SEO Yaparak İnternetten Para Kazanma Yolları!


61
594 Paylaşım, 61 points

İnternetten para kazanma yolları arasında bilmeyenler için öğrenmesi zor, ama öğrenilip uygulandığında çok iyi paralar kazandırabilecek yöntemlerden birisi olan SEO yaparak internetten para kazanmak hakkında, çok geniş kapsamlı bilgilere, yazımızın devamında ulaşabilirsiniz.

Bilgi sahibi olunması ve doğru bir şekilde uygulanarak isim yapılması halinde, bu iş üzerinden şirket kurma ihtimaliniz dahi bulunmaktadır. Bu nedenle size vereceğimiz kapsamlı bilgileri sonuna kadar okuduktan sonra yapacağınız ek araştırmalarla, SEO dünyasına adım atarak para kazanmaya başlayabilirsiniz.

SEO Nedir? SEO İle Para Kazanmak İçin Ne Yapılmalıdır?SEO; web sitelerinin arama motoru sonuçlarında daha üst sıralarda yer almasını ve web sitelerine ziyaretçi sağlayarak sitedeki ürün, hizmet ya da reklam alanlarının daha fazla satılmasını sağlamak amacıyla yapılan çalışmalardır.

SEO çalışmaları, belki de bugüne kadar bahsetmiş olduğumuz internetten para kazanma yöntemleri arasında en zorudur. Ancak, zor olduğu kadarda getirisi oldukça fazladır. Bu işi yapabilmek için yığınla detayı biliyor ve profesyonelce uygulayabiliyor olmak gerekir. Yani web sitesi işlerinden fazlaca anlamak ve sonrasında yapılacak çalışmalar hakkında detaylı bilgi sahibi olmayı gerektirir.

İşini iyi yapabilen bir SEO’cu aylık 5 ile 30 bin TL arasında para kazanabilmektedir. Bu işi yapabilmek için yüksek sermayeye gerek olmamakla birlikte, büyük bir zaman gerektirecek işlerden birisidir.

SEO İçin Yapılacak Bazı Çalışmalar Şunlardır

SEO yaparak internetten para kazanmak için, aşağıda bahsedilenlerin dışında birçok kavramı bilmek ve bu kavramlar üzerinde çalışmalar yapabilecek niteliğe sahip olmak gerekir.

 • Kaliteli içerik analizi yapabilmek
 • Site hızını artıracak çalışmalar yapabilmek
 • Kaliteli backlink alınabilecek siteleri bularak buralardan backlink alabilmek
 • Sosyal medya sitelerinin web sitelerine olan katkısını elde edebilmek
 • Sağlıklı tema seçimi hakkında bilgi sahibi olabilmek
 • Ziyaretçileri sitede daha uzun süre tutmaya yönelik çalışmalar yapabilmek
 • Web sitelerini arama motorlarına kayıt ettirebilmek
 • Rakip sitelerin her türlü analizini yaparak ona göre planlar hazırlayabilmek
 • Sitenin mobil uyumlu hale gelmesini sağlamak
 • Domain adı ve hosting konusunda doğru seçimler yapabilmek
 • Sitedeki görsellerin optimizasyonunu yapabilmek
 • CPanel ve FTP gibi webmasterlara özel panel yönetimlerini bilmek ve uygulayabilmek
 • Çalışmalarda doğru zamanlamayı yapabilmek

Gibi, bunların dışında onlarca konu hakkında bilgi sahibi olmak ve uygulamasını yapabilmek gerekir. Bunun okullardaki eğitimlerle fazladan alakası olmayıp, bir ilkokul mezunu kimse dahi gerekli araştırma, deneme yanılma yöntemleri ve online dersler sayesinde SEO hakkında üst düzey bilgi sahibi olabilmektedir. Bu bilgilere sahip olduğunuzda bu işi bireysel olarak yapabileceğiniz gibi, şirket kurarak büyük markaların SEO çalışmalarını da yapabilirsiniz. Bu sayede gelirleriniz önemli ölçüde artar ve hatta işinizi iyi yapmanız halinde, zengin bile olabilirsiniz.

Müşterilere Nasıl Ulaşır, Nasıl İş Alabilirim?

Her şeye hakim olduğunuzu düşünerek cevap verecek olursak, müşterilere yine Türkiye’nin en büyük webmaster platformları arasında yer alan r10.net ve wmaraci.com gibi siteler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Ayrıca markalara ya da internet üzerindeki her siteye mail atarak, SEO çalışması yapabileceğinizi ve web sitelerini üst sıralara taşıyabileceğinizi söyleyebilirsiniz. Günümüzde SEO çalışması yaparak genç yaşta hayal ettiklerinden çok daha fazla para kazanan hatta aylık 20-30 bin liralık gelirleriyle çok güzel yerlere gelmiş insanlar bulunmaktadır.

Ayrıca!

Ayrıca başkasına üst düzey hizmet verecek bilgi sahibi olmamanıza rağmen, yine de iyi çalışmalar yapabilecek konuma gelmeniz halinde, kendi web sitenizi kurarak bunun için çalışmalar yapıp web siteniz üzerinden para kazanabilirsiniz. Bunun için web sitesi açarak para kazanmak başlıklı yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kendi sitenize yapacağınız çalışmalarla sitenizi üst sıralar taşıyıp ürün, hizmet ya da reklam alanları satabileceğiniz gibi, SEO hakkında da kendinizi daha iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz.

SEO yaparak internetten para kazanmak hakkında, ön bilgiler verdik. İşin detayları oldukça geniş olduğu için, tüm detaylarla ilgili bilgileri önümüzdeki süreç içerisinde ayrı başlıklar altında verebiliriz. Zira iş detayı oldukça kapsamlı olduğu için tek yazı altında vermek, onlarca sayfa çıkmasına sebep olacak ve konuyu temel amacından uzaklaştıracaktır. Konu hakkında kafanıza takılanları, yorum bölümünden bizlere yazarak daha detaylı bilgiler almanız mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir