Sermayesiz veya Az Sermayeli İş Fikirleri


57
555 Paylaşım, 57 points
Sermayesiz veya Az Sermayeli İşler
Ülkemizde birçok alanda sermayesiz iş fikirleri ile para kazanabilme imkânı vardır. Özellikle hizmet sektöründe karşımıza çıkan bu fırsatlar gerek ek iş fikirleri gerekse ana iş fikri olarak değerlendirilebilmektedir. Hizmet sektörü dışında ticaret konusunda yetenekli kişiler içinde tüm sektörlerde fırsatlar bulunabilmektedir. Sektörler arasında herhangi bir sermaye gerektirmeyen, az sermayeli iş fikirleri içinde olumlu ve olumsuz yönleri araştırdık.

Editörlük Yapmak

Editörlük yapmak donanımlı kişiler tarafından yapılabilecek bir iş fikridir. Bu iş ek iş olarak veya ana iş olarak değerlendirilebilir. Yüksek yoğunlaşma gerektirmesi açısından günde en az 3 saatten fazla süre gerektirmektedir. Editörlük işi seçildiğinde dikkat seviyeniz gittikçe artar. İş bulma periyodu konusunda büyük boşluklar oluşabilmektedir. Herhangi bir sermaye gerektirmemesi en büyük avantajları arasındadır. İş almak için özellikle büyük şehirlerde kitap baskısı yapan kitapevleri, sosyal medya ilanları ile editörlük işi bulunabilmektedir. Başlangıçta yazarla yüz yüze görüşme yapmak daha sonraki işler için referans teşkil edebilmektedir.

Yazı Yazmak

Yazı yazma işi para kazandıran iş fikirlerinin arasında sayılmaktadır. Herhangi bir sermaye gerektirmemesi artısı olarak sayılsa da çok zaman alan işlerin başında gelmektedir. Ayrıca yüksek bilgi birikimi gerektiren işlerin başında gelmektedir. İş bulma için internet bağlantınızın ve bir bilgisayarınızın olması yeterlidir. Yazılan yazılar başlangıçta çok para kazandırmasa da yeterli zaman ayrıldığında ilerleyen zamanlarda ortalama 3 ay sonra dikkate değer bir kazanç elde edilebilmektedir.

Bir konu hakkında bilgi sahibi olunması, özellikle nasıl yapılır tarzı kitaplar oldukça revaçta kitaplar arasında gelmektedir. Kitap yazma konusunda roman ve fantastik kurgu tarzı kitaplarda yazılabilecek kitaplar arasında gelmektedir. Eğer kısa sürede bir kitap bitiremiyor iseniz, iyi bir yayınevi bulamadıysanız iş kazançlı bir uğraşı olmayacaktır. Özellikle elektronik kitabın yaygınlaşması, sesli kitap gibi cazip unsurlara yönelmek kazanç sağlamada yardımcı olacaktır.Gayrimenkul Danışmanlığı Yapmak

Gayrimenkul danışmanlığı tam zamanlı veya yarı zamanlı yapılabilen sermaye gereksinimi az olan bir iştir. Bu işe herhangi bir sermayesi olmayan kişiler mevcut emlak danışmanlarının yanında çalışarak girip sektör hakkında bilgi toplayabilir. İşin sermaye gereksinimi ofis tutulması içindir. Bunun dışında kendi adına emlak danışmanlığı yapmak için sertifika sahibi olmak gerekmektedir. Gayrimenkul danışmanı olmak isteyenler için Halk Eğitim Merkezlerinde verilen kurslar veya özel eğitim kurumları tarafından verilen online kurslar gerekli sertifikayı almayı sağlamaktadır. Aktif olarak işe girişildiğinde kısa sürede çok sayıda satış miktarına ulaşarak yüksek kazanç elde edilebilmektedir.

Anket, Araştırma veya Ürün Tanıtımı Yapmak

Anket veya bir firma adına yarı zamanlı olarak araştırma yapmak genelde az olsa da boş zamanların değerlendirilerek para kazanabilmek için iyi bir yöntem olarak sayılmaktadır. Bu iş büyük şehirlerde yaşanılıyor ise potansiyel fazla olacağından ana iş olarak da değerlendirilebilir. İş fırsatı genelde otobüs duraklarına veya sık uğranılan mekânlara küçük ilanlarla duyurulmaktadır. Ayrıca bazı ajanslar anketör, tanıtım elemanı veya araştırmacı olarak personeli belirli zamanlarda iş vermek için kayıt etmektedir. İyi bir iletişim becerisi olması, ayakta uzun süre durmaya engel olacak herhangi bir sağlık probleminin bulunmaması gerekliliktir. Bu iş özellikle genç yaştaki kişiler için daha uygundur.

Franchise veya Bayilik Almak

Hazır gıda sektöründe birçok firma franchise olarak veya bayilik vermek için fırsat sunmaktadır. Düşük sermaye ile girişilebilecek işler arasında tanınma, müşteri potansiyelinin bulunması nedeniyle kazançlı işler arasında gelmektedir. Lokasyonu iyi olan bir dükkan tutmak ve bir takım gerekli malzemeleri almak için bir miktar sermaye gereksinimi bulunmaktadır.

Fidan Yetiştiriciliği

Fidan yetiştiriciliği az sermayeli en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır. Kendi bahçenizde ya da varsa küçük bir tarlada rahatlıkla yapılabilecek fidan yetiştiriciliği, sermayesi az olsa da kar marjı yüksek işler arasındadır. Bu iş için farklı bölgelerden ucuz fiyatlara yer kiralamakta, değerlendirilmesi gereken seçenekler arasındadır.

Genel Danışmanlık Hizmeti

Son yıllarda hızla yayılan bir sektör olsa da, az sermayeyle yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Fazla bir sermayeye gerek kalmadan açacağınız danışmanlık şirketiyle, işlerinizi dikkatli bir şekilde takip etmeniz halinde iyi bir gelir elde edebilmek mümkündür.

Fenomen Olmak

İnternet fenomeni olmak sermaye olmadan da yapılacak bir iş gibi düşünülebilir olsa da, internet fenomeni olabilmenin bir takım zorluklarını rahat aşmak için biraz yatırım gerekmektedir. Örneğin iyi bir bilgisayar, kamera ya da fenomen olmak için yapacağınız işe göre farklı teçhizatları temin etmek, bir miktar maliyet gerektirebilir.

E-ticaret Sitesi

E-ticaret sitesi kurarak buradan satış yapmakta, az sermayeli en iyi iş fikirleri arasında yer almaktadır. E-ticaret sitelerinde satacağınız ürünlerin parasını hemen ödemenize gerek kalmadan, yakınınızda bulunan fiziki bir mağazayla anlaşarak bu işi yapmak mümkündür. Ayrıca elektrik, su ve kira gibi giderlerinin olmadığı internetten ürün satışı, oldukça rağbet gören işler arasında yer almaya başladı.

Pilavcı  

Gerçekten az sermayeli en iyi iş fikirleri arasında yer alan pilavcılık, özellikle büyük şehirlerde el arabalarıyla pilav+tavuk şeklinde satılmakta ve anlık olarak açlığını gidermek isteyenlerin oldukça rağbet ettiği yiyecekler arasında yer almaktadır. Sermayesi çok az olmasına karşın getirisi oldukça tatminkar olan pilav tavuk, tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

Mevsim Meyveleri ve Meyve Suları

Özellikle turistlik yerlerde satabileceğiniz mevsim meyveleri ve meyve suları, az sermayeli en iyi iş fikirleri arasında ideal bir seçim olabilir. Örneğin soğuk dilimlenmiş karpuz satarak çok iyi kar edebileceğiniz gibi, yine yaz mevsiminde soğuk portakal ve nar suyu satarak da güzel paralar kazanmak oldukça mümkündür. Bu satışlar özellikle turistlik ve büyük şehirlerde iyi getiri sağlamaktadır.

Anket Şirketi Kurmak

Sermayesi oldukça az olan anket şirketinin para kazanmaya başlaması için, geniş bir çevrenizin olması muhakkaktır. Özellikle part-time olarak çalıştırabileceğiniz eleman bulma konusunda da sıkıntı olmaması, anket şirketi kurmayı cazip hale getirmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
555 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir