PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Nelerdir?


57
554 Paylaşım, 57 points

Son yılların en popüler oyunlarından birisi olan PUBC Mobile, hem mobil cihazlar hem de bilgisayar üzerinden oynanabilmektedir. Ancak bu oyunun oynanabilmesi için bazı sistem gereksinimlerine ihtiyaç vardır. Bu yazımızda PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Dünyanın en çok oynanan oyunlarından birisi olan PUBC mobile, binlerce kişi tarafından oynanan çevrim içi bir savaş oyunudur. Bu oyunu oynamak isteyenlerin öncelikle cihazlarında belirli sistem gereksinimlerine sahip olması gerekmektedir.PUBG MOBİLE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ NELERDİR?

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; PUBG Mobile oyununu oynamak için gerekli sistem gereksinimleri Android ve İOS işletim sistemlerine göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle öncelikle kullanılan telefonun işletim sistemini belirlemek ve ardından gereksinimleri incelemek doğru olacaktır.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri şu şekilde sıralanır;

  • Android Cihazlar İçin PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri
  • İOS Cihazlar İçin PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

ANDROİD CİHAZLAR İÇİN PUBG MOBİLE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ NELERDİR?

Android cihazlar için PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri şu şekilde sıralanabilir;

  • Android 5.1.1 ve üzeri işletim sistemi
  • 2 GB RAM
  • 3 GB bellek alanı

İOS CİHAZLAR İÇİN PUBG MOBİLE SİSTEM GEREKSİNİMLERİ NELERDİR?

İOS cihazlar için PUBG Mobile sistem gereksinimleri şu şekilde sıralanıyor;

  • İOS 9 ve üzeri işletim sistemi
  • iPhone 5 ve üzerinde cep telefonu modeli
  • 3 GB bellek alanı

PUBG MOBİLE KAÇ GB YER KAPLAR?

PUBG Mobile kaç GB yer kaplar? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; PUBG Mobile işletim sistemlerinde kapladığı boyut, cihazlara göre değişiklik göstermektedir. Android ve İOS işletim sitemine bağlı olarak farklı oranlarda yer kaplamaktadır.

Android cihazlar için PUBG Mobile alanı ortalama olarak 5 GB olarak söylenebilmektedir. İOS işletim sistemli cihazlara indirmek için ise 1,9 GB boş alan olması gerekmektedir. Ancak oyunun güncellemeleri de göz önünde bulundurulduğu zaman toplamda 5 – 6 GB alana ihtiyaç vardır.

PUBG MOBİLE NEDİR?

PUBG mobile, açık adı ile “Player Unknown’s Battlegrounds” olan birinci şahıs aksiyon oyunudur. Oyun içerisinde bir adaya uçak ile bırakılmış olan 100 oyuncu arasında birinci olmak için mücadele edilmektedir. Oyuncular takımlar halinde ya da bireysel olacak şekilde rakiplerini öldürerek hayatta kalma mücadelesi vermektedir.

PUBG Mobile oyunu içerisinde tüm oyuncuların amacı savaşı kazanarak birinci olmaktır. Bunun için zorlu savaşlara katılmak ve sıcak çatışmalar içerisine girmek gerekmektedir. PUBG mobile oyunu cep telefonları üzerinden oynanabileceği gibi cep telefonlarının takılmasına uygun olarak hazırlanmış özel aparatlar üzerinden de kolaylıkla oynanabilmektedir.

PUBG MOBİLE NASIL OYNANIR?

PUBG Mobile nasıl oynanır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bu oyunun temel amacı hayatta kalmaktır. Klasik oyun modunu kullanan oyuncular 100 kişilik bir oyuncu kadrosu ile birlikte rastgele takımlara ayrılmaktadır. Bu takımlar uçaktan paraşüt ile istenilen bölgeye atlayabilmektedir.

Uçaktan indikten sonra tüm oyuncular eşit durumdadır. Hiçbir oyuncu erzak ya da envantere sahip değildir. Oyuncular oyun içerisinde oyun alanlarından silah, kurşun, bomba, kask, kurşun geçirmez yelek, enerji içeceği, sağlık kiti ve daha birçok malzemeyi toplamaktadır. Bu malzemeleri bulmak için oyun içi binalarda dolaşmak gerekmektedir. Oyuncular kendilerini koruyacak malzemeleri bulmadan önce oldukça savunmasızdır ve ölüm riskleri çok fazladır.

Oyuncular topladıkları malzemeler ile seviyelerini yükselterek daha fazla korunma hakkına sahiptir. Seviye ne kadar yüksek olursa oyuncu o kadar çok güçlenmiş demektir. Oyun içerisinde son hayatta kalan kişi ya da takım olmak için mücadele verilmektedir. Oyun içerisinde takım ile birlikte hareket etmek bu açıdan oldukça avantajlıdır.

Geniş bir alanda başlayan PUBG Mobile oyunu zamanla alanın daraltılması ile daha zor bir hale gelmektedir. Bu nedenle hayatta kalmak ilerleyen zamanlarda çok daha zorlaşmaktadır. Oyuncuların daralan alan dışında kalması canının azalmasına ve ölmesine neden olacaktır. Bu nedenle mümkün olduğunca alan içerisinde kalmaya özen göstermek gerekmektedir.

PUBG MOBİLE OYUNU NE KADAR SÜRER?

PUBG Mobile oyunu ne kadar sürer? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bu oyun baştan sona ortalama olarak 30 – 40 dakika kadar sürmektedir. Bu süre oyunlar arasında farklılık gösterebilmektedir. Oyuncular ne kadar tecrübeli ve başarılı ise oyunun süresi o derece kısalmaktadır.

Oyun sonlandığı zaman tüm oyuncular öldürdüğü kişi sayısına, aldığı hasara ve hayatta kalma sürelerine göre ödül parası kazanmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
554 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir