Saç Beyazlaması Neden Olur? Beyaz Saçları Siyah Yapacak Bitkisel Yöntemler!


94
924 Paylaşım, 94 points

Saç beyazlaması, yaşın ilerlemesiyle birlikte kadın erkek herkeste görülen bir durumdur. Ancak saç beyazlamasının genç yaşlarda başlaması, kişiye rahatsızlık veren bir durumdur. Saç beyazlamasının genç yaşlarda da görülmesi, bu durumun yaşlanmaya bağlı olmadığını ortaya koymaktadır. Bu yazımızda Saç beyazlaması neden olur? Beyaz saçları siyah yapacak bitkisel yöntemler! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Saç beyazlaması hemen herkeste görülen bir durumdur. Yaşlılığa bağlı olmakla birlikte kişilerin stresli bir yaşamı olması ve diğer etkenler de saçların erken yaşta beyazlamasına neden olmaktadır. Saç beyazlaması, birçok kişi için sıkıntılı bir durumdur ve bu durumdan kurtulmak için yöntemler sıklıkla aranmaktadır.SAÇ BEYAZLAMASI NEDEN OLUR?

Saç beyazlaması neden olur? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; saç beyazlamasının bilimsel nedeni, saç kökünde bulunan ve saça rengini veren melanin hücrelerinin ölmesidir. Melanin hücreleri erken ölen kişilerde erken yaşta saç beyazlaması görülmesi mümkündür.

Saç beyazlaması genel olarak 40’ lı yaşlardan itibaren görülmeye başlamaktadır. Çoğunlukla yaşlanmaya bağlı olarak görülen saç beyazlaması, kişinin stresli yaşamı, genetik yatkınlık ve bazı hastalıklardan kaynaklı olarak da görülebilmektedir.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPACAK BİTKİSEL YÖNTEMLER NELERDİR?

Erken yaşta saç beyazlaması sorunu ile karşı karşıya kalanlar, saçlarını boyamak yerine bitkisel yöntemleri kullanarak bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirler. Beyaz Saçları Siyah Yapacak Bitkisel Yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

  • Hindistan cevizi yağı
  • Badem yağı ve alma suyu
  • Soğan suyu
  • Patates
  • Çay – soğan – defne yaprağı karışımı
  • Çörek otu yağı
  • Köri bitkisi
  • Biberiye ve adaçayı

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için Hindistan cevizi yağı kullanmak mümkündür. Hindistan cevizi yağı saç bakımı için sıklıkla kullanılan yağlardan birisidir. Saç sağlığı için de oldukça önemli olan bu yağ bir miktar limon suyu ile karıştırıldığında saç beyazlamasını durdurmaktadır. Bu karışım sayesinde saçların beyazlaması durdurulurken aynı zamanda daha parlak saçlara kavuşmak da mümkün olacaktır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN BADEM YAĞI VE ALMA SUYU NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için badem yağı ve alma suyu kullanmak mümkündür. Saç bakımı dendiği zaman akla ilk gelen yağlardan birisi olan badem yapı, alma suyu ile karıştırıldığı zaman saç beyazlamasını durduran oldukça etkili bir karışım elde edilmektedir. Badem yağı ve alma suyu ile saç derisine 15 dakika boyunca masaj yaptıktan sonra saçın yıkanması, beyazların engellenmesini sağlayacaktır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN SOĞAN SUYU NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için soğan suyu kullanmak mümkündür. Soğan suyu, çok eski yıllardan bu yana saç beyazlamasına karşı kullanılmaktadır. Soğan suyu ile beyazları kapatmak için 1 adet orta boy soğan ile 6 – 7 diş sarımsak ezilerek karıştırılmalıdır.  Karışımın içerisine bir yumurta sarısı ver çeyrek bardak sıvıyağ eklendikten sonra karışım saçlara iyice yedirilecek şekilde sürülmelidir. 1 saat beklendikten sonra saçlar yıkanmalıdır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN PATATES NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için patates kullanmak mümkündür. Patates kullanarak beyazlamış saçlar eski rengine döndürülebilir.  Bunun için 5 – 6 adet orta boy patatesin kabukları soyulduktan sonra bir süre pişirilmelidir. Kaynayan patatesler altı kısıldıktan sonra 10 dakika daha kısıt ateşte pişirildikten sonra elde edilen su saç diplerine uygulanmalıdır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN ÇAY – SOĞAN – DEFNE YAPRAĞI KARIŞIMI NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için çay – soğan – defne yaprağı karışımı kullanmak mümkündür. Bu üçlü karışım ile beyazlamış saçlar kısa sürede eski rengine döndürülebilir. Karışımı hazırlamak için iki litre suyun içerisine iki çorba kaşığı çay, bir adet soğan ve 3 adet defne yaprağı konarak kaynatılmalıdır. Kaynatma işlemi sonrasında süzülen karışım oda sıcaklığına geldikten sonra saç diplerine uygulanmalıdır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN ÇÖREK OTU YAĞI NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için çörek otu yağı kullanmak mümkündür. Çörek otu yağı, saçların kısa sürede doğal rengine dönmesini sağlamaktadır. Bunun için doğal bir bitkisel sabun ile saçlar yıkanıp durulandıktan sonra saç diplerine çörek otu yağı ile masaj yapılmalıdır. Masaj sonrası havlu ile sarılan saç 15 – 20 dakika bekledikten sonra tekrar doğal sabun ile yıkanıp durulanmalıdır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN KÖRİ BİTKİSİ NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için köri bitkisi kullanmak mümkündür. Köri bitkisi kullanarak beyaz saçlardan kurtulmak isteyenler, bitkinin doğal yapraklarını ezdikten sonra saç diplerine uygulamalıdır. Bu işlem sonrasında kısa sürede saç beyazlaması engellenmiş olacaktır.

BEYAZ SAÇLARI SİYAH YAPMAK İÇİN BİBERİYE VE ADAÇAYI NASIL KULLANILIR?

Beyaz saçları siyah yapmak için biberiye ve adaçayı kullanmak mümkündür. Saç beyazlamasını en fazla önleme etkisine sahip olan bitkilerden ikisi biberiye ve adaçayıdır. Bu karışımı hazırlamak için 2 bardak suya yarım fincan biberiye ve yarım fincan adaçayı konduktan sonra bu karışımın suyu durulama suyu olarak kullanılmalıdır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

94
924 Paylaşım, 94 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
85
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir