Sağlığa Zarar Veren 10 Kıyafet ve Aksesuar


60
584 Paylaşım, 60 points

Kıyafetler, insanların bedenlerini örtmek, güzel görünmek gibi amaçlarla kullandıkları ürünlerdir. Hemen her renkte ve çeşitte kıyafet bulmak mümkündür. Ancak bu kıyafetlerin hepsinin faydalı olduğunu söylemek ne yazık ki mümkün değildir. Bu yazımızda Sağlığa Zarar Veren 10 Kıyafet ve Aksesuar nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Günlük hayatta kıyafet seçimlerinde genel olarak modaya ve günün şartlarına uygunluğuna bakılmaktadır. Birçok insan giydiği kıyafetlerin sağlığı için zararlı olup olmadığını hiç düşünmez ve bu önemli ayrıntıyı geri planda tutar. Ancak uzmanlara göre bazı kıyafetler insan sağlığı için olumsuz etkilere neden olmaktadır.SAĞLIĞA ZARAR VEREN 10 KİYAFET VE AKSESUAR NELERDİR?

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre bazı kıyafetler çoğunlukla tercih edilmesine karşılık insan sağlığı için oldukça tehlikeli olabilmektedir. Sağlık yönünden tehlikeli olan bu kıyafetler, genel olarak en çok tercih edilen kıyafetlerin arasında da yer almaktadır.

Sağlığa Zarar Veren 10 Kıyafet ve Aksesuar Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Dar pantolon
  • Topuklu ayakkabı
  • G – string
  • Küpe
  • Omuz çantası
  • Kemer
  • Sentetik kumaştan yapılmış kıyafetler

DAR PANTOLON İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Dar pantolon, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Özellikle kadınların günlük hayatta en sık tercih ettiği pantolon tünü olan dar pantolonlar, kadınlar için sağlığı tehdit eden kıyafetlerin başında gelmektedir. Bacakları çok sıkı şekilde saran bu tür pantolonların bir süre sonra bacaklarda varis oluşumu ve selülit oluşumuna neden olduğu kanıtlanmıştır. Bu tür sağlık sorunları ile baş etmek istemeyen kadınların özellikle dar pantolon modellerinden uzak durmadı gerekmektedir.

TOPUKLU AYAKKABI İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Topuklu ayakkabı, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Topuklu ayakkabılar kadınların vazgeçilmezlerinden birisidir. Özellikle şıklığına önem veren kadınların ayrılmaz bir parçası haline gelen topuklu ayakkabılar aslında sağlık için oldukça tehlikelidir. Sürekli olarak topuklu ayakkabı kullanan kadınlarda bir süre kemik çıkıntısı, ayakta şekil bozuklukları ve ayak taban ağrıları sıklıkla görülmektedir. Bu tür sağlık sorunları ile karşılaşmamak için kadınların uzun süreli topuklu ayakkabı kullanımından sakınması gerekmektedir.

G- STRİNG İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

G – string, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Kadınların birçoğu giydikleri kıyafetin altından çamaşırlarının belli olmaması için g – string giymeyi tercih etmektedir. Ancak g – string kullanımı kadınların sağlığı için oldukça tehlikelidir. Sürekli olarak g – string giyen kişilerde vajinal enfeksiyon, iritasyon ve hemoroid gibi hastalıklar görülmektedir. Bu tür sağlık sorunları yaşamak istemeyen kadınların mümkün olduğunca g – string giymekten kaçınması gerekmektedir.

KÜPE İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Küpe, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Küpe kadınlar için en vazgeçilmez aksesuarlardan birisidir. Özellikle gösterişli ve ağır küpeler sıklıkla tercih edilmektedir. Görüntüsü ile güzelliğe güzellik katan küpeler aslında sağlık için oldukça tehlikelidir. Büyük ve ağır küpeler kadınların kulaklarında bir süre sonra yırtılmaların oluşmasına neden olabilmektedir. Bunun yanı sıra egzama gibi cilt sorunlarının oluşma riskini de artırmaktadır. Bu sorunları yaşamak istemeyen kadınların çok gerekli olmadıkça küpe takmaması doğru olacaktır.

OMUZ ÇANTASI İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Omuz çantası, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Omuz çantaları kullanım kolaylığı açısından birçok kadın tarafından tercih edilmektedir. Ancak kolaylık olarak görülen bu çantalar ne yazık ki sağlığa olumsuz etki etmektedir. Tek omuz desteği ile taşınan bu tür çantalar bir süre sonra kadınlarda sırt, omuz ve bel ağrılarının meydana gelmesine neden olabilmektedir. Omuz çantası kullanmaktan vazgeçemeyen kadınların bu tür çantaların sürekli yönünü değiştirerek kullanması doğru olacaktır.

KEMER İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Kemer, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Kıyafetlerin tamamlayıcısı olarak gösterilen ve sıklıkla tercih edilen kemer çeşitleri aslında sağlık için tehlikeli kıyafetler arasındadır. Pantolon, etek ve elbise gibi kıyafetlerin üzerine takılan kemerler, özellikle beli ince göstermek adına bazen gereğinden fazla sıkı bağlanabilmektedir. Bu gibi durumlarda varis oluşumu kaçınılmaz bir sonuç olacaktır. Kemer kullanmayı sevenlerin sağlıklarını tehlikeye atmamak için ölçüsünde sıkılık ile kullanması doğru olacaktır.

SENTETİK KUMAŞTAN YAPILMIŞ KIYAFETLER İNSAN SAĞLIĞINA NASIL ZARAR VERİR?

Sentetik kumaştan yapılmış kıyafetler, insan sağlığına zarar veren kıyafetlerden birisidir. Sentetik kumaşlar cilt sağlığı için oldukça tehlikelidir. Cildi tahriş eden ve istenilmeyen cilt sorunlarının oluşumuna neden olan bu tür kumaşların kıyafetlerde kesinlikle tercih edilmemesi gerekmektedir. Kıyafetlerde en sağlıklı kumaş türü olarak pamuklu kumaşların seçilmesi doğru olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir