Rabbi Yessir Duası Okunuşu Anlamı, Arapça, Türkçe Yazılışı ve Faziletleri


98
954 Paylaşım, 98 points

Kur’an – ı Kerim’de yer alan dualardan birisi de Rabbi Yessir duasıdır. Rabbi Yessir duası, işleri yoluna sokmak, zorlukları kolaylaştırmak ve işleri hayırlısı ile sonuçlandırmak amacıyla okunur. Bu yazımızda Rabbi Yessir duasının okunuşu, Rabbi Yessir duasının anlamı, Rabbi Yessir duasının Türkçe ve Arapça yazılışı, Rabbi Yessir duasının faziletleri hakkında bilgi vereceğiz.

RABBİ YESSİR DUASI NEDİR NEDEN OKUNUR?

Rabbi Yessir duası, Kuran ‘da geçen dualardan birisidir. Bu dua her türlü işin hayırla sonuçlanması amacı ile okunur. Bununla birlikte işlerin kolaylığını Yüce Allah’tan istemek amacı ile de Rabbi Yessir duası okunmaktadır.Rabbi Yessir duası, oldukça kolay ezberlenen dualardan birisidir. Bu duanın okunmasında başlıca amaç, işleri kolaylaştırmak, zorluklardan kurtulmak, her türlü işi yoluna koymaktır. Bu duanın okunması insana ferahlık verir ve rahatlatır. Allah her zaman kulları için kolaylık diler. Kullarının dualarına da hemen cevap verir. Rabbi Yessir duası, Allah’tan yardım isteyenlerin duasıdır. Müslümanlar zor bir durumda kaldıklarında, zor bir işle uğraştığında bir zorluktan çıkmaya gücü yetmediğinde Allah’tan yardım dilemek için Rabbi Yessir duasını okumalıdır.

RABBİ YESİR DUASININ OKUNULU NASILDIR?

Rabbi Yesir duasının okunuşu şu şekildedir;

Bismillahirrahmanirrahim Rabbi Yessir ve la tüasir Sehlil Aleyna bi fadlike ye müyessir Rabbi zidne ilmen ve fehmen nafian Ve temmim bil hayri

Rabbi Yessir duasının Türkçe okunuşu şu şekildedir;

Allah’ım senin sonsuz merhametin ve yardımın olmadan ben bu işi yapamam. Allah’ım bütün hayırlı işlerimi zorlaştırma, kolaylaştır, ilmimi artırarak yaptığım işleri bana ve çevreme faydalı kıl ve işlerimi en hayırlı şekilde sonuçlandır.

Rabbi Yessir duasının Arapça okunuşu şu şekildedir;

RABBİ YESSİR DUASININ FAZİLETLERİ NELERDİR?

Rabbi Yessir duası, okunduğu anda insana ferahlık veren bir duadır. Müslümanların işlerinde kolaylık sağlanması için okunur. Allah, hiçbir kuluna üzerinden kalkamayacağı yük vermez. Bu nedenle her zorluğun bir çözümü mutlaka olacaktır. Bu çözüm için Allah’tan dilemek ve yardım istemek en doğrusudur.

Rabbi Yessir duasının faziletleri şu şekilde söylenebilir;

Rabbi Yessir duası, insanların umutsuzluğa düşecek kadar zor durumda olması durumunda okunmalıdır. Duanın rahatlatıcı etkisi sayesinde zorluk daha kolay aşılacak gibi hissedilir. Bununla birlikte yeni bir işe başlayacak olanlar işinin hayırlı olması için, yeni bir okula başlayacak olanlar zihin açıklığı için, sınava girecek olanlar başarılı olmak için Rabbi Yessir duasını okuyabilir.

Rabbi Yessir duası ile Allah’tan yardım istenir. Dünya hayatını kolaylaştırmak ve zorluklardan kurtulmak için sıkça bu dua okunmalıdır. Bir kişi herhangi bir işe başlamadan önce Besmele çekerek Rabbi Yessir duasını okursa, o işten sıkıntısız şekilde kurtulacaktır. Allah, Rabbi Yessir duasını sürekli okuyan kullarına kapılarını sonuna kadar açacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

98
954 Paylaşım, 98 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
85
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
49
lol
Aşk Aşk
42
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
14
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
98
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir