Sermaye Gerektirmeyen İş Fikirleri 2019


55
534 Paylaşım, 55 points

Çok az bir sermaye ile birlikte yapılabilecek işler çeşitli seçeneklere ayrılıyor. Bu işlerden birini seçen girişimciler çok az bir bedel ödeyerek çıktıkları yolda büyük kar oranları ile birlikte başarılar elde edebiliyor. Birçok açıdan avantajlı olan sermayesiz iş fikirleri az risk taşıması nedeniyle de tercih sebebi olarak görülüyor.

İlk Öneri: E-Ticaret Sitesi Açmak ya da Yönetmek 

Pazar payının yarısından fazlasının sanal alanlara transfer olması ile birlikte internet odaklı işlerde de geniş bir rağbet oranı oluştu. Buna göre alışverişlerinin çoğunu sanal mağazalardan yapan müşteri kitlesine yönelik bir e-ticaret sitesi açmak ve onu yönetmek neredeyse sıfır sermaye ile yapılabilecek en karlı işlerin başında geliyor. Çeşitli ürünlerin yurt içine ve dışına gönderimini sağlayan bu işlerle kısa zaman içerisinde zengin olmak da mümkün. Tek yapılması gereken işler hale getirilmiş bir e-ticaret sitesini kamuya açmak ve günü birlik olarak verilen siparişlerin takibini yapmak.

Evden Yemek Servisi Yapmak 

Özellikle aile bütçesine büyük oranda katkıda bulunmak isteyen kadınların giderek daha fazla oranda katılım gösterdiği işlerin başında evden yemek servisi yapmak geliyor. Günümüzde organik ev yemeklerine olan ilginin artması ile birlikte ev ve mutfak ortamlarında pişirdiği yemekleri çeşitli lokantalara ve restoranlara satmak mümkün. Bunun için gerekli olan tek şey bir mutfak ve pişirme gereçleri. Daha sonrasında birden fazla lokanta ile anlaşıp kar oranlarını yükseltmek de ek seçenekler arasında görülüyor. Sıfır sermaye ile aylık kazancı ikiye katlayan bu iş catering hizmetlerinin bir alt dalı olarak rağbet görüyor.E- Kitap Yazarlığı Yapmak 

Sıfır sermaye ile binlerce lira kazanma avantajını sunan bir diğer seçenek e-kitap yazarlığı yapmak. İnternet ortamından download edilen kitap başına para kazandıran bu iş eğlenceli ve keyifli olduğu için de tercih sebebi. Kısa öyküler ve romanlar yazarak milyonlarca okur elde edilen yazarlar hem Türkiye’de hem de dünya çapında bir üne kavuşarak hayal ettikleri zengin yaşama kavuşabiliyor.

Danışmanlık Hizmetleri 

Az sermaye ile para kazanmak isteyenlerin son beş yıl içinde popüler bir oranda rağbet ettikleri diğer seçenek danışmanlık hizmetleri. Bunun için sanal bir ofis açmak bile yeterli olmaktadır. Aynı zamanda internet ortamında da verilen danışmanlık hizmetleri çok kısa bir süre içerisinde uzmanlığının bulundu alanlardan para kazanmak isteyen genç girişimcilerinin ilgi odağı olmuş durumda. Danışmanlık hizmetlerinin bir alt kolu olan yaşam koçluğu da değerlendirilebilecek alternatif kollardan biri. Herhangi bir belge ya da sertifika olmadan insanların psikolojik ve sosyolojik yaşamlarına ışık tutarak zengin olmak günümüz şartlarında mümkün.

Freelance Fotoğrafçılık 

Fotoğrafçıların altın çağını yaşadığı günümüzde freelance fotoğrafçılık yapmak da az sermaye ile çok paralar kazanma ihtimalini insanlara sunuyor. Bunun için bir fotoğraf makinesi ve orijinal bir bakış açısı yeterli olmaktadır. Çekilen fotoğraflar yayın evlerine, dergilere ve şirketlere internet ortamından da satılabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
534 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
111
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
62
lol
Aşk Aşk
50
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir