 yaşında olan Nemo isimli karakterin hatırladığı tek şeyin bir tren istasyonunda annesi ile mi yoksa babası ile mi gitmesi gerektiğini hatırlaması ve her iki kararda nasıl bir hayat yaşayacağı anlatılmaktadır.

MALEFİCENT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Maleficent filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, yarı insan yarı cadı olan Maleficent isimli kadının sevdiği adam tarafından ihanete uğraması sonrasında adamın doğan kızına büyü yapmasıyla birlikte başlayan olaylar konu edilmektedir.

CONSTANTİNE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Constantine filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Los Angeles’ ın karanlık sokaklarında doğa üstü olaylar yaşayan Constantine’ ın yaşadıkları konu edilmektedir. Film, tüm zamanların en fantastik filmlerinden birisidir.

HARRY POTTER AND THE CHAMBER OF SECRETS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Harry Potter and the Chamber of Secrets filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, annesi ve babasını küçük yaşta kaybeden Harry’ nin bir süre sonra küçük bir büyücü olduğunu öğrenmesi ve sonra büyücülere özel bir okula yatılı olarak gitmesiyle başlayan olaylar konu edilmektedir.

STARDUST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Stardust filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, sevdiği kadının kalbini kazanmak için kayan bir yıldızı yakalayacağına söz veren Tristan isimli genç adamın yaşadığı macera konu edilmektedir.

300 SPARTA FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

300 Sparta filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, tarihin en büyük savaşlarından birisinde 300 kişiden oluşan Sparta ordusunun sayısı tahmin edilemeyecek kadar çok askeri olan bir orduya karşı verdikleri zorlu mücadele konu edilmektedir.

MİDNİGHT İN PARİS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Midnight in Paris filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, sonbaharda iş için Fransa’ nın Paris şehrine gelen nişanlı iki gencin bu şehirde yaşadıkları ve bu yaşananlar sonrasında tüm ailelerinin hayatlarının değişmesi konu edilmektedir.

 THE CURİOUS CASE OF BENJAMİN BUTTON FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Curious Case of Benjamin Button filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, ölüm döşeğinde olan Daisy Williams’ ın kızına en yakın dostu olan Benjamin Button’ un günlüğünü okumasını söylemesi ile başlayan ve hayata geldiği günden itibaren geriye doğru yaşayan Benjamin Button’ un hayat hikayesi konu edilmektedir.

THE HOBBİT; AN UNEXPECTED JOURNEY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Hobbit; An Unexpected Journey filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, Bilbo Baggins’ in uzun yıllar önce ejderha Simurg tarafından ele geçirilmiş olan Cüce Erebor Krallığı’ nı tekrar ele geçirmek için kahramanlar ile birlikte çıktığı zorlu yolculukta yaşadıkları konu edilmektedir.

THE LORD OF THE RİNGS; THE FELLOWSHİP OF THE RİNG FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

The Lord Of The Rings; The Fellowship of The Ring filmi, sihir ve büyü konulu en iyi fantastik filmlerden birisidir. Filmde, dünyanın kurtulması için amcası Bilbo Baggins’ in elinde bulunan sihirli yüzüğü alan ve bu yüzüğü ait olduğu yere götürmek isteyen genç Hobbit ve ona yardım eden diğer türlere ait kahramanların yaşadığı olaylar konu edilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir