Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı Yapacak


71
685 Paylaşım, 71 points

Sağlık Bakanlığı, personel alım ilanlarına hız kesmeden devam ediyor. Düzenli olarak alın yapan bakanlıktan yeni bir personel alım ilanı geldi. İlan kapsamında Sağlık Bakanlığı bünyesinde farklı kadrolarda görev yapacak 515 personel alımı yapılacağı açıklandı. Bu yazımızda Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı Yapacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Sağlık Bakanlığı, toplamda 17 bin 600 personel alımı yapılacağını bir süre önce açıklamıştır. Bu personelin 515 kişilik kısmı için yeni bir alım ilanı yayımlandı. İlan kapsamında işe alınacak olan 515 personel adayı, farklı kadrolarda görevlendirilecek.SAĞLIK BAKANLIĞI 515 KAMU PERSONELİ ALIMI YAPACAK

Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanı kapsamında işe alınacak olan adaylar, hemşirelikten acil tıp teknisyenliğine, eczacılıktan laborantlığa kadar birçok farklı alanda görevlendirilecekler.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde işe alınacak olan 515 personelden birisi olmak için başvuruda bulunacak olan adayların öncelikle bakanlık tarafından belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekecek. Şartlara uygun olan adaylar, belirlenen tarih ve saatlerde gerçekleştirilecek kura yöntemi ile işe yerleştirilecek.

SAĞLIK BAKANLIĞI 515 KAMU PERSONELİ ALIMI KADROLARI NELERDİR?

Sağlık Bakanlığı çalışma şansı vereceği 515 personel adayını farklı kadrolarda görevlendirecek. Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı kadroları şu şekilde sıralanıyor;

 • Sağlık Memuru (Diş Protezi) unvan ve branşına; Sağlık Memuru (Diş), Sağlık Memuru (Diş protezi), Diş Teknisyeni veya Diş Protez Teknisyeni unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Sağlık Memuru (Ortopedi) unvan ve branşına; Sağlık memuru (Ortopedi), Sağlık Memuru (Protez/Ortez), Ortopedi Teknisyeni veya Protez/Ortez Teknisyeni unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Sağlık Teknikeri (Ağız ve Diş Sağlığı) unvan ve branşına; Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ağız ve Diş Sağlığı, Diş Klinik Yardımcısı, unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Sağlık Teknikeri (Diş Protezi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Diş), Sağlık Teknikeri (Diş Protez), Diş Protez Teknikerliği veya Diş Protez Teknolojisi unvan ve branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi), Sağlık Teknikeri (Fizyoterapi) veya Sağlık Teknikeri (Hidroterapi) unvan ve branşında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabilecektir.
 • Sağlık Teknikeri (Ortopedi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Ortopedi) veya Sağlık Teknikeri (Protez/Ortez) unvan ve branşında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabilecektir.
 • Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Patolojik Anatomi) veya Sağlık Teknikeri (Patoloji) unvan ve branşında çalışmaktayken istifa edenler başvuru yapabilecektir.

 • Sağlık Teknikeri (Laboratuvar) unvan ve branşına; Sağlık Teknikeri (Laboratuvar) veya Sağlık Teknikeri (Tıbbi Laboratuvar) branşlarında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Laborant unvanına; Ortaöğretim kurumlarının tıbbi laboratuvar alanı – tıbbi laboratuvar teknisyenliği dalından veya sağlık laboratuvarı, tıbbi laboratuvar, tıbbi laboratuvar teknikleri, tıbbi laboratuvar teknikleri ön lisans programlarının birinden mezun olup Laborant unvanında çalışmakta iken istifa edenler başvuru yapabileceklerdir.
 • Ebe ve hemşire kadrolarına başvuru yapacaklar için; ebelik bölümü mezunu olup hemşire unvanında görev yapmakta iken görevinden ayrılanlar ebe unvanına; hemşirelik bölümü mezunu olup ebe unvanında görev yapmakta iken görevinden ayrılanlar hemşire unvanına müracaat edebileceklerdir.
 • Diplomalarında branş bulunmayanlar için; Sağlık Memuru veya Sağlık Teknisyeni unvanlarında çalışmakta iken istifa edenler ilan edilen Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı) veya Hemşire unvanına, hemşire unvanında görev yapmakta iken görevinden ayrılanlar Sağlık Memuru (Toplum Sağlığı) unvanına, Sağlık Teknikeri unvanlarında çalışmakta iken istifa edenler ise ilan edilen Sağlık Teknikeri (YOK) unvanına müracaat edebileceklerdir.
 • Diplomalarında branşı mevcut olup hizmet belgelerinde branşı bulunmayanlar müracaatlarını diplomalarında belirtilen branşa göre yapacaklardır.
 • Sağlık teknisyeni unvanında çalışmakta iken istifa edenler branşlarına uygun “sağlık memuru” unvan ve branştaki kadroları tercih edecek olup, söz konusu branşta “sağlık teknisyeni” olarak atanacaklardır.

SAĞLIK BAKANLIĞI 515 KAMU PERSONELİ ALIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı başvurusunda bulunacak olan adaylar, başvuru işlemlerini Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek. İnternet üzerinden e – devlet sistemine giriş yapacak olan adaylar, başvurularını bu yöntemle gerçekleştirebilecekler.

İşe girme hakkı kazanmış olan adaylar, belirlenen günde gerçekleştirilecek olan kura çekimi ile işe girme hakkını kazanacak.

Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı başvurusu için TIKLAYIN

SAĞLIK BAKANLIĞI 515 KAMU PERSONELİ ALIMI KURA TARİHLERİ NEDİR?

Sağlık Bakanlığı 515 Kamu Personeli Alımı kura tarihi şu şekildedir;

 • 14 Aralık 2020 Pazartesi saat 18:00

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
685 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir