Şehit Ailelerine Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Bankalar, şehit ailelerine faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Bu kredinin başlıca amacı, şehit ailelerine maddi anlamda destek sunmaktır. Şehit ailelerinin kullanacağı kredilere faiz uygulanmamaktadır. Bu yazımızda şehit ailelerine faizsiz kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

ŞEHİT AİLELERİNE FAİZSİZ KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Günümüzde birçok banka, şehit ailelerine özel kredi fırsatı sunmaktadır. Şehit ailelerine kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
HALKBANK VEFA KREDİSİ NEDİR?Kamu bankalarından birisi olan Halkbank, şehit ailelerine faizsiz kredi veren bankalardan birisidir. Halkbank, şehit ailelerine faizsiz kredi vermek için ‘Vefa Kredisi’ adında bir kredi hizmeti sunmaktadır. Şehit aileleri, Halkbank üzerinden 50 bin TL’ye kadar 60 ay vadeli masrafsız ve faizsiz kredi çekme hakkına sahiptir. Halkbank, şehit ailelerine faizsiz kredi şartı olarak sadece şehit yakını olduğuna dair belge göstermek yeterli olacaktır. Bu krediden şehidin annesi, babası, eşi ya da çocukları yararlanabilmektedir.

ZİRAAT BANKASI ŞEHİT KREDİSİ NEDİR?

Ülkemizin en köklü devlet bankalarından birisi olan Ziraat Bankası, şehit ailelerine de yardımcı olmaktadır. Ziraat Bankası şehit ailelerine faizsiz kredi kapsamında ‘şehit Kredisi’ adında bir kredi hizmeti vermektedir. Şehit yakınları, Ziraat Bankası üzerinden kolaylıkla faizsiz olarak kredi çekme hakkına sahiptir. Ziraat Bankası üzerinden faizsiz kredi çekmek için kişinin şehit yakını olduğunu kanıtlaması gerekmektedir. Şehit yakını tarafından yapılan başvuru hemen sonuçlanacağı gibi, ödemeler de şehit aylığı üzerinden kesilmektedir.

DENİZBANK ŞEHİT KREDİSİ NEDİR?

Denizbank tarafından da şehit yakınlarına özel kredi sunulmaktadır. Denizbank şehit kredisi, 60 ay vadeli olarak sunulmaktadır. Kredi başvurusu için kişinin şehit yakını olduğunu gösteren belge sunması yeterli olacaktır.

ŞEHİT AİLELERİNE KREDİ VEREN BANKALARIN İSTEDİĞİ BELGELER NELERDİR?

Şehit ailelerine kredi veren bankalar faizsiz kredi seçenekleri için bazı belgeler talep etmektedir. Şehit ailelerine faizsiz kredi veren bankaların istediği belgeler şu şekilde sıralanabilir;

 • Noter üzerinden alınmış hak sahipliği belgesi
 • Kimlik fotokopisi
 • Şehit yakını olduğunu gösteren belge
 • Alınacak evin tapu fotokopisi

TOKİ’DEN ŞEHİT AİLELERİNE FAİZSİZ KREDİ FIRSATI

TOKİ, şehit ailelerine toplamda 260 milyon faizsiz kredi fırsatı sunmaktadır. Toplu Konut İdaresi tarafından verilen bu kredi, şehit ailelerine özel olarak hazırlanmıştır. Bu kredide faiz ve masraf gibi ek ödemeler talep edilmemektedir. TOKİ faizsiz şehit ailelerine krediler sayesinde şehit ailelerine kolay ödeme planları sayesinde kira öder gibi ev sahibi olma hakkı verilmiştir.

ŞEHİT AİLELERİNE VERİLEN FAİZSİZ KREDİNİN TÜRÜ NEDİR?

Şehit ailelerine sunulmuş olan faizsiz krediler genel olarak konut kredisi olarak verilmektedir. Bu kredi paketlerinde temel amaç, şehit ailelerini bir ev sahibi yapmasıdır. Bankaların şehit ailelerine özel sunduğu kredi fırsatları sayesinde faiz ödemeden uygun ödeme koşulları ile konut kredisi çekmek mümkün olacaktır.

GAZİ KREDİSİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

Şehit yakınlarında olduğu gibi gazi yakınlarına da faizsiz ya da düşük faiz oranı ile kredi veren bankalar bulunmaktadır. Gazi yakınlarına kredi veren bankalar şu şekilde sıralanabilir;

 • Emlak Katılım Bankası
 • Albaraka Türk Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Vakıf Katılım Bankası

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
99
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir