Rüyada Ekmek Görmek Tabiri Nedir, Ne Anlama Gelir?


67
644 Paylaşım, 67 points

RÜYADA EKMEK GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek görmek, rüyayı görüş şekline göre farklı anlamlar taşımaktadır. Rüya sahibinin, güzel bir kadere sahip olacağına, hayatının hoşluk içinde geçeceğine, çok kısmetli bir insan olacağına ve maddi gücünün yerinde olacağına delalet eder. Rüyada taze ve sıcak bir ekmek görmek, rüya sahibinin ömrü boyunca parasal anlamda sıkıntı yaşamayacağına, bolluk içinde yüzeceğine işaret eder. Rüyada normal somun ekmek görmek, huzur ve mutluluğun egemen olacağı bir yaşantıya, kötülüklerin uzak duracağı bir ömüre ve bol sağlıklı günlere erişmeye delalet eder. Rüyada tambuğday ekmeği görmek ise, rüya sahibinin maddi zorluk çekeceğine, elindekini avucundakini tüketerek başkasına el açmak zorunda kalacağına, rüyada açık ekmek görmek ise, sağlıklı ve uzun bir ömür sürmeye işaret etmektedir. Rüyada ekmek görmek bazen de, tutumlu bir insana vurgu yapmaktadır. Rüya sahibinin hane içine giren paranın bir kısmını kenara ayırması sayesinde ilerleyen zamanlarda mal sahibi olunacağı ve daha iyi şartlarda yaşanacağı şeklinde de yorumlanabilir.RÜYADA TAZE EKMEK GÖRMEK NEDİR?

Rüyada taze ekmek görmek, rüya sahibinin bileğinin hakkıyla kazanacağı helal lokmaya, kimseye muhtaç olmadan sürülecek hayata, bol kısmetli ve rızklı kazançlar elde etmeye, alınacak iyi bir eğitim sonrasında, devlet dairesinde bir işe girileceğine delalet eder. Rüya sahibinin çöpte küf tutmuş  ve kokan bir ekmek görmesi ise, hayatını çok zor durumlarda geçireceği, çevresinde hiçkimsenin kalmayacağı ve tek bir şekilde can vereceği şeklinde yorumlanır. Rüyada taze açık ekmek görmek, itibarlı bir mesleğe ve alınacak dolgun maaşa, rüyada tam pişmemiş hamur şeklinde olan ve buğday tanelerinin fazla olduğu ekmek görmek ise, hayatı boyunca doktora gerek duymayacak derecede sağlıklı olmaya, huzurlu bir hayata ve sorunların son bulmasına delalet eder. Rüyada ekmek görmek genel olarak hoşlukların ve güzelliklerin habercisidir. Sıkıntılı zamanlarda görülen bu rüya çok hayırlı şekilde yorumlanır. Kişinin dertlerinin, kederlerinin bir bir uzaklaşmasına, işlerinde bereketin artmasına, helal kazançlar elde etmeye işaret eder.

RÜYADA EKMEK ALDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek aldığını görmek, kişinin meslek hayatında sağlayacağı başarılar neticesinde kârlı kazançlar sağlayacağına evinde bereketin artacağı işaret eder. Rüya sahibinin taze ekmek aldığını görmesi, hayatının dört dörtlük bir hâl alacağına, varlık içinde yaşanacağına, bütün sıkıntılardan uzak huzurlu günler geçireceğine delalet eder.

RÜYADA FIRINDAN EKMEK ALDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada fırından ekmek aldığını görmek, rüya sahibinin hayatının garantisi olan mal varlıklarını güvence altına alacağına işaret eder. Fırın rüyada koruyucu bir sıfatla karşımıza çıkmaktadır. Rüyada fırından ekmek alınması, maddi olanakların güçlenmesi, hayat standartlarının yükselmesi şeklinde yorumlanır. Fırından tek seferde birden fazla ekmek aldığını görmek, rüya sahibinin uzun bir süre maddi sıkıntı yaşamayacağına yada hane içinde yaşanacak büyük bir sevince, rüyada fırından yanan bir şekilde çıkan ekmek görmek ise, rüya sahibinin çok güvendiği biri tarafından kandırılacağına ve bu durumdan sonra yaşayacağı derin üzüntüye delalet eder.

RÜYADA EKMEK ARASI PEYNİR GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek arası peynir görmek, rüya sahibinin elindeki birikimi değerlendireceğine, yeni mallar edineceğine, sağlıklı bir ömür süreceğine delalet eder. Rüya sahibi bekar ise, güzel ve hayırlı bir kısmet ile dünya evine gireceğine, bebeği olmayan birinin rüyasında ekmek arası peynir görmesi, evlat sahibi olunacağına, rüya sahibinin bu rüyayı zor durumdayken görmesi halinde dertlerinin azalacağına işaret eder. Rüyada tadı kötü olan ekmek arası peynir görmek, içten içe beslenen kötü niyetler şeklinde yorumlanır.

RÜYADA EKMEK YAPTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek yaptığını görmek, rüya sahibinin bütün enerjisi ve dikkatini vereceği işte başarı sağlayacağına, maddi açıdan iyi duruma geleceğine ve evinin bereketinin artacağına delalet eder. Rüyaza beyaz ekmek yaptığını görmek, meslek hayatında baarı merdivenlerini teker teker çıkarak iyi bir konuma ulaşmaya, rüyada ekmeğin bir grup insan tarafından yendiğinin görülmesi ise çevresindeki insanlar ile uyum içinde hareket eden kişiye işaret etmektedir. Rüyada siyah ekmek yaptığını görmek, rüya sahibinin sevmediği biri ile ilgili kötü düşüncelere sahip olduğunu gösterir. Siyah ekmek bazen de, istenilen bir şeyi elde edememe veya birinden darbe alma şeklinde de yorumlanabilir.

RÜYADA EKMEK KIRINTISI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek kırıntısı görmek, rüya sahibinin hayatında küçük çaplı bazı sorunların oluşacağına fakat bunların kısa sürede çözüme kavuşturulacağına delalet eder. Rüyada ekmek kırıntısı görmek, bazen de rüya sahibinin hedeflediği şeyleri başarması için gösterilmesi gereken sabıra ve verilmesi gereken emeklere işaaret eder.

RÜYADA EKMEK VERDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek verdiğini görmek, rüya sahibinin kendinden ödün verdiğine işaret eder. Başkalarının mutluluğunu ve ihtiyaçlarını ön planda tutarak kendini hep ihmal eden, her şeyini erteleyen kişinin Allah katında da hayırlı bir kul olacağına, yaptıkları için mükafatlandırılacağına delalet eder.

RÜYADA EKMEK KIZARTTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek kızarttığını görmek, rüya sahibinin zor durumda kalan birinin yardımına koşacağına, büyük bir sevince vesile olacağına delalet eder. Ekmek kızarrtığını görmek, hayat tecrübelerini çevresindekilerle paylaşarak, yol göstermeye, yardımlaşmaya işaret eder.

RÜYADA EKMEK KESTİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek kestiğini görmek, rüya sahibinin, hayatını zorlaştıran, ayağına dolanan olumsuzluklardan kısa sürede kurtulacağına, ferahlayacağına delalet eder. Rüyada kesilen ekmeğin karşı cinsten biri ile paylaşıldığını görmek ise, hayırlı bir kısmet ile mutlu bir evlilik yapma şeklinde yorumlanmaktadır.

RÜYADA EKMEK ATTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek attığını görmek, oldukça güzel ve hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibine birine ekmek attığını görmesi, bir iyilik sayesinde alınacak hayırlı dualara işaret eder. Rüyada ekmek attığını görmek bazen de yapılan bir yardımın büyük bir sevap getireceği şeklinde yorumlanabilir.

RÜYADA EKMEK BÖLDÜĞÜNÜ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek böldüğünü görmek, rüya sahibinin kimseyi bir diğerinden ayrı tutmayan, herkese eşit davranan, hak ve hukuk kavramlarını gözeten bir kişi olduğuna delalet eder. Rüya sahinin hane üyelerinden biri için ekmek bölmesi, akrabalarından biri ile evleneceği şeklinde yorumlanır. Eğer siyah renkli veya kötü kokan bir ekmek paylaşılıyorsa, büyük kavgaların olacağına ve küskünlüklerin yaşanacağına işaret eder.

RÜYADA EKMEK ÇALDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek çaldığını görmek, rüya sahibinin başkalarının hayatlarına özeneceğine, haram kazanç sağlayacağı işlere bulaşacağına, ödeyemeyeceği borçların altına gireceğine delalet eder.

RÜYADA BAYAT EKMEK GÖRMEK NEDİR?

Rüyada bayat ekmek görmek, rüya sahibinin zamanında önüne çıkan bir fırsatı kaçırdığı için duyduğu üzüntüye işaret etmektedir. Hayatında tam olarak bir düzen oturtamayan, elinde olanla yetinmeyip fazlasına göz diken ve böyle yaptığı için elindekinden de olan doyumsuz kişiye delalet eder.

RÜYADA TAZE EKMEK YEDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada taze ekmek yediğini görmek, rüya sahibi için hayırlı ve güzel bir rüya olarak yorumlanır. Taze ekmek huzurlu ve mutlu bir yaşama, meslek hayatında işlerin rast gitmesine, hane içinde birlik ve beraberliğin güçlenmesine, anne ve babasını gururlandıracak evlatlara delalet eder. Rüyasında taze ekmek yiyen kişinin işlerinin daima rast gideceği, çok nasipli bir insan olacağı şeklinde de yorumlanır.

RÜYADA KUŞLARA EKMEK ATTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada kuşlara ekmek attığını görmek, rüya sahibinin meslek hayatıyla ilgili yaşanacak bir değişikliğe işaret eder. Kişinin iş durumundan kaynaklanacak zorunlu bir seyehate çıkacağına, bu seyahat dönüşünde  daha üst mevkilerde görev alarak maddi kazancında artış sağlayacağına delalet eder.

RÜYADA KEPEKLİ EKMEK GÖRMEK NEDİR?

Rüyada kepekli ekmek görmek, rüya sahibinin haksız kazanç sağladığına, hayatına çekidüzen vermesi gerektiğine ve maneviyatını güçlendirmek için çabalaması gerektiğine delalet eder. Maddi kazancı çok olmasına rağmen hiçbir şekilde memnun olmayan kişinin mutluluğu bulamayacağına işaret eder.

RÜYADA EKMEK HAMURU AÇMAK NEDİR?

Rüyada ekmek hamuru açmak, rüya sahibinin emekleri sayesinde kuracağı işte ailesininde yardımlarıyla daha da büyüyeceğine, çevresiyle ve yakın dostlarıyla güzel ilişkiler kuracağına delalet eder.

RÜYADA ÇİĞ EKMEK HAMURU YEDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada çiğ ekmek hamuru yediğini görmek, rüya sahibinin düşünmeden hareket ettiğine, çabuk karar verdiğine ve eline geçen güzel fırsatları yanlış tercihler yüzünden kaybedeceğine işaret eder.

RÜYADA EKMEK SATAN BİRİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek satan birini görmek, rüya sahibinin iş hayatında helal kazanç sağlamak için her türlü zorluğa katlanacağına, davranışları ve düşünceleriyle çevresindekiler tarafından saygı göreceğine, zamanla daha iyi mevkilerde görev alarak, herkese faydalı işler yapacağına delalet eder.

RÜYADA BİRİNDEN EKMEK ALDIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada birinden ekmek aldığını görmek, rüya sahibinin tahmin edemeyeceği kadar kötü duruma düşeceğine, başkalarına el açmak zorunda kalacağına delalet eder. Rüya sahibinin tutumlu olmayan, har vurup harman savuran ve sonucunda sürekli başını taşlara vuran bir kişi olduğuna işaret eder.

RÜYADA KÖPEĞE EKMEK VERMEK NEDİR?

Rüyada köpeğe ekmek vermek, rüya sahibinin çevresindeki insanlarla girişeceği söz dalaşlarına, kavgalara işaret eder. Kişinin meslek hayatı ile ilgili pürüzler çıkacağına, adının karalacağına, zor durumlara düşeceğine, ödemelerini güçlükle karşılayacağına ve tüm bu olayların üstüne hanesinde de huzur kalmayacağına delalet eder. Rüya sahibinin elinde olanların değerini çok sonradan anlayacağı, yaşadığı tatsız olaylardan ders çıkaracağı fakat yine de uzun bir süre bedel ödemesi gerekeceği şeklinde de yorumlanabilir.

RÜYADA EKMEK SATTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek sattığını görmek, rüya sahibinin bir iş yeri sahibi olabilecek duruma geleceğine, pek çok kişinin ekmeğini buradan çıkaracağına, işlerinin rast gitmesine ve bol kazanç sağlayacağına işaret eder.

RÜYADA YOKSUL BİRİNE EKMEK VERDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada yoksul birine ekmek verdiğini görmek, yufka yürekli, yardımsever, vefalı bir kişiye işaret eder. Rüya sahibinin başkalarını mutlu etmek için çaba göstereceğine ve bunun karşılığında birçok kişiden hayır duası alarak takdir edileceğine, hanesinin huzur içinde dolacağına, sağlıklı ve uzun bir ömür süreceğine delalet eder.

RÜYADA BİRİNDEN EKMEK İSTEDİĞİNİ GÖRMEK NEDİR?

Rüyada birinden ekmek istediğini görmek, rüya sahibinin iyi bir amaç taşıyarak başladığı işte diğer kişiler tarafından sert tavırlara maruz kalacağına, yakın çevresindeki iki dargının arasını yapmak için araya gireceğine fakat her iki kişiylede kötü olacağına delalet eder.

 

RÜYADA EKMEK KIRINTISI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek kırıntısı görmek, rüya sahibinin istediği şeylere ulaşamayacağına ve hayal kırıklığına uğrayacağına, sürekli düşlediği şeylerin peşinden koşarak gerçeklerden uzaklaşacağına delalet eder.

RÜYADA ÇÖPE EKMEK ATTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada çöpe ekmek attığını görmek, günahkâr ve imanı zayıf kişiye delalet eder. Rüya sahibinin dinin emirlerine uymayarak aykırı davranışlar yaptığına, çevresindeki insanların ikâzını dikkate almadığına dikkat çeker. Fakat rüya sahibinin ilerleyen zamanlarda büyük pişmanlıklar duyacağına, etrafında tek bir kişinin bile kalmayacağına, mal varlığının tükeneceğine ve mutsuz bir hayata esir olacağına delalet eder.

RÜYADA ÇÖPTEN EKMEK TOPLADIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada çöpten ekmek topladığını görmek, rüya sahibinin zeki ve çalışkan bir insan olduğuna, iş alanında kendini geliştirerek daha iyi kazançlar elde edeceğine, kişinin çevresindeki herkese yardım elini uzatacağına, hayırlı bir kul olacağına delalet eder.

RÜYADA EKMEK FIRINI AÇTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek fırını açtığını görmek, rüya sahibinin meslek hayatında en alt kademeden başlayarak, zamanla çok iyi noktalara geleceğine, şansının açık olacağına, hane içinde bolluk ve bereketin artacağına,  birçok insan iş verebilecek konuma gelmeye, zengin bir yaşam sürmeye delalet eder.

RÜYADA EKMEK FABRİKASI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek fabrikası görmek, rüya sahibinin hayalini kurduğu her şeye kısa sürede ulaşacağına, yüzünün hep güleceğine, hayattan umduğu herşeyi bulacağına delalet eder.

RÜYADA EKMEK ARABASI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada ekmek arabası görmek, rüya sahibinin meslek hayatında sergilediği üstün başarılar nedeniyle farklı projelerde de yer alacağına, işlerini büyüteceğine delalet eder.

RÜYADA BİRİNE EKMEK FIRLATTIĞINI GÖRMEK NEDİR?

Rüyada birine ekmek attığını görmek, hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaz. Rüya sahibinin birine yardım edip sonradan bu yardımı karşısındakini rencide edecek derecede dile getireceğine delalet eder. Rüya sahibinin çevresindeki insanlarla olan ilişkilerinde menfeatlerini ön planda tuttuğu için zamanla herkesi kaybedeceğine, kazandığı paranın bereketinin olmayacağına işaret eder.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

67
644 Paylaşım, 67 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir