Salgın Nedeniyle En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Nelerdir?


78
764 Paylaşım, 78 points

Corona virüs salgını sonrasında insanların ilgisini çeken konularda da değişiklik oldu. İnsanlar salgın nedeniyle evlere kapanırken, uygulama mağazalarından indirilen uygulamalarda da değişiklikler yaşanmaya başladı. Bu yazımızda Salgın Nedeniyle En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Corona virüs, dünya genelinde etkili olmaya devam ediyor. Ülkemizde de oldukça etkili olan bu virüs nedeniyle hayat adeta durma noktasına geldi. Salgından korunmak isteyen vatandaşlar evlerinden dışarıya çıkmazken, internet kullanımı ve mobil uygulama indiriminde de oldukça artış gözlemlendi.SALGIN NEDENİYLE EN ÇOK İNDİRİLEN MOBİL UYGULAMALAR NELERDİR?

Salgından dolayı dışarıya çıkamayan birçok kişi, uygulama mağazalarından farklı uygulamalar indirmeye başladı. salgınla birlikte insanların indirdikleri mobil uygulamalarda da değişiklik olduğu görüldü.

Cep telefonlarının uygulama mağazası olan Google Play Store ve APP Store üzerinden özellikle haber okuma ve görüntülü konuşma alanlarında ağırlıklı olmak üzere birçok mobil uygulama indirilmeye başladı. Salgın Nedeniyle En Çok İndirilen Mobil Uygulamalar şu şekilde sıralanıyor;

  • Zoom
  • Tik Tok
  • News Break
  • Google Classroom
  • Hangouts Meet by Google
  • Microsoft Teams
  • Gmail
  • Disney Plus
  • Smartnews
  • Netflix

ZOOM UYGULAMASI NEDİR?

Zoom uygulaması, Corona virüsün ülkemizde görülmeye başlamasıyla birlikte en çok indirilen mobil uygulama olmayı başardı. Canlı yayın uygulaması olarak bilinen Zoom, özellikle okulların tatil olması nedeniyle öğretmen ve öğrenciler tarafından tercih ediliyor. Zoom uygulamasını indiren öğretmen ve öğrenciler bu uygulama üzerinden bağlantı kurarak canlı ders yapabiliyorlar.

TİK TOK UYGULAMASI NEDİR?

Tik Tok uygulaması, son yılların en popüler eğlenceli video uygulamalarından birisi. İnsanların hem eğlenceli vakit geçirmesini hem de komik videolar hazırlamasını sağlayan bu mobil uygulama, Corona virüsün gelmesiyle birlikte daha da popüler bir hale geldi. Tüm gününü evde geçirmek zorunda kalan insanlar, Tik Tok üzerinden eğlenceli videolar çekerek zamanlarını değerlendirmeye başladılar.

NEWS BREAK UYGULAMASI NEDİR?

News Break uygulaması, Corona virüs ile ilgili dünya genelinde bilgi sahibi olmak isteyenlerin sıklıkla indirdiği mobil uygulamalardan birisi oldu. Bu uygulama üzerinden dünyada olan son gelişmeler, ulusal başlıklar, kapsamlı bilgilere ulaşmak mümkün. Güvenilir kaynaklardan alınan bilgileri paylaşan bu uygulama sayesinde Corona virüs ile ilgili tüm gelişmelerden haberdar olmak mümkün.

GOOGLE CLASROOM UYGULAMASI NEDİR?

Google Clasroom uygulaması, sanal sınıf uygulaması olarak bilinir. Öğretmen ve öğrencilerin bir araya gelebileceği bu uygulama üzerinden kolayca ödev paylaşımı yapılabilmektedir. Corona virüs nedeniyle okulların tatil olması ve eğitimin uzaktan devam etmesi sürecinde öğretmenlerin daha kolay ödev takibi yapabilmesi için bu uygulama sıklıkla kullanılıyor.

HANGOUTS MEET BY GOOGLE UYGULAMASI NEDİR?

Hangouts Meet By Google Uygulaması, oldukça başarılı bir video konferans uygulaması olarak biliniyor. Corona virüs nedeniyle evden çalışmak zorunda olan birçok şirket çalışanı bu uygulama üzerinden kolayca görüşme gerçekleştirmekte. İşlerin devamı için uzaktan da olsa iletişim kurmak zorunda olan çalışanlar için oldukça kullanışlı bir uygulama.

MİCROSOFT TEAMS UYGULAMASI NEDİR?

Microsoft Teams Uygulaması, uzaktan çalışmak zorunda olan kişiler için hazırlanmış sohbet tabanlı bir çalışma alanıdır. Corona virüs nedeniyle işine evinden devam etmek zorunda olan çalışanlara yönelik olan bu uygulama üzerinden kolaylıkla iş ile ilgili paylaşımlar ve görüşmeler gerçekleştirilebilir. Oldukça güvenlikli bir uygulama olması nedeniyle şirketler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

GMAİL UYGULAMASI NEDİR?

Gmail uygulaması, bir mail sistemi olarak bilinir. Son dönemde Corona virüsün neden olduğu etkilerden dolayı Gmail kullanımı oldukça sık hale geliyor. Özellikle evden çalışmak zorunda kalan kişiler, hazırladıkları dosyalar ve iş ile ilgili tüm bilgileri Gmail üzerinden gönderip almayı tercih ediyor.

DİSNEY PLUS UYGULAMASI NEDİR?

Disney Plus uygulaması, okulların kapalı olduğu dönemde çocukların evde eğlenceli vakit geçirmesi için oldukça işe yarayan mobil uygulamalardan birisi. Disney Plus uygulaması üzerinden Disney serisinde yer alan tüm filmleri ve çizgi filmleri izlemek mümkün. Çocukların evde sıkılmadan eğlenceli vakit geçirebilmesi için oldukça kullanışlı bir uygulama olarak gösterilebilir.

NETFLİX UYGULAMASI NEDİR?

Netflix uygulaması, son dönemde hemen herkesin sıklıkla kullanmayı tercih ettiği uygulamalardan birisi. İçerisinde milyonlarca dizi ve filmi barındıran bu uygulama, Corona virüs nedeniyle evde kalmak zorunda olanların eğlenceli vakit geçirmesi için en doğru seçeneklerden birisi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

78
764 Paylaşım, 78 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir