Rehbere Kaydetmeden WhatsApp mesajı Nasıl Gönderilir?


64
706 Paylaşım, 64 points

Whatsapp üzerinden yapılan sohbetlerde kişiler genel olarak rehberde kayıtlı olmaktadır. Ancak bazen rehbere kayıt edilmeden de mesaj göndermek istenilebilir. Bu yazımızda rehbere kaydetmeden Whatsapp üzerinden nasıl mesaj gönderilebileceğini anlatacağız.

Son yılların en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kullanıcılarına genelde rehber kaydı üzerinden hizmet vermektedir. Kişinin telefon rehberinde kayıtlı olan kişilerden uygulamayı kullananlar, Whatsapp rehberinde de yer almaktadır. Ancak bazı zamanlarda kişiler rehbere kayıtlı olmayan bir kişiye de mesaj atmak zorunda kalabilirler.

Rehbere Kayıtlı Olmayan Kişilere Mesaj Atılabilir mi?Whatsapp bir süre önce rehberde kayıtlı olmayan kişilere de mesaj atabilme özelliğini aktif hale getirdi. Bu yeni özellik sayesinde artık Whatsapp kullanıcıları bir kişiye mesaj atabilmek için rehbere eklemek zorunda kalmayacak.

Rehbere kayıt yapmadan Whatsapp üzerinden mesaj atma özelliği genel olarak tek mesajlık ya da kısa süreli görüşmelerde kullanılabilmektedir. Böyle durumlarda kişi, bir daha görüşmeyeceği bir numarayı rehberine eklemekle uğraşmak istemez.

Rehbere Kaydetmeden Whatsapp Mesajı Gönderme Yolları Nelerdir?

Rehbere numara kaydetmeden Whatsapp mesajı göndermek için birden fazla yol kullanılabilir. Bu yollar şöyle sıralanır;

  • Link aracılığı ile istenilen numaraya mesaj gönderme
  • Uygulama aracılığı ile istenilen numaraya mesaj gönderme

Rehbere kaydetmeden mesaj gönderme yollarını biraz daha yakından inceleyelim…

Link Aracılığı İle İstenilen Numaraya Mesaj Gönderme

Link aracılığı ile Whatsapp üzerinden mesajlaşmak için link kullanılabilmektedir. Whatsapp mesajlaşması için wa.me/numara linkinden işlem yapılabilmektedir. Link kullanarak Whatsapp üzerinden mesajlaşma şöyle yapılır;

  • Telefon üzerinden internet tarayıcısı açılır
  • İnternet tarayıcısının bağlantı kısmına https://api.whatsapp.com/send?phone= yazılır.
  • Bu bağlantının sonuna Whatsapp üzerinden konuşulacak olan numara eklenir
  • Yazılacak olan numaranın alan kodunun mutlaka olması gerekmektedir. Türkiye için ‘90’ kullanılır ancak başına + yazılmayacaktır.
  • Verilen linkin sonuna 90 ile başlayan numaranın eklenmesinin ardından linke tıklayarak konuşulacak kişiye ulaşılabilir.
  • Açılan ekranda yeşil renkli olan ‘mesaj’ bölümüne tıklayarak açılan sayfaya mesaj yazılabilmektedir.
  • Bu yöntem, karşı tarafın Whatsapp kullanması sonucunda geçerli olacaktır. Karşı tarafın Whatsapp kullanmaması durumunda ‘ Bu numara Whatsapp kullanmamaktadır’ şeklinde bir mesaj gelecektir.


Uygulama Aracılığı İle İstenilen Numaraya Mesaj Gönderme 

Rehbere numara eklemeden Whatsapp üzerinden sohbet edebilmenin bir diğer yolu ise uygulama indirmektir. Üçüncü parti uygulamalar sayesinde Whatsapp mesajları rehber kaydı olmadan atılabilecektir. Bunun için öncelikle akıllı telefonlardan uygulama indirmek gerekir. Telefon üzerinden kullanılabilecek en iyi uygulamalar ‘ Clict to Chat’ ve ‘Tek Tıkla Sohbet et’ olarak gösterilebilmektedir. Bu uygulamaların telefona yüklenmesinin ardından açılacak olan uygulamanın içine alan kodu ile birlikte görüşülecek olan telefon numarası girilmelidir. Numaranın girilmesinin ardından görüşme başlayacaktır.

Üçüncü parti uygulamalar, güvenli uygulamalar olarak bilinmemektedir. Bu tür uygulamaların telefona zarar verme ihtimali bulunmaktadır. Bu nedenle kullanılırken çok dikkatli olmakta fayda vardır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
706 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
27
Şaşkın
Başarısız Başarısız
128
Başarısız
Komik Komik
100
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
28
Helal Olsun!
lol lol
65
lol
Aşk Aşk
59
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
30
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
113
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir