Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma


52
504 Paylaşım, 52 points

Son yıllarda evden yapılan ve en çok tercih edilen mesleklerden birisi de sanal asistanlık oldu. Çalışmak isteyen birçok kişi evden çıkmak zorunda kalmadan sanal ortam üzerinden asistanlık hizmeti vererek kazanç elde edebiliyor. Bu yazımızda Sanal Asistanlık Yaparak Para Kazanma hakkında bilgi vereceğiz.

Sanal asistanlık son yılların en popüler mesleklerinden birisi haline geldi. Her alanda yapılabilecek asistanlık işi, özellikle pandemi sürecinde en çok ihtiyaç duyulan meslek gruplarının başını çekmeye başladı.SANAL ASİSTANLIK NEDİR?

Sanal asistanlık, internet üzerinden kişilere ya da firmalara yapılan asistanlık şeklidir. Günümüzde birçok kişi ya da firma yemek masrafı, yol masrafı gibi masraflardan kurtulmak için sanal asistanlar ile çalışmayı tercih etmektedir.

Sanal asistanlık işi birçok farklı alanda yapılabilmektedir. Her mesleğe yönelik olarak sanal asistanlık yapmak mümkündür. Evden yapılabilecek asistanlık seçenekleri arasından en uygun olan seçilerek para kazanmak mümkün olmaktadır.

SANAL ASİSTANLIK ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

Sanal asistanlık yapmak için tercih edilebilecek birçok seçenek bulunmaktadır. Sanal asistanlık çeşitleri şu şekilde sıralanır;

 • Marka Asistanlığı: marka asistanlığı markaya ait e – posta ve raporları takip etmektedir. Ajanda tutmak, markanın tasarımları hakkında bilgi vermek, organizasyonları planlamak görevlerini üstlenmektedir.
 • Kişisel Asistanlık: kişisel asistanlar kişinin nasıl çalışacağına dair planlamaları yapar. Yazı çalışmaları, mesajlaşma ve bildirimleri kontrol etme görevlerini üstlenmektedir.
 • Sosyal Medya Asistanlığı: sosyal medya asistanları sosyal medyasını yönettiği kişilerin DM kutularını kontrol etme, yapılan paylaşımları, fotoğraf yorumlarını ve beğenileri takip etme ve sosyal medya üzerinden kişinin iş görüşmelerini sağlama görevlerini üstlenmektedir.
 • Toplantı Asistanlığı: toplantı asistanları kişinin çıkacağı seyahatleri ayarlama, kalacağı oteli belirleme, gidilecek şehirleri ve görülecek olan yerleri araştırma ve tüm bunların programını oluşturma görevlerini üstlenmektedir.
 • Firma Asistanlığı: firma asistanları firmaların büro görevlerini düzenlerler. Yapılacak olan toplantıları ayarlamak ve günlük ofis işlerine destek verme görevlerini üstlenmektedir.
 • E – Posta Asistanlığı: e – posta asistanları, firma ya da kişilerin e – postalarını yönetmek ve geri dönüş sağlanacak olan kişilerin geri dönüşünü sağlamak görevlerini üstlenmektedir.

SANAL ASİSTANLIK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sanal asistanlık başvurusunda bulunmak isteyenlerin öncelikle kişi ya da firmalar ile iletişime geçmesi ve özgeçmişlerini paylaşmaları gerekmektedir. Asistanlık hakkındaki tecrübeleri, hangi alanlarda çalışma yaptıkları gibi bilgilerin yer aldığı CV üzerinden yapılan başvurular sayesinde kısa sürede sanal asistanlık yapmaya başlamak mümkün olacaktır.

Sanal asistanlık yapan kişiler çalışma programlarını kendileri hazırlayabilecekleri gibi hazır programlar üzerinden de çalışma şansına sahip olmaktadır. Seçilen alan üzerinden sanal asistanlık yapmaya başlayan kişiler günlük 3 – 4 saat çalışma ile rahatlıkla para kazanabilecektir.

SANAL ASİSTANLIK YAPMAK İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR NELERDİR?

Sanal asistanlık yapmak için bazı ekipmanlara sahip olmak gerekmektedir. Sanal asistanlık yapmak için gerekli ekipmanlar şu şekilde sıralanır;

 • Hızlı bilgisayar
 • İnternet bağlantısı
 • Sabit telefon hattı
 • Fotokopi makinesi
 • Faks makinesi
 • Yazıcı makinesi

Tüm bu ekipmanlara sahip olan bir kişi, istediği alanda sanal asistanlığı yapma şansına sahip olacaktır. Sanal asistanlık yöntemi ile hem direk gelir hem de ek gelir kaynağı elde etmek mümkündür.

SANAL ASİSTANLIK YAPARAK NE KADAR PARA KAZANILIR?

Sanal asistanlık yaparak ne kadar para kazanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; sanal asistanlık işi üzerinden günlük en az 50 TL kazanmak mümkündür. Bununla birlikte haftalık 250 TL ve aylık 1000 TL ek kazanç elde etmek mümkündür. Bu tutar kişisel sanal asistanlık için geçerlidir.

Firmalar için yapılan sanal asistanlık üzerinden kazanılan para ise aylık 3 bin TL – 3,500 TL arasında değişmektedir. Firmalar ile çalışarak sanal asistanlık üzerinden çok daha yüksek gelir elde etmek mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

52
504 Paylaşım, 52 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir