SGK 400 Personel Alımı Yapacağını Açıkladı. İşte Tüm Detaylar…


87
899 Paylaşım, 87 points

Sosyal Güvenlik Kurumu yeni alacağı personel ile ilgili ilanı yayınladı. Özellikle taşra teşkilatları için talep edilecek olan personel ile ilgili tüm bilgileri, iş başvuru şartlarını, çalışma koşullarını sizler için hazırladık.

Sosyal Güvenlik Kurumu, belirli aralıklarla personel alımına devam ediyor. Özellikle iş arayanların dört gözle bekledikleri bu alım haberlerinden bir yenisi daha yayınlandı. SGK tarafından yayınlanan iş ilanında 400 personel alımı yapılacağı belirtildi. Personelin alım şartları, başvuru şartları, başvuru tarihi ve yerleri gibi ayrıntılar da belli oldu.

SGK Personel Alım Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?Sosyal Güvenlik Kurumu’nun bünyesinde işe alacağı personel için iş başvuru tarihi yayınlandı. Verilen bilgiler kapsamında 10 – 17 Haziran 2019 tarihleri arasında başvuruların gerçekleştirilmesi gerekecek. E – Devlet sistemi üzerinden yapılacak olan başvurular sırasında personel olmak isteyen adaylar T.C. kimlik numaraları ile sisteme giriş yaptıktan sonra Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formunu dolduracak.  Formun doldurulmasının ardından ‘tamam’ ve ‘onayla’ diyerek başvurularını tamamlayacaklar.

SGK Personel Başvuru Şartları Neler?

Sosyal Güvenlik Kurumu’na alınacak olan personel için başvuru şartları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda yer alan genel şartları taşımak
  • Sürekli olarak çalışmasına herhangi engel bulunmaması
  • Personel alım sınavının yapılacağı yılın Ocak ayından itibaren 35 yaşını doldurmamış olmak
  • ÖSYM 2017 – 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na katılarak KPSS P13, KPSS P14, KPSS P40, KPSS P42, KPSS P47 türünde en az 75 ve üzerinde puan almış olmak

Başvuru ve Sınav Sonrası Değerlendirme Nasıl Yapılacak?

E – Devlet üzerinden yapılan başvurunun ardından, başvuru şartları da uygun olan adaylardan KPSS puanı en yüksek olan adaya öncelik verilmesi şartı ile işe alınacak personel sayısının 4 katı kadar aday sözlü sınav için çağırılacak. Son sırada yer alan adaylar ile aynı puana sahip olan adaylarında sözlü sınava alımına izin verilecek.

Sözlü Sınav Tarihleri Ne Zaman?

KPSS ve başvuru şartlarına uygun olarak sözlü sınav için çağırılmış olan adaylar için gerçekleştirilecek olan bu sınav, 8 – 26 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Ankara’da yapılacak olan bu sözlü sınav sonucunda adayların en az 70 puan alması gerekecek. Sözlü sınavdan da başarı ile geçmeyi başaran adaylar arasında yapılan inceleme sonucunda talep edilen sayıda personel, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun taşra bölgelerinde görevlendirilmek üzere işe alınacak. İşe alınacak olan personel Güvenlik Denetmen Yardımcısı olarak görevlendirilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

87
899 Paylaşım, 87 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
14
Şaşkın
Başarısız Başarısız
104
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir