Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır?


58
564 Paylaşım, 58 points

Para kazanmak için kullanılabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerden birisi de seslendirme yapmaktır. Seslendirme, son dönemde daha da fazla ilgi gösterilen mesleklerden birisi haline geldiği için para kazanmak adına bu yöntemi de birçok insan tercih etmektedir. Bu yazımızda Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır sorusuna cevap vereceğiz.

Seslendirme yaparak para kazanmak herkesin yapabileceği kolay bir iş değildir. Bu konuda eğitim almış olmak önemli olmakla birlikte yetenekli olmak da gerekmektedir. Seslendirme yapan bir kişinin kısa sürede ciddi anlamda kazanç elde etmesi mümkündür.SESLENDİRME NEDİR NASIL YAPILIR?

Seslendirme, video ya da animasyonların kalitesini artırmak amacıyla uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntemde izleyici seslendirme yapan kişiyi görmez ancak sesini duyar. Seslendirme yaparak para kazanmak oldukça kolaydır. Seslendirme yapan kişilerin izleyiciye ulaşması için birçok yöntem bulunmaktadır.

Seslendirme yapan bir kişi birçok farklı yöntemle bu işten para kazanabilir. Seslendirme yapmak isteyenler için asıl önemli olan kaliteli bir ses tonuna ve doğru tonlamaya sahip olmaktır.

SESLENDİRME YAPARAK NASIL PARA KAZANILIR?

Seslendirme yaparak para kazanmak isteyen bir kişi, bu iş için farklı yoları kullanabilir. Seslendirme Yaparak Nasıl Para Kazanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Animasyon ya da televizyon seslendirmesi ile para kazanmak
 • Reklamcılık seslendirmesi ile para kazanmak
 • Poscastler seslendirmesi ile para kazanmak
 • Online eğitim içerikleri seslendirmesi ile para kazanmak
 • Video oyunları seslendirmesi ile para kazanmak
 • İletişim seslendirmesi ile para kazanmak

ANİMASYON YA DA TELEVİZYON SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Animasyon ya da televizyon seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Animasyon filmlerde ve televizyon programlarının birçoğunda seslendirme yöntemi kullanılmaktadır. Seslendirme yapan kişiler, animasyon filmdeki bir karakteri ya da televizyon programındaki bir kişiyi seslendirerek gelir elde edecektir. Bu yöntemde izleyiciye görüntüdeki gerçek duyguyu seslendirme ile de sunmak oldukça önemlidir.

REKLAMCILIK SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Reklamcılık seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Reklamların olmazsa olmazı olan seslendirme sanatçıları, reklamı daha ilgi çekici hale getirme özelliğine sahiptir. Dış ses olarak da nitelendirilen reklam seslendiriciliği ile oldukça iyi kazanç elde edilebilir.

POSTCASTLER SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Postcastler seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Poscastler, internet üzerinden yayınlanan ses dosyalarıdır. Genel olarak seri halde ve birbiri ile bağlantılı ses kayıtlarından oluşan poscastler, seslendirme sanatçıları için kazanç elde edilebilecek yöntemlerden birisidir.

ONLİNE EĞİTİM İÇERİKLERİ SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Online eğitim içerikleri seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. İnternet üzerinden birçok alan ile ilgili eğitim içeriklerine ulaşmak mümkündür. yazılı ve görsel içeriklere ek olarak sunulan seslendirme bölümünde görev alacak olan kişiler, kısa sürede bu işten kazanç elde etmeye başlayacaktır.

VİDEO OYUNLARI SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

Video oyunları seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Oyun geliştiriciler oyunlarda nasıl bir yöntem izlenmesi gerektiğini, ara sahneleri ve efektleri etkili hale getirmek için seslendirme sanatçılarından destek almaktadır. Oyun videolarındaki seslendirme performansları oyunun oynanabilirliğini etkileyen en önemli faktörlerden birisidir.

İLETİŞİM SESLENDİRMESİ İLE PARA NASIL KAZANILIR?

İletişim seslendirmesi ile para kazanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Özellikle çağrı merkezlerinde sıklıkla ihtiyaç duyulan bu seslendirme yönteminde seslendirme sanatçısı çalıştığı firmaya ait çağrı merkezine bağlanan müşterilerin yönlendirilmesini sağlamaktadır.

SESLENDİRME YAPARAK PARA KAZANIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Seslendirme yaparak para kazanırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Seslendirme yapılacak olan özel bir kayıt odasının olması önemlidir.
 • Seslendirme sırasında dışarıdan bir ses karışması ya da gürültü duyulmasına karşı sessiz bir ortam tercih edilmelidir.
 • Seslendirme için kaliteli ve iyi ses veren bir mikrofon tercih edilmelidir. Kişi kendisini geliştirdikçe mikrofon özelliklerini daha kaliteli modellerle değiştirebilir.
 • Seslendirme ile para kazanmak isteyen kişinin bir portfolyo oluşturması gerekir. Böylece kısa sürede daha fazla müşteriye ulaşım sağlanabilir.
 • Seslendirme yaparak para kazanmak isteyen bir kişinin mutlaka sesini eğitmesi gerekir. Bunun için eğitim alınabileceği gibi bazı ses egzersizleri ile çalışmak da mümkündür.

SESLENDİRME YAPARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Seslendirme yaparak para kazanmak isteyen bir kişi, yapacağı seslendirme işine göre farklı oranlarda kazanç elde edecektir. Genel olarak 15 saniyelik bir seslendirme için 100 dolar, 30 – 60 saniyelik bir reklam seslendirmesi için 250 dolar kazanmak mümkündür. Seslendirme için bir kitabı tercih edenler ise kitap başına 3000 dolar kazanç elde edebilecektir.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

58
564 Paylaşım, 58 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir