Sermayesiz Yapılabilecek İş Fikirleri Nelerdir 2019


67
664 Paylaşım, 67 points

Hemen herkesin hayalinde kendi işinin sahibi olmak yatar. Çoğu zaman başarılı fikirler üretilse de sermaye yetersizliği ve kısıtlı bütçe gibi nedenlerle bu fikirler hayata geçirilemez. Ancak günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle birçok kimse home ofis çalışarak kendi işinin sahibi olabiliyor. Bu konuda birçok sermayesiz iş fikirleri mevcut.

İnternet En Önemli Kaynak

Çağımızda internetin gelişmesi, hemen her yerde arık internet bağlantısının bulunması, bu platformun önemli bir kazanç kaynağına dönüşmesine yardımcı oldu. Buna göre birtakım yetenekleri olan kimseler, bir internet sitesi açarak bu yetenekleriyle para kazanabiliyor. Özellikle iyi yazı yazma, kendisini yazarak ifade edebilme yeteneğine sahip olan kimseler bu konuda çok şanslı. Örneğin anne ve çocuklar, sağlıklı beslenme, makyaj, cilt bakımı, aile ilişkileri, çocuk eğitimi, edebiyat sanat gibi alanlarda bilgi sahibi olan kimseler, bu konularda yazdıkları yazılarını açtıkları sitelerde yayınlayarak para kazanabilirler. Sitelerde ilgi çekici konuların yayınlanması, insanların dikkatini çeker. Böylelikle, her geçen gün sitenin ziyaretçileri ve tıklanma oranları yükselecektir. Belli bir kitleye hitap etmeye başlandığında, sitenin bazı bölümlerinde yayınlanmak üzere, birtakım reklamların alınması suretiyle, gayet güzel kazançlar elde edilebilir. Bu konuda dikkat edilmesi gereken şey, sitenin seo düzenlemesinin iyi yapılması, siteye bağlı sosyal medya hesaplarının açılması ve doğru etiketler kullanılarak burada yayınlanan konuların hedef kitlelerine ulaştırılmasını sağlamaktır. Bu çalışma günümüzün en karlı ve sermayesiz iş fikri olarak görülmektedir.

Evden Yiyecek Hizmeti Vermek

Özel günlerde, düğün, nişan, kına gibi etkinliklerde insanlar dışarıdan yiyecek siparişi verirler. Eğer güzel yemek yapabilme beceriniz varsa, bunu karlı bir işe dönüştürebilirsiniz. Bu tür hizmetlere ihtiyacı olan kimselere ulaşmaya, öncelikle tanıdıklarınızdan başlamak mantıklı olacaktır. Sonrasında sizin ne kadar lezzetli yemekler ve ikramlık ürünler hazırladığınızı duyan başka kimseler de size ulaşmak isteyecektir. Hatta bunun için yine sosyal medya kanalını kullanabilirsiniz. Sosyal medyada bu hizmeti verdiğinizi duyuran bir hesap açıp, hazırladığınız yiyeceklerin kaliteli fotoğraflarını burada yayınlayarak ve yine konu hakkında insanların en çok arama yaptığı etiketleri kullanarak, kısa zamanda hizmetinizi duyurabilir ve yeni müşteriler edinebilirsiniz.Organizasyon Planlamak

Organizatörlük günümüzün en karlı mesleklerinden biridir. İnsanların çeşitli davetlerinde konsepti hazırlamak ve her şeyi kusursuz bir şekilde ayarlamak hem keyifli hem de getirisi yüksek bir iştir. Ancak bunu tek başınıza yapmanız aşırı yorucu olabilir. Bu nedenle güvendiğiniz arkadaşlarınızla bu işe girebilirsiniz. Yine önce tanıdık çevrenizin düğün gibi etkinliklerini düzenleyebilir, sonrasında daha başka kimselere de hizmet vermeye başlayabilirsiniz. Bu iş için düğünün yapılacağı mekanla anlaşmak, düğünde kullanılacak olan objeleri, süsleri düğün sahibi ile birlikte kararlaştırmak, bunları eksiksiz temin etmek, düğünde ikram edilecek olan yiyecek ve içecekleri getirmek gibi görevleriniz olacaktır. Bu işte biraz deneyim kazandıktan sonra, daha geniş kitlelere ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
664 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
61
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
87
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir