Romantizmin Çıtasını Yükselten En İyi Aşk Filmleri


71
694 Paylaşım, 71 points

Aşk filmleri birçok kişi için vazgeçilmez film türlerinin başında gelmektedir. Her zaman yüksek gişe getiren aşk filmleri, özellikle çiftlerin ilk tercihlerinden birisi olmaktadır. Bu yazımızda Romantizmin Çıtasını Yükselten En İyi Aşk Filmleri hakkında bilgi vereceğiz.

Aşk filmlerinden hoşlananların film izleme tercihleri genel olarak hep bu türden olur. Birçok sinema sever, film seçiminde en iyi aşk filmlerini araştırmaktadır. Romantizmin çıtasını üst seviyelere çıkartan birçok aşk filmi bulunmaktadır.ROMANTİZMİN ÇITASINI YÜKSELTEN EN İYİ AŞK FİLMLERİ HANGİLERİDİR?

Romantizmin Çıtasını Yükselten En İyi Aşk Filmleri şu şekilde sıralanır;

 • Sil Baştan – Eternal Sunshine Of The Spotless Mind (2004) – IMDB: 8,4
 • Aşıklar Şehri – La La Land (2016) – IMDB: 8,2
 • Prenses Gelin – The Princess Bride (1987) – IMDB: 8,1
 • Gün Doğmadan – Before Sunrise (1995) – IMDB: 8,0
 • Güzel Ve Çirkin – Beauty And The Beast (1991) – IMDB: 8,0
 • Saksı Olmanın Faydaları – The Perks Of Being A Wallflower (2012) – IMDB: 8,0
 • Aşk – Her (2013) – IMDB: 8,0
 • Makas Eller – Edward Scissorhands (1990) – IMDB: 8,0
 • Geceyarısından Önce – Before Midnight (2013) – IMDB: 7,9
 • Günden Kalanlar – The Remains Of The Day (1993) – IMDB: 7,9
 • Bir Zamanlar – Once (2007) – 7,9
 • Not Defteri – The Notebook (2004) – IMDB: 7,9
 • Aynı Yıldızın Altında – The Fault İn Our Stars (2014) – IMDB: 7,9
 • Zamanda Aşk – About Tine (2013) – IMDB: 7,8
 • Umut Işığım – Silver Linings Playbook (2012) – IMDB: 7,8
 • Aşk Ve Gurur – Pride & Prejudice (2005) – IMDB: 7,8
 • Titanik – Titanic (1997) – IMDB: 7,7
 • Brokeback Dağı – Brokeback Mountain (2005) – IMDB: 7,7
 • Kırmızı Değrmek – Moulin Rouge (2001) – IMDB: 7,6
 • Not; Seni Seviyorum P.S. I Love You (2007) – IMDB: 7,1

SİL BAŞTAN – ETERNAL SUNSHİNE OF THE SPOTLESS MİND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Sil Baştan – Eternal Sunshine Of The Spotless Mind filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, Joel Barish isimli karakter, eski kız arkadaşının kendisi ile yaşadığı ilişkiye dair tüm izleri sildirmek için bir teknolojik deneye katıldığını öğrendikten sonra kendisi de aynı yöntemi uygulatmaya karar verir. Ancak anılarını tek tek gören Joel, güzel anılarını görünce müdahaleyi durdurma kararı alır.

AŞIKLAR ŞEHRİ – LA LA LAND FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aşıklar Şehri – La La Land filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, müzik aşığı olan Sebastian ile oyunculuk için çabalayan Mia isimli iki karakterin yollarının kesişmesi ve ardından yaşadıkları zorlu bir aşk hikayesi konu edilmektedir.

PRENSES GELİN – THE PRİNCESS BRİDE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Prenses Geli – Th Princess Bride filmi, en romantik aşk filmlerindenbirisidir. Filmde bir kahraman tarafından kurtarılan güzel bir prensesin masalsı hikayesi anlatılmaktadır. Romandan esinlenilerek beyaz perdeye aktarılan bu filmde imkansız bir aşk hikayesinin dededen toruna aktarılması etkileyici şekilde konu edilmiştir.

GÜN DOĞMADAN – BEFORE SUNSİRE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Gün Doğmadan – Before Sunsire filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde şans eseri bir trende tanışan iki lisans öğrencisinin aşkı anlatılmaktadır. Ertesi gün Viyana uçağına binecek olan Jesse ve parası olmadığı için sabaha kadar sokaklarda dolaşması için kendisine teklifte bulunan Celine’ nin sabaha kadar yaşadığı tutku dolu olaylar konu edilmektedir.

GÜZEL VE ÇİRKİN – BEAUTY AND THE BEAST FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Güzel ve Çirkin – Beauty And The Beast filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, küçük bir çiftlikte yaşayan Belle’ nin bir gün esir düşen babasını kurtarmak için gittiği şatoda lanetli bir canavarın esiri olması ve ardından ikili arasında yaşanan ilginç aşk hikayesi konu edilmektedir.

SAKSI OLMANIN FAYDALARI – THE PERKS OF BEİNG A WALLFLOVER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Saksı Olmanın Faydaları – The Perks Of Being a Wallflower filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, okulda arkadaşları tarafından alay konusu olan ezik bir genç olan Charlie’ nin psikolojisinin iyice bozulmaya başladığı bir dönemde Sam ve Patrick isimli iki kardeş ile tanışması ve ardından yaşadığı romantik ve eğlenceli olaylar konu edilmektedir.

AŞK – HER FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aşk – Her filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, karısı tarafından terk edilmiş ve zamanının büyük bir kısmını gelecekteki zaman dilimine mektuplar yazarak geçiren Theodore Twombly isimli karakterin sadece sesten ibaret olan Samantha isimli sanal bir varlık ile tanışması ve ondan duydukları ile yeni ufuklara yelken açması konu edilmektedir.

MAKAS ELLER – EDWARD SCİSSORHANDS FİLMİNİN KONUDU NEDİR?

Makas Eller – Edward Scissorhands filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, makas ellere sahip olan Edward isimli karakterin bir gün bir insan tarafından evine götürülmesi ve insanlarla ilişki kurmaya başlamasının ardından genç bir kız ile yaşadığı tutku dolu aşk hikayesi anlatılmaktadır.

GECEYARISINDAN ÖNCE – BEFORE MİDNİGHT FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Geceyarısından Önce – Before Midnight filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, ilk tanışmalarının üzerinden 20 yıl geçen bir çiftin gençliklerinde yaşadıkları aşk ilişkisini artık daha gerçekçi bir bakış açısı ile incelemeleri ve hayatlarında yaşadıkları ciddi değişikliklere karşılık birlikte yaşadıkları duygusal olaylar konu edilmektedir.

GÜNDEN KALANLAR – THE REMAİNS OF THE DAY FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Günden Kalanlar – The Remains Of The Day filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, İkinci Dünya Savaşı arifesinde bir malikanede oldukça disiplinli olmasıyla bilinen bir uşak ve malikaneye yeni gemiş ve tam tersi karaktere sahip aşçı kadının bir süre sonra başlayan romantik aşk hikayesi konu edilmektedir.

BİR ZAMANLAR – ONCE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Bir Zamanlar – Once filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, bir sokak müzisyeninin tanıştığı Çek bir güzelle yaşadığı duygulu aşk hikayesi konu edilmektedir. babasının dükkanında çalışan ve tek hayali bir albüm yapmak olan baş karakter, sokakta müzik yaparken tanıştığı müzisyen bir kadın ile birlikte çalışmaya başladıktan sonra aralarında büyük bir aşk doğacaktır.

NOT DEFTERİ – THE NOTEBOOK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Not Defteri – The Notebook filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, 40’ lı yıllarda Amerika’ nın bir sahil kaşanasında gerçekleştirilen karnavalda tanışan Allie ve Noah isimli iki karakterin arasında başlayan aşkın İkinci Dünya Savaşı nedeniyle Noah’ ın cepheye gitmesi nedeniyle ayrılıkla sonuçlanmasını konu edilmektedir.

AYNI YILDIZIN ALTINDA – THE FAULT İN OUR STARS FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aynı Yıldızın Altında – The Fault in Our Stars filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, 16 yaşında olan ve 3 yıldır tiroit kanseri ile mücadele eden ve zamanla akciğerlerine sıçrayan kanser nedeniyle oksijen tüpü ile yaşamak zorunda olan Hazel isimli genç kızın kanserden muzdarip olan Gus ile tanışması ve aralarında yaşanan aşk konu edilmektedir.

ZAMANDA AŞK – ABOUT TİME FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Zamanda Aşk – About Time filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, ailesinden gelen özel bir yetenek olan zamanda seyahat edebilme özelliğini 21 yaşında keşfeden Tim Lake’ in ilk iş olarak geçmişe giderek utanç verici durumlarını düzeltmeye çalışması ve bu çabası sırasında Londra’ da tanıştığı bir kadına aşık olması ile içinden çıkılmaz olaylar yaşaması anlatılmaktadır.

UMUT IŞIĞIM – SİLVER LİNİNGS PLAYBOOK FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Umut Işığım – Silver Linings Playbook filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, tarih öğretmeni olarak çalışırken bir günde tüm kıymet verdiklerini kaybederek büyük bir yıkım yaşamış olan Pat isimli karakterin zorunlu rehabilitasyon sürecinin ardından eski düzenini sağlamak ve eski eşi ile barışmak için Tiffanny isimli arkadaşından yardım istemesi ve işlerin çok farklı bir aşk hikayesine doğru gitmesi anlatılmaktadır.

AŞK VE GURUR – PRİDE & PREJUDİCE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Aşk ve Gurur – Pride & Prejudice filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, 5 kız kardeşin bulunduğu Bennet ailesine komşu olan zengin ve genç Bay Bingley’ in komşu ile sık sık bir araya gelmesi ve zamanla kızların ilgisini çekmeye başlamasının ardından kızlardan birisi ile yaşadığı aşk hikayesi konu edilmektedir.

TİTANİK – TİTANİC FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Titanik – Titanic filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, felaketin yaşandığı ve yüzlerce kişinin mezası olan Titanik adlı gemide başlayan farklı sınıflardan bir kadın ve erkek arasında yaşanan ölümsüz bir aşk hilayesi konu edilmektedir.

BROKEBACK DAĞI  – BROKEBACK MOUNTAİN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Brokeback Dağı – Brokeback Mountain filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, birisi çiftçi diğeri rodeo kovboyu olan iki adamın yollarının Brokeback Dağı civarında kesişmesi ve ardından aralarında kurulan destansı bağ anlatılmaktadır.

KIRMIZI DEĞİRMEN – MOULİN ROUGE FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Kırmızı Değirmen – Moulin Roge filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde babasıyla tartıştığı için evden ayrılan ve Paris’ e taşınan şair Christian’ ın yeni taşındığı kentte bulunan bir müzikholde sahne alan Satin isimli genç bir kadınla tanışması ve ardından yaşadıkları tutkulu aşk konu edilmektedir.

NOT; SENİ SEVİYORUM – P.S. I LOVE YOU FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

Not; Seni Seviyorum – P.S. I Love You filmi, en romantik aşk filmlerinden birisidir. Filmde, amansız bir hastalık nedeniyle hayatını kaybeden eşinin ardından hayatı kraran Holly isimli genç kadının bir süre sonra eşinden gelen ilginç mektuplar sayesinde bir anda hayata tutunmaya başlamasını duygusal şekilde anlatmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

71
694 Paylaşım, 71 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir