Rüyada Su Görmek Tabiri Nedir, Ne Anlama Gelir?


63
614 Paylaşım, 63 points

RÜYADA SU GÖRMEK NEDİR?

Su, eski zamanlardan beri arınma, temizlenme olarak yorumlanır. Suyu gören kişinin yeni başlangıçlar yapacağına ya da onu huzursuz eden bir sıkıntısından en kısa sürede kurtulacağına işarettir. Su, hoş bir hayat ve güzel bir rızk olarak nitelendirilir. İnsanın da bir su damlasından yaratıldığı düşünülecek olursa bu suyun anlam ve önemini daha rahat kavramamızı sağlayacaktır. Furkan suresi 54. ayet:

“O, sudan bir beşer yaratıp da onu soy sop yapandır. Rabbin her şeye kemâliyle kâdirdir.”Rüyada suyun berrak olması önemli bir ayrıntıdır. Çok temiz olan bir su, bolluk ve bereketi sembolize etmektedir. Rüyada suyu, sorgulamadan rahat bir şekilde içen kimsenin düşmanına galip geleceğine delalet eder. Rüyada temiz, berrak bir suya giren kimse en kısa zamanda büyük bir sevince erişir. Bu suya yalnızca uzaktan bakan kimsenin ise göz ile ilgili bir rahatsızlığından kurtulacağına inanılır.

RÜYADA SU İÇTİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada suyu tek seferde içmek kişinin her türlü zorluğa galip geleceği şeklinde yorumlanırken, suyun zorlanarak içilmesi veya suyun insana tiksindirici ve kirli gelmesi sıkıntılı ve zahmetli yollardan geçeceğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin dayanılmayacak derecede sıcak su içmesi ise derin bir üzüntüye delalet eder.

RÜYADA SU İSTEDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada su istemek olumsuz bir şekilde karşımıza çıkmaktadır. Rüyada kişinin yabancı birinden su istemesi yalancılık ve gıybet olarak yorumlanır.

RÜYADA BULANIK SU BİRİKİNTİSİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada suyun kendi doğal renginden farklı bir şekilde görünmesi haram kazanç olarak nitelendirilir. Bu suyu içmek veya içine girmek hapse düşüleceğine aynı zamanda çok sıkıntılı zamanlar geçireceğine delalet eder. Siyah su, rüya sahibinin eviyle ilgili bir sorun yaşayacağına, sarı su, sağlık ile ilgili bir problem atlatılacağına, yeşil su ise bu hastalığın oldukça uzun ve sancılı bir şekilde devam edeceğine işarettir.

RÜYADA SU ÜSTÜNDE YÜRÜDÜĞÜNÜ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada su üzerinden tek seferde geçen kimsenin sıkıntılarının üstesinden güçlü bir şekilde geleceğine yorumlanacağı gibi sudan zorluklarla geçmek ise bir tehlike atlatılacağına delalet eder.

RÜYADA SUYA DÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK NEDİR?

Rüyayı gören kişinin sudan boğulmadan çıkması büyük bir beladan kurtulacağına delalet eder. Suların kişiye galip gelmesi ise şiddetli bir hastalığa yakalanılacağına yorumlanır. Suda boğulmak hastalıktan ölüneceğine yorulmaktadır.

RÜYADA ELBİSENİN SU İLE ISLANDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada elbisenin su ile ıslanması olumsuz şekilde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin misafir olarak gittiği yerde ikamet etmek zorunda kalacağına veya sahip olmak istediği bir şeye tüm çabalarına rağmen ulaşamayacağına yorulur.

RÜYADA YÜZDÜĞÜNÜ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada kendini yüzerken görmek, hayatında mutlu ve huzurlu bir dönemin başlayacağına, başarıların ard arda geleceğine, hiçbir zorluk yaşamadan mutluluğa ulaşacağına delalet eder. İş hayatında yeni fırsatlar yakalanılacağına, rüya sahibinin yaptığı bir hata yüzünden çektiği sıkıntıyı yakın çevresindeki arkadaşları sayesinde atlatacağına işarettir. Yüzmek aynı zamanda bir çabanın uğraşın göstergesidir. Rüya sahibinin ulaşmak istediği hedeflere sarfettiği çabalar sonucunda ulaşacağına ve takdir edileceğine delalet eder. Huzurlu bir yaşama sahip olunacağına ve üstesinden gelemeyeceğini düşündüğü bir sorunun üstesinden geleceğine yorulur.

 

RÜYADA KAYNAYAN SU GÖRMEK NEDİR?

Rüya sahibinin hayatına yeni dostlar gireceğine ve yakın ilişkiler kuracağına, geleceğinin bir yıldız gibi parlak olacağına ancak bunun için çaba gösterilmesi gerektiğine delalet eder. Uzun zamandır planladığı bir tatile veya ailesiyle birlikte geçireceği hoş vakte, hayatında olan olumsuzlukların sırasıyla defedileceğine işaret eder. Rüyada ateş üzerinde kaynayan bir su görmek hayatıın düzene gireceğine, yeni başlangıçlara ve bir aile kurulacağına da işaret etmektedir. Kişiyi huzursuz eden bir soruna çare bulunacağına, uzun süredir küs olunan biriyle anlaşma sağlanacağına delalet eder.

 

RÜYADA KOVA İLE SU GÖRMEK NEDİR?

Rüya sahibinin bir kova ile su doldurması temiz ve helal kazancın göstergesidir. Kova içerisindeki su aynı zamanda mal varlığına, bol nimete ve rızka işaret etmektedir. İşlediği bir suçtan dolayı hapiste olan kişinin kova ile su görmesi yakın zamanda hürriyetine kavuşacağına işaret etmekle birlikte kova içerisindeki suyla yıkanması ise düştüğü kötü durumlardan aklanacağı şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyada kova ile su çektikten sonra suyun başka bir kaba aktarılması eline geçen mal varlığının kısa süre içinde kaybedileceğine delalet eder. Hamile bir kimsenin rüyasında bir kuyuya kova sarkıtıp su çekmesi doğacak çocuğunun erkek olacağına işaret etmektedir.

RÜYADA ÇAMURLU SU GÖRMEK NEDİR?

Rüyada Çamurlu bir su birikintisi görmek başına ummadığı bir kötülük geleceğine, hayatında oluşacak belirsizliklere ve çözüm bulunamayacak birtakım sıkıntılara delalet eder. Rüya sahibinin çamurlu bir suda yürüdüğünü görmesi keder ve üzüntüye, iftira ve dedikoduya işarettir. Rüyada çamurdan yoğurularak yapılmış bir hamur görmek alın teriyle kazanılan rızk şeklinde yorumlanmaktadır.

Mü’min suresinin 12. ayetine bakacak olursak “Andolsun biz insanı çamurdan

(süzülmüş) bir hülâsadan yarattık.  Hamile bir kişinin çamurlu su görmesi bebeğinin erkek olacağına, bekar ise kendine uygun bir kısmet bulacağına delalet eder.

Hasta bir kişinin çamurlu su görmesi hastalığının bir süre daha devam edeceğinin göstergesidir. Çamurlu suyun içinden çıktığını görmek ise sağlığına tez zamanda kavuşacağına işaret etmektedir. Çamurlu su kuraklığın baş gösterdiği bir zamanda görülürse, bolluk ve bereketin yeniden artacağına verilen emeklerin karşılığının alınacağına delalet eder.

RÜYADA AKARSU GÖRMEK NEDİR?

Rüyada akarsu görmek genel anlamıyla iyi bir şekilde yorumlanır. Suyun temizliği ve saflığı uzun bir ömüre, huzurlu bir hayata işaret etmektedir. Suyun akıntısının gür olması sıkıntılardan arınmaya ve işlerinin yolunda gideceğine hayırlı ve helal kazanca, mal varlığına delalet eder. Suyun azalması ve bitmesi ise hastalık ve dertlere göğüs germek zorunda kalınacağı şeklinde yorumlanır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir