Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi 20 Aşk Filmi


68
664 Paylaşım, 68 points

Aşk filmleri, sevgililerin izlemeyi en çok sevdiği film türüdür. Romantik sahneleri ile dikkat çeken aşk filmleri, çiftlerin vazgeçilmezleri arasındadır. Sevgililerin mutlaka izlemesi gereken birçok aşk filmi vardır. Bu yazımızda Sevgilinizle İzleyebileceğiniz En İyi 20 Aşk Filmi hakkında bilgi vereceğiz.

SEVGİLİNİZLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ EN İYİ 20 AŞK FİLMİ NELERDİR?

Sevgililerin birlikte izleyebileceği en iyi 20 aşk filmi şu şekilde sıralanır; 1. Selvi Boylum Al Yazmalım
 2. Kazablanka
 3. Veer – Zaara
 4. Amelie
 5. Aşıklar Şehri
 6. Sil Baştan
 7. Hırçın Sevgilim
 8. Aşk Zamanı
 9. Aşk
 10. Saksı Olmanın Faydaları
 11. Gün Batmadan
 12. Not Defteri
 13. Bir Zamanlar
 14. Aynı Yıldızın Altında
 15. Titanic
 16. Cesaretin Var Mı Aşka
 17. Umut Işığım
 18. Senden Önce Ben
 19. Muhteşem Gatsby
 20. 50 İlk Öpücük

SELVİ BOYLUM AL YAZMALIM (1997 – IMDB: 8.7)

Türk sinemasının en unutulmaz aşk filmlerinden birisi olan Selvi Boylum Al Yazmalım, herkesin mutlaka en az bir kere izlediği filmlerden birisidir. Başrollerinde Türkan Şoray ve Kadir İnanır’ın yer aldığı film, sevginin ne anlama geldiğini çok etkileyici bir şekilde anlatmaktadır.

KAZABLANKA (1942 – IMDB: 8.6)

En eski aşk filmlerinden birisi olan Kazablanka, oldukça popüler filmlerdendir. Çok eski olmasına rağmen günümüzde bile büyük bir beğeni ile izlenen bu filmin başrollerinde Humphrey Bogart ve Ingrid Bergman’ın yer aldığı film, 2. Dünya Savaşı döneminde yaşanan aşk hikayesini konu edinmektedir.

VEER – ZAARA (2004 – IMDB: 8.5)

Hint filmleri arasında belki de en romantiklerden birisi olan Veer – Zaara dünya sinemasında hala adından söz ettirmeyi başarmaktadır. Gelmiş geçmiş en iyi aşk filmleri arasında gösterilen bu film, gösterildiği dönemde yaptığı yüksek hasılat ile de adından söz ettirmiştir.

AMELİE (2001 – IMDB: 8.4)

Özgün bir konuya sahip olan Amelie, beğeni toplayan aşk filmlerinden birisidir. En çok izlenen aşk filmleri arasında yer alır. Başrollerinde Audrey Tautou, Clotilde Mollet ve Dean Baykan yer alır. Filmde küçük yaşta anne ve babasını kaybeden ve kendisini insanları mutlu etmeye adayan bir genç kızım aşkı tanıması anlatılmaktadır.

AŞIKLAR ŞEHRİ (2016 – IMDB: 8.4)

Yakın zamanda çekilmiş en iyi aşk filmlerinden birisi olan Aşıklar Şehri (La La Land), Oscar ödülü kazanmayı başarmıştır. 2016 yılının en iyi filmlerinden birisidir. Başrollerinde Ryan Goslin ve Emma Stone yer almaktadır.

SİL BAŞTAN (2004 – IMDB: 8.3)

Oscar ödüllü aşk filmlerinden birisi olan Sil Baştan, başrollerinde Jim Carrey, Kate Winslet’in yer aldığı etkileyici bir filmdir. Filmde kumsalda tanışan ve birbirine aşık olan bir çiftin iki yıl sonra ayrılması ve Clementine’in bir operasyonla hafızasından son iki yılın silinmesi ile başlayan duygu dolu hikaye anlatılmaktadır.

HIRÇIN SEVGİLİM (2011 – IMDB: 8.2)

Kore aşk filmi olan Hırçın Sevgilim, aşk filmleri arasında en önemli yere sahip olanlardan birisidir. başrollerinde Jun Ji – hyun ve Tae – hyun Cha’nın yer aldığı filmde gerçek bir aşk hikayesi konu edinmektedir.

AŞK ZAMANI (2000 – IMDB: 8.1)

Özgün konusu ile farklı bir aşk filmi arayanlara yönelik olan Aşk Zamanı, güçlü oyuncu kadrosu ile de dikkat çekmektedir. Filmde, şans eseri yolları kesişen iki kişinin birbirlerine aşık olması ve birbirlerini aldattıklarını öğrenmeleri ile yaşananlar anlatılmaktadır.

AŞK (2013 – IMDB: 8.0)

2010 yılının en iyi aşk filmleri arasında gösterilen Aşk, dalında birçok ödülün de sahibi olmayı başarmıştır. Özgün senaryosu ile dikkat çeken filmin başrollerinde Scarlett Johansson, Spike Jonze, Amy Adams ve Olivie Wilde yer almaktadır.

SAKSI OLMANIN FAYDALARI (2012 – IMDB: 8.0)

En güzel aşk filmleri listesinde her zaman görülebilecek filmlerden birisi olan Saksı Olmanın Faydaları, son yıllarda çekilmiş en güzel aşk filmlerinden birisidir. Filmde okulda sürekli ezilen ve psikolojisi bozulan bir genç kızın lisede iki kardeşle tanışması ve sonrasında yaşananları konu edinmektedir.

GÜN BATMADAN (2004 – IMDB: 8.0)

Etkileyici aşk filmlerinden birisi olan Gün Batmadan, Budapeşte’den Viyana’ya giden bir trende tanışan iki kişinin yaşadığı aşk hikayesini konu edinmektedir. Filmin başrollerinde ethan Hawke ve Julie Delpy yer almaktadır.

NOT DEFTERİ (2004 – IMDB: 7.9)

Romantik aşk filmi dendiğinde akla ilk gelen filmlerden birisi olan Not Defteri, bir başyapıt olarak gösterilmektedir. Başrollerinde Ryan Gosling ve Rachel McAdams’ın yer aldığı film, aşk filmleri dünyasına adeta bir imza niteliği taşımaktadır.

BİR ZAMANLAR (2007 – IMDB: 7.9)

Eski yapım aşk filmlerinden birisi olan Bir Zamanlar, izleyenleri çok eskilere götürmeden aşkı en güzel şekilde anlatan filmler arasındadır. Başrolünde The Frames müzik grubunun solisti Glen Hansard’ın yer aldığı film, konusuyla oldukça dikkat çekmektedir.

AYNI YILDIZIN ALTINDA  (2004 – IMDB. 7.8)

Kitaptan uyarlanan aşk filmlerinden birisi olan Aynı Yıldızın Altında, iç ısıtacak konusu ile dikkat çekmektedir. Filmde büyük bir aşk hikayesi ve sonrasında yaşanan sarsıcı olaylar konu edilmektedir. İzleyicinin uzun süre hafızasından silinmeyecek bu film, mutlaka izlenmesi gereken filmler arasındadır.

TİTANİC (1997 – IMDB: 7.7)

Aşk filmleri listesinde en üst sıralarda yer alan unutulmaz filmlerden birisi olan Titanik, ölümsüz bir aşk hikayesini konu edinmektedir. Başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet’in yer aldığı bu unutulmaz film, bugün de ilk günkü gibi heyecanla izlenmektedir.

CESARETİN VAR MI AŞKA (2003 – IMDB:7.7)

Yayınlandığı dönemde birçok ödülün sahibi olmayı başaran Cesaretin Var mı Aşka, annesi kanser hastası olan bir adam ve göçmen olarak geldiği ülkede zorluk çeken bir kadının tanışması ve aşık olması konu edilmektedir. Filmin başrollerinde Thibault Verhaegle ve Josephine Lebas – Joly yer almaktadır.

UMUT IŞIĞIM (2012 – IMDB: 7.7)

Son yılların en iyi aşk filşmlerinden birisi olarak gösterilen Umut Işığım, başrollerinde Jennifer Lawrance ve Bradley Cooper’in yer aldığı etkileyici bir filmdir. Oscar ödülü alan ender aşk filmlerinden birisidir.

SENDEN ÖNCE BEN (2016 – IMDB: 7.5)

Vizyona giren en güzel aşk filmlerinden birisi olan Senden Önce Ben, tekerlekli sandalyeye bağlı bir adam ve ona bakmakla görevli bir kadın arasında yaşanan aşkı konu edinmektedir. Filmde, çiftin zorlu aşk mücadelesi oldukça etkileyici sahneler sunmaktadır.

MUHTEŞEM GATSBY (2013 – IMDB: 7.3)

En iyi aşk filmleri listesinde yer alan Muhteşem Gatsby, Oscar ödüllü filmlerden birisidir. Başrollerinde Leonardo DiCaprio, Michelle Williams, Carey Mulligan, Tobey Maguire, Joel Edgerton ve Isla Fisher’in yer aldığı filmde birbirinden güzel aşk sahneleri yer almaktadır.

50 İLK ÖPÜCÜK (2004 – IMDB. 6.8)

Bugüne kadar çekilmiş en güzel aşk filmlerinden birisi olan 50 İlk Öpücük, her sabah hafızasını sıfırlayan Lucy ve Henry’nin eğlenceli ve romantik hikayesini konu edinmektedir. Filmin başrollerinde Adam Sendler, Drew Barrymore, Rob Schneider ve Sean Astin yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir